Namaz kılarken aklıma başka şeyler geliyor :'( ?

cumada aklıma olmadık şeyler geldi dikkatim dağılıyor napıyım?

0|0
9|10

En İyi Kız Görüşü

• Vesvesedir bu. Ehemmiyet vermemen lazım. Şeytan işi. Fatih Yagcı-Vesvese sohbetini dinle şifa olsun inşaAllah ve oku; Ey bîçare, telâş etme! Çünkü o, şetm değil, belki tahayyüldür. Tahayyül-ü küfür, küfür olmadığı gibi, tahayyül-ü şetm dahi şetm değildir. Zira şetm, hükümdür. Tahayyül, hüküm değildir. Hem onunla beraber, o sözler, senin kalbin sözleri değil. Çünkü kalbin o sözlerden müteessir ve müteessiftir. Belki o sözler, kalbe yakın olan lümme-i şeytanîden gelen sözlerdir. Bunun zararı, yalnız tevehhüm-ü zararla mütezarrır olmaktır. Çünkü tahayyülü, hakikat tevehhüm eder. Şeytanın işini kalbine mâl eder. Zarar diye anlar, zarara düşer. Şeytanın dahi istediği odur.

0|1
    0|0
    • teşekkürler güzel anlatmışsın

En İyi Erkek Görüşü

• şeytanın vesveseleridir bunlar.. o an Allah ın huzurunda olduğunu hatırla o an ve toparlan.. Allah ı yaradılışı vs düşünmeye çalış. Bunun için sarfettiğin çaba bile, Allah ı memnun edecektir.. ve zamanla nefsini yenmeye başlarsın o konuda, çünkü Allah senin bu çabanı görüp, Şeytanı yanından defeder.. Namaz başlangıcında ellerini ilk Allahuekber dendiğinde kulaklarının arkasına götürme hareketi, dünya işlerini şu an için geride bıraktım anlamını taşır..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Düşünmemeye çalış şeytan aklına girmeye çalışıyor kanma ama utanmada böyle şeyler aklına geldiği için. Bu durumu ne kadar takarsan şeytana o kadar kanmış olursun onun için görmemezlikten gel

0|0
    0|0
  • Salavat getirin.

0|0
    0|0
  • Obsesyonlar sanırım psikoloğa git

0|0
    0|0
  • daha fazla dua et geçer

0|0
    0|0
  • Seytan yapiyomus oyunu namaza cok fazla odaklanmalisin

0|0
    0|0
  • Daha az p*rno izlemee özen göster. Hatta hiç izleme.

0|0
    0|0
  • Okuduğun sûre ve duaların anlamını düşün.

0|0
    0|0
  • Bende aynıyım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• cogu insanda olur kardesim ne kadar az dusunursen o kadar iyi. seytan aklina getirtiyor okudugun surelerin anlamini yani turkce anlamini ezberlersen cok azalacaktir o dusunceler insallah

0|0
    0|0
  • vesvese işte onlar aldırma namaza odaklan.

0|0
    0|0
  • Yalnız değilmişim :D
    Ben düşünmemeye çalışıyorum bir yere odaklanmak işe yarıyor :D

0|0
    0|0
  • Aklına gelenlere az bak

0|0
    0|0
  • şeytanın vesvesesı kardesım.. besmele çek devam et namazına

0|0
    0|0
  • bu olur kardeşim şeytan vesvese veriyor zamanla geçer 5 vakite başla hayırlısı ile

0|0
    0|0
  • Hep şeytanın işleri bunlar

0|0
    0|0
  • Seytanin serrinde Allah sihin

0|0
    0|0
  • normal hayatta aklından çıkarırsan namazda da pek gelmez gelse de aklından çıkarabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...