Kutlu doğum haftası sizce de Bi-dat (dine sonradan sokulmaya çalışan faydalı gibi görünen ama zarar veren) değil midir?

tüm dini günleri ay takvimine göre kutlayan müslümanlar acaba neden Mevlid kandilimiz varken Peygamber Efendimizin doğumunu miladi takvime göre kutlama ihtiyacı gütmektedir?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Anmak için vesile diye düşünmek daha iyi ama haklısın karşı çıkmıyorum mevlit kandili var fakat kutlu doğum programları da oluyo farkındalık anmak artıyo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kutlu doğum haftası sonradan çıkması bunun dine muhalif olduğu anlamına gelmez.

Bidat-ı hasene olarak görülen bu kutlamalar ümmet tarafından güzel görülüp uygulanmıştır. Kutlamak istemeyen kişilere de söyleyecek bir söz yoktur.

#Vesselam

0|0
    0|0
    • peki bana söyler misiniz bu kutlamalar neden mevlid kandilinde yapılmıyor. daha doğrusu neden mevlid kandiline bu kadar önem verilmiyor.

• Kutlu doğum ile mevlid aynı şey zaten..
      Fakat, kutlu doğum miladi takvim dikkate alınarak yapılıyor ve her yıl aynı güne denk geldiği için daha çok kıymet veriliyormuş gibi gözüküyor..

Halbuki mevlid kandilinde de programlar düzenlenmekte..
      Sanırım hatamız şu ki, çoğu müslüman kandil olduğunu bir kaç önce öğreniyor..

Diyecek başka bir söz de bulamadım..

• Çıkarları var

0|0
    0|0
  • Amaç hristiyanlarla sdik yarısına girip yılbaşı kutlamalarını gölgeleyip bir alternatif sunmak.

0|0
    0|0
  • Yani tam gün belli değil. Hani o gün olmasa bile bir zararı olacağını sanmıyorum. NEden zararlı olsun ki? Adam en azından diğer günlere oranla daha fazla ibadet ediyor o günlerde bence iyi bir şey.

0|0
    0|0
    • mevlid kandilini gölgelemek olabilir mi acaba zararı. artık kimse mevlid kandiline kutlu doğum haftasına verdiği önemi vermiyor.

Yükleniyor...