Neden tüm peygamberler arap?

Arkadaşlar din arayisindayim aklima takilan sorular var neden tüm peygamberler arap ve niye hiç kadın peygamber yok?

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• din en büyük yalan!

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• tüm peygamberler arap değil. Bayanlar daha zariftir peygamberler ciddi anlamda işkence görenler oldu eğer bayan olsaydı bunlara dayanması çok daha zor olurdu. Ayrıca evlenince çocukları, kocası bunlarla ilgilenirken İslam'ı yayması güç olurdu çünkü günü daha çok bölünecek. Ayrıca eski dönemlerde kadınlar her ortama giremiyordu bu toplumla ilgili bir şey bu durumda kadının sözünü dinletmesi, konuşması daha zor olurdu. Ayrıca kadınlar süse, takıya daha meraklı oldukları için farklı alanlara yönelebilirlerdi. Erkek olması çok daha mantıklı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Kadınlar duygularına erkekler kadar hakim olamıyor ve fazla duygusallar ondan kadın peygamber yok diye biliyorum.
    Peygamberler ve din en çok ihtiyaç duyulan toplumlara gönderilmiş mantıklı geliyor.

0|0
    0|0
  • Bütün peygamberler arap değildi yanlış biliyosun bütün peygamberler insandı başta peygamber kadın yok ama daha büyüğü olan bütün peygamberlerin annesi kadındı..

0|0
    0|0
  • Kadınların sözüne erkek kadar değer vermiyorlardı o zamanlarda o yüzden erkek olmuştur peygamberlerin hepsi. Daha fazla bilgiyi aşağıdaki siteden okuyabilirsin. Her peygamber Arap değildi, bu kesinlikle yanlış bir düşünce.
    http://www.angelfire.com/tn3/tahir/trk75.html

0|0
    0|0
  • kadını kolay sindirirler, hele o zamanın kafasında kadın bir hiç, ayrıca her ümmete bir peygamber gelmiştir, hepsi arap değil, Hz. Muhammed (sav) evrensel bir peygamberdir, nerde çıktığının önemi yok, o kitap herkese ulaşıyor

0|0
    0|0
  • Onların geleneksel bölgeye has zanaati buymuş.

0|0
    0|0
  • İsa arapmiydi 🤔

0|0
    0|0
  • Din arayışı içindesin :S

0|0
    0|0
  • tüm peygamberler arap değil kaç tanesini biliyorsun ki

0|0
    0|0
  • neden bütün peygamberler ortadogu dan cıkmıssa avrupana cıkmamışşa o yuzden ve ınsan ırkının temeli devletleşme toplumlaşma hep cıkış nojktası oralardır. antik mısır en onemlisi..

0|0
    0|0
  • İnsanlık için hayat Afrika'da bir bölgede başladı. İlk insanlar siyah renkliydi.

0|0
    0|0
  • kanka gel yeni din oluşturak. karincalara tapalim 😀

0|0
    0|0
  • hepsinin arap olduğunu kim söyledi sana

0|0
    0|0
  • Çünkü arapların hikaye uydurma yetenekleri çok iyi

0|0
    0|0
  • bir tek hz muhammed arap

0|0
    0|0
  • Peygamber bozulan yere gönderilirki orayı düzeltsin diye çoğu öyle Arap demekki çok bozuklar

0|0
    0|0
    • Baba da en mantıklısı o geldi kardesim

• kardeş bari arkadaş diyeydin :-)

• Hepsi Arap degil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bildiğim kadarıyla peygamberlerin çoğu yahudiymiş, arap olan tek Muhammed peygamber var. Neden kadın peygamber yok sorusuna gelince, bence biz kadınlar daha çok duygularımızla hareket ediyoruz. Bir de dini yaymak için sürekli yer değiştirmek gerekiyormuş, savaşlar falan, kadınlara göre olmadığı içindir.

0|0
    0|0
    • Bir dk. Nasıl yani? Bizim bildiğimiz bu yahudilermi? Yani aynı soydanmı bunlar eminmisiniz bilginin kaynağı nedir. Ben şok ben iptal. bende hepsinin arap olduğunu sanıyorum

• Ya kafam karıştı şimdi🙃 Peygamberlerde yahudi olduğuna göre onlarda mı lanetli şimdi

• @İnsanolmakkk Tüm yahudiler değil, onlar islama kadarki hak din üzerindeymişler, lanetlenenler Allahın iudizmden sonraki dinlerine karşı gelenlerdir. Günümüzde bir yahudi islamı kabul ederse, inşaAllah o da lanetlenmiş sayılmaz, burda Allahın dinini inkar edenlerden bahsediyorum.

• Kaç tane peygamber var hepsi Arap değil şimdi eskiden kadının herhangi bir değeri yoktu kadın peygamber olsa insanlar Umursamaz diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Kadının biyolojik yapısı zaten uygun değil düşünsene namaz kaldıracak ama adet gününde

• Araplık konusunda bilgim yok. Ama kadınlık konusuna gelince namahremlik gibi hassas bir konu varken, bir dini kabul ettirmek için gereken savaşlar, belli stratejik durumlar söz konusuyken peygamberin kadın olması mantıksız hiç düşünmedim bile. Ki Hz. Fatıma peygamberliğin kadınlık makamıdır cenazesi dahi Hz. Ali tarafından gece kaldırılmış kahkahasını bırak sesini duyan namahrem dahi sayılıdır. Kadınlık konusunda dinimiz hassas

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Hepsi arap değil hocama sormuştum ama ayrıntılı sormamıştım tabi kadında olmaması sebebi doğası gereği olsa gerek

0|0
    0|0
  • peygamberlerin çoğu israil oğullarından gelmedir bitek bizim peygamberimiz araptır
    kadın peygamber fıkratımıza uymuyor kadın adet görür ve erkek peygamberler ne işgenceler görmüş kadını naparlardı düşünemiyorum bile

0|0
    0|0
  • allaha trip atarız diye

0|0
    0|0
  • Arapların uydurma efsanesi olduğu için islam dini o yüzden

1|0
    0|0
  • hepsi arap değil, ilaveten kadın peygamber olmamasının nedeni ise fıtrata aykırı peygamberlik vazifeleri.

0|0
    0|0
  • Evet ay

0|0
    0|0
Yükleniyor...