Tecavüzü herhangi bir şekilde haklı görenler var mı? Varsa kendisine ve ailesinde birine yapılsa ne hisseder?

Küçük bir çocuğa ya da savunmasız herhangi bir varlığa (kadın, erkek, çocuk, hayvan) tecavüzün gerekçesi ve savunması olabilir mi? kolu tahrik etti boynu içimi hoplattı vb...

Güncellemeler:
görüş yazan herkese teşekkür ederim

0|2
5|28

En İyi Erkek Görüşü

• Hep Söylüyorum Yine Söyleyeceğim.
    Tecavüzcüyü Çıkar Taksim Meydanına Herkezin Gözü Önünde Penisini Kes Ver Ağzına Sallandır O Meydanda İzleyen Herkes İbret Alsın Bakalım Bir Allah`ın Kulu Bir Daha Bir Bayanın Yanından Geçerken Bakalım Kafasını Yerden Kaldırabiliyor Mu?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Tecavüzün dini haklılığı yoktur İster Müslümanım dedin İster Hristiyan isterse başka bir şeye inansın Veya ister AKP li olsun İster CHP ister MHP hiç bir şekilde Tecavüzün affı ve Mazereti olmaz İslam Kul hakkına büyük önem gösteriri Bir insan Cennetlik iken bir insanın hakkına girdiyse o kişiden helallik almadan Cennete giremeyeceği bildirilir sen bir insanın hayatını geleceğini çalıyorsun hakkına giriyorsun bunun telafisi yoktur.

1|0
    0|0
  • 8 yaşındaki kizina 15 yasina kadar tecavuz eden onun bunun cocugu olan baba beni tahrik ediyordu demis! kendi kızına 8 yasindaki kizina! tecavüzun hicbi aciklamasi olamaz ve bu şerefsiz 20 yil ceza aliyorsa demokrasi denilen seyde adalet olmadigina kanaat getiririm.

1|0
    0|0
  • Tecavuz AK-landı. Gerci haremlerde egitim daha iyi veriliyordu diyenler icin pek bir abartilicak konu değil . Benim basima gelse adalete birakmam gider sıkarım itle kopekle ugrasamam

1|0
    0|0
    • aman Allah korusun diyelim kimseye sıkmalık durum olmasın

• şerefsizlik ötesi yok...
    kadın çıplak dahi olsun bunu yapan şerefsizdir...
    bir dönem plajda çalıştım...
    üstsüz güneşlenen kadınlardan bir gecelik teklifler aldım yapmadım...
    sadece kadının namusu yok...
    erkeğinde bir namusu bulunuyor...

1|0
    0|0
    • ne kadar güzel söyledin, namus herkeste olmalı bravo

• 24:2 - Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah dini (ni tatbik) hususunda sizi sakın acıma duygusu kaplamasın! Müminlerden bir grup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun.
      açık ayetler bulunuyor...
      namus kavramı sadece kadınlar için değil erkekler için bulunuyor...
      o ayeti bulamadım...
      bir örnek verdim...
      teşekkür ederim...

• Tecavuz haysiyetsizliktir, hicbir nedene dayandirilamaz.

1|0
    0|0
  • Tahrik, teşhir unsuru bazen olabilmekle birlikte herhangi bir tecavüzü hak olarak görmüyorum hatta cezasının idam olmasını ya da en ağır cezanın verilmesini isterim. Fakat bunun böyle olduğunu savunmak kadın ya da erkeğin tahrik etmediği anlamına gelmez. Şayet ben mini etekli, göğüs dekolteli birini görünce yani bakmamak gerekir ama demekki o teslimiyete erisememisim dolayisiyla bakıyorum ve hoşuma gidiyor, cinsel duygularim artıyor. Bu da doğal değil mi? Tecavüz etmeye meyilli kisilere karşı da önlemi almak gerekir. Ben serbestim her şeyi giyerim mantığı da çok yanlış. O vücut bizim değil bize sadece emanet.

0|0
    0|0
    • Sorum sadece kadinlara tecavuz degil. Kucuk kiz-erkek ve hayvanlar bile tecavuze ugruyor bu ulkede

• Konusunun geçmesi bile insanları kızdırmaya yeterli... Kimsenin haklı bulduğunu zannetmiyorum. Ancak bir iki ergen çıkıp konuyu saptırmak için savunur.

1|0
    0|0
  • Tecavüze kızıp Kadına küfredenin ve destekleyenlerinin gelmişini ve geçmişini...

1|0
    0|0
  • Bahanesi olamaz tabi. O dediğin şeyler insanların bakışları için olabilir. Koca kıçına daracık tayt giyiliyorsa ve seksiyle bakan adama neden bakıyorsundersen beğeniyorum bakıyorum der, ama eyleme geçerse suçlu olur. Yani giyim tarzı falan bence bakış konusunda eleştirilebilir ama tecavüz konusunun bahanesi yok, o kişinin sapıklığı ve affı olmamalı.

0|0
    0|0
  • haklı görülür yanımı var

1|0
    0|0
    • 1 kereden bişey olmaz diyen hem doktor hem de başı bağlı dini bütün güya bakan var 45 çocuğu götüren sapıklar için ve ona alkış tutanlar etrafımız sarmış durumda

• mahkemelerde iyi halden salınan, tecavüzcüsü ile parayla zorla evlendirilen, doktor raporunda psikolojisinde bişey yok denilen, tecavüze uğrayan hamile kalırsa doğursun devlet bakar çocuğun suçuı ne diyen melih gökçekler var da var, e sen gündemden baya bir uzaksın, yaşadığın ülkenin gerçekleri bunlar maalesef.

• cezalar caydırıcı değil katılıyorum uzak değilim eleştiriyor kınıyorum ama yaptırımlar malesef paranın önüne geçemiyor ülkede parası olan haklı

• Bu soruyu insanlara yöneltmek başlı başına yanlış.

1|0
    0|0
    • neden?

• Bakın bizim insanlarımız sıkıntılı insanlar, birbirlerine bakarak çok şeyi yapıyor örnek alıyor. Böyle şeylerin bizim ülkemizde olması tesadüf değil, toplum olarak dinimiz gereği böyle şeyler yasak ve bu insanlar arsız insanlar oldukları için masum insanlara yapışıyorlar. Yabancı müslüman olmayan ülkelere baktığımızda böyle şeyleri nadiren görüyoruz görsek bile kimse üstünde durmuyor normalleşmiş gibi her şey.
      Devlet olayların büyümemesi için üstünü kapatmaya çalışıyor, tecavüzü kimse savunamaz yukarda da belirliğim gibi. Ben bu gibi konularda idamın getirilmesi taraftarıyım.

• haklılık payın var tabii ve biliyor musun amerikadaki istatistikler her 5 saniyede bir kadına tecavüz gerçekleşiyor. bence de gelsin idam hadım edilmek yetmez o halde bile başka cisimlerle esir alarak sapıklığa devam ederler

• Hicbir sekilde hakli bulmuyorum ama yine de kizlarimiz da birazcik usturuplu giyinsinler abazalara firsat vermesinler

0|0
    0|0
    • kışkırtmamak gerek tabii ama kimse kimsenin giyimine laf söyleyemez. ben de 'sakallı şalvarlı iğrenç hatllı adam görünce kusacak gibi oluyorum' o da onu giymesin mi diyim:) hoşgörü ve iyiniyet varsa kimin ne giydiğiyle uğraşmaz kendini bilen

• Benim icin sikinti yok isteyen istedigini giysin ama bir erkek olarak hemcinslerimi biliyorum dikkat etmekte fayda var

• tecvazun haklısı yoktur

1|0
    0|0
  • bu ülkeyi bu saatten sonra şeriat pekler, ama şeriat deyince bazı insanlar kaçacak delik arıyorlar, şeriat nedir önce onu öğrenmek lazım, allahın adaleti kanunları demektir, herşey ölçülüdür, bakın geçenlerde yabancı ülkelerin bazılarında parayla fuhuşu yasakladılar, biz müslüman ülkesi olduğumuz halde her yer fuhuş yuvası, idam onlarda serbest bizde yasak, müslüman olmayan toplumlar şeriat kanunlarıyla yönetilirken bizde malesef etraf tecavüzcülerle dolu, şeriat varken insanlar kapıları açık uyurken, şimdi çelik kapılar alarmlar, kameralar, yetersiz geliyor, çocuklarınızı parklara, sokağa, okula tek başına gönderemiyorsanız, kolunda çantanı endişesiz taşıyamıyorsan, acaba eşim beni aldatıyormu diye hergeçen gün beynini kemiriyorsan, bu devirde güvenilir insanmı kaldı diyorsan, dini inançlarını yitirmiş bir toplum en büyük tecavüze uğramıştır zaten.

0|0
    0|0
  • Yok o serefsozlik

1|0
    0|0
  • Tecavüz kaçınılmazsa zevk almasını bileceksin diyenlere inat tecavüzcü idam edilmeli

1|0
    0|0
  • neresi haklı olabilir ya Allah şaşırtmasın

1|0
    0|0
  • Tecavuzun her sartta olani her sekilde olani insanlikla bagdasamaz

1|0
    0|0
  • Bir kereden bir şey olmaz diyen zihniyet ve o zihniyette olanların yedi ceddiniii...

1|0
    0|0
  • Haklı gören yapmış kadar suçludur

0|0
    0|0
    • işte onları savunanlar yönetiyor bizleri ve bunları başa bu millet getirmedi mi. 1 kereden bişey olmazmış 45 çocuk yıllarca tecavüz altında kalmış. eskiden kadınlar kızlar tehlikede gibi gelirdi ama cezalar ve yaptırımlar o kadar az ve yetersizki nasılsa mahkeme salar diye önüne gelene dalan sapıklar var. çoluk çocuk kadın erkek tehlikedeyiz

• hükümet ile hakimlerin doğrudan veya dolaylı olarak bir ilişkisi yoktur.
      Olayların artması , ahir zamandan dolayıdır.
      Bu olaylar sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyada arttı.
      Zaman ilerledikçe insanlar dahada çirkinleşiyor.
      Rabbim sonumuzu hayır etsin.
      Kısa sürede anayasada bazı değişiklikler olur inşAllah

• amin

• Herseyin mantıklı bir cevabı var yerki mantık ve sadece dogruyu görmek adına konusmak lazm

0|0
    0|0
    • Tecavüzün mantugi ve cevabi mi var demek istedin?

• Niye bir açıdan bakıyosun sürekli

• Hicborzaman tecavuzu savunmadım vede savunmuyorum, kimse kimsenin hakkını ihlal etmemeli ama dinin kuralları var ki buna uymak topluma huzur verir , kadın süslerini örter erkek nefsine hakim olur, yine hak etti demiyorum ama tesvik var bunu niye kabul etmessinizki? Sen zaten karşı cinsi cinsel manada tahrik edici bisekilde dolasıyosan mustehak a girer, bu tecavüz olayı kadın bedeninin erkeklere ütopya olarak algılandırlmasndan kaynaklanıyor, tecavuzcü suclu cezasını cekmeli ama onu buna iten kadın niye masum? Oda ceza alsın , bunun mantıga aykırı bir tarafı var mı,

• iktidar hak görüyor işte. sesleri çıkmıyor çok açık değil mi bu?

0|0
    0|0
  • tecavüzü haklı görmüyorum, ama yarı çıplak giyinen insanlar tecavüze davetiye çıkarıyorlar,

0|0
    0|0
    • tecavüze davetiye mi olur. öyle giyinen gel bana tecavüz edebilirsin mi demek ister

• haklı görmüyorum, ama gece yarısı sokakta mini etekli gezenin de neden diye sorarım, hayvanları insan ayıran akıldan sonraki en önemli erdem ahlak edeptir,

• ben de çırılçıplka gezilsin demiyorum ancak çıplak bile olsa rıza yoksa olay tecavüzdür, hakılılık payı yoktur. giyim şekline göre de sürekli sapıklardan sakınarak yaşanmaz. emin ol içinde sapıklık olan için bugün mini eteği bahane eden yarın başörtüsü güllü dallıydı der. bu şekilde konuşman da erkeklerin çoğunu potansiyel tecavüzcü görmeğe geliyor gibi oldu. erkek de sakınacak gerekirse, gözünü, bakışını, şeytanına dur sus diyecek. sizde biraz tacavüzü haklı gören bir yaklaşım var gibi bu konuşmadan bu çıkıyor

• Tecavüz kaçınılmaz ise zevk anlamasını bileceksin diye bir söz var bu kimin sözü?

0|0
    0|0
    • kime ait olduğu belli değil anonim olabilir. aslında sevimsiz bir laf biçok şey için kullanılıyor başına gelecek şey istemediğin ve kaçınılmaz bir durumsa tadını çıkar ne kadar mantıklı bilemiyorum o kadar da polyannacılık olmamalı

• Olabilir evet

• haklı görenin allah belasını versin

1|0
    0|0
  • şu dünya da kötü olmak nasıl bir duygu çözemicem hiçbir zaman. bence tek savunması bu insanların hasta olması. normal biri zaten böyle şeylere yeltenmez ya . yazık

1|0
    0|0
  • kaç yaşındasın

0|0
    0|0
    • haberleri okumuyor musun? bizi yönetenler tecavüzcüleri savunuyor ve şakşakçılarıyla gündemdeler, bunları oraya getiren oylarıyla kimler? madagaskar halkı mı?

• ARKADAŞ ARADINIMI SÖYLEDİMKİ YAZSAM NE OLCAK

• kabak gibi duran nedir?

Kızlar Ne Diyor 5

• hepsi tecavüz değil böyle bir gerçek var şimdi , kızla erkek ilişkiye giriyor kız bir süre sonra ölüyor bekaret testinde bekar çıkmıyor tamam bu tecavüz deyip geride kalanı yaftalayabiliyorlar kızın yaşı küçük diye iradesi dikkate alınmıyor ve adı tecavüz oluyor başka bir durum sorumsuz veya geniş anne babalar kızının nerde ne yaptığını takip etmeyen tipler var 17 yaşındaki kızına cep telefonu almayı interneti sınırsız yapmayı biliyorlar ya takip? bu kız bu duruma gelene kadar bunları yaşayana kadar bu ana baba nerdeydi nerde?

0|2
    0|0
    • ben ispatlı gerçek tecavüzden bahsediyorum. ayrıca rüştünü doldurmamış küçükle birlikte olan da suçludur rızası olsa da suç. iftiralık durumlar varsa mahkemeler avukatlar savcılar bunun için var di mi ortaya çıkarmak onların görevi.

• benim fikrim bu!

• gören varsa o insan değildir zaten

1|0
    0|0
  • HİÇ HİÇ HİÇ bir şekilde bahanesi olamaz, kısasa kısas durumu yok ise

0|0
    0|0
    • Sorumla kisasa kisas kismi pek bagdasmadi yanlis anladiniz sanirim soruyu. Yine de yorum icin tesekkur

• Şöyle ki, eğer tecavüz/tacizin sorumlusu kişiye ayni muamele yapiliyorsa bu hakli bir neden olabilir bundan soz ediyorum. Yani "Bir kerecikten bir şey olmaz" diyenlere sadece "bir kerecik" ayni muamelenin uygulanmasi gibi, umarim anlatabildim.

• Tecavüz edene tecavüz etsinler baksın nası oluyomuş. 😡😂

0|0
    0|0
  • Psikolojiyi çok bozar

1|0
    0|0
Yükleniyor...