FEMİNİSTLER BİR SN'YELİĞİNE ŞU SORUYA BAKABİLİRLER Mİ?

Feminizmi ''Kadınları erkekler ile aynı statülere çıkaran, cinsel eşitliği savunan bir fikir akımı...'' olarak tanımlayan zihniyetlere sorum olacak. Madem ayrımları kaldırıyorsunuz, neden akımın ismi ''FEMİNİZM'' yani bir tek kadına hitap ediyor. Neden hümanist olarak nitelendirmiyorsunuz o zaman kendinizi. Bana şunun mantıklı açıklamasını yapabilecek saygıdeğer insana EİG'sini takdim edeceğim. Ne yazık ki günümüzde Feminizm adı altında yapılan çoğu eylem sadece cinsel faşizanlıktan öteye gidemiyor. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi:
FEMİNİSTLER BİR SN'YELİĞİNE ŞU SORUYA BAKABİLİRLER Mİ?Bu ne lan, bu nasıl mir mentalite ürünü? Daha fazla buradaki çelişkiye yorum bile yapmak istemiyorum zaten geçelim;

Erkekler kadınları hor görsün kadınlar da erkeği bu mudur zihniyet? Artık şu insan-toplum ilişkilerinde her dönem yeni bir sınıf ayrımı yapacağımıza kendimize çeki düzen verip, herkesin ''İnsan'' olarak tek tek irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

NOT: Sırf içindeki öfkeyi kusmak için saygısızcana cevaplar yazanları şimdiden selamlarım, zerre umrumda değilsiniz aşağılık insan artıkları...

0|0
3|1

En İyi Erkek Görüşü

• Birey olarak değerlendirilmeli insanlar. Kadın - erkek ayrımı yaparak değil. Kadında, erkekte sevebilir sonuçta. Duygularla alay eden insanlar kendilerine dönüp bir baksınlar. Bok çukuruna düştüklerinden habersiz kalbi katılaşmış varlıklar. Kadına yönelik her türlü şiddete karşıyız evet. Ama bu erkekleri aşağılayıcı boyuta ulaşırsa orada da dur deriz. Kişiye göre yargı yapılmalı. Genelleme olmamalı.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• "Lilithin sürtükleriyiz" :D :D

0|1
    0|0
    • bence kadın erkek eşitliğini bir kenara atalım, kimse eşit değil eşitlik diye bir şey yok, hayatta her zaman büyük balık küçük balığı yemiştir ve yiyecekte. çok takmamak lazım

• Haklısın olamaz da zaten. Bariz biyolojik ayrımlarımız var, eşitlik ütopik bir kavram. Sadece matematikte eşitliğin bir anlamı vardır. O yüzden gerçek hayatta aslında denklik üzerinden yola çıkmalı ve birbirine denk olan her bir sınıf için adil dağılımlar yapmalıyız bence. İnsan olarak aklımız buna yeter de artar bile ;)

• yani insan olmak demek büyük balıkken küçüğe saygı göstermek demektir illa küçük diye yememek lazım

• Haklısın canım

0|1
    0|0
  • Haklısın tabi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...