Saat 02.00'den beri bu yazıyı yazıyorum birileri yardımcı olur umarım?

Yazı gerçekten uzun olacak bunu belirteyim intiharı bile 3-5 gün düşünmüşlüğüm var psjikolojik destek dahi alıyorum ama nafile birde burda dertleşmek istedim yardımcı olabilecek varsa özelden ya da burdan hiç farketmez derdime derman arıyorum artık en son buraya yazmak geldi aklıma bilmiyorum yardımcı olan çıkarmı ama umut işte...

Hayatım boyunca yanlızdım halende öyleyim dış görünüş olarak çok büyük sıkıntılarım olduğunu düşünmüyorum fazla kilo harici oda aşırı olmadığından pek eksi olmuyor diyebilirim boy 1.85 kilo 87 (gerçekten yardımcı olacak varsa özelden resim dahi atabilirim kendi yorumunuzu yapabilirsiniz.). Tabii birde kilodan dahi ağır basan bir yanlızlık var aldı başını gidiyor.

Ancak baba mesleğinden ötürü hiçbir yerde 2 seneden fazla yaşamadım ve şu an üniversitede 2. sınıfım insanların arasına kolay giren ama bir o kadarda kolay silebilen bir yapıya sahibim bir savunma mekanizması olarak yıllarca birilerini arkada bırakmaktan gelişmiş diye düşünüyorum buna çözüm bulamıyorum.

Asıl problemim insanların benden uzaklaşması kimseyle aşırı bir dostluk bir samimiyet kuramamak herkez sanki ben yokmuşum gibi davranıyor sahip olduğum 1-2 dost dışında kimsem yok diyebilirim çevremde düzgün insan bulamadığımdan bir bağ oluşturmuyorum yaptıkları karı kız muhabbeti vs. hoşuma gitmiyor afedersiniz onun g. tü bunun şurası güzelmiş ya da çok tatlı hoş güzel kızmış çokta umrumdaydı dış görünüşüne diğer insanların verdiği önemim 10da 1'ini veriyorum aslında ben gerçek vefalı bir dost bir sevgili bir eş neyse adı onun arayışındayım.

Menfaati için seninle olan değil seni sen olduğun için seven sevecek. Bunu yanlış anlamayın ben kendimi övmek için yazmıyorum bundan sonraki yazacaklarımı baştan belirteyim. Normalde özgüveni düşük biriyimdir.

Güncellemeler:
Annemde çalıştığından ötürü kendi başımın çaresine bakmayı 10 yaşında öğrendim yemek bulaşık ev temizliğinden tutta herşeyi. Hiçbir zaman kendi menfaatini düşünen başkalarını umursamayan biri olmadım tam aksine insanlara ne kadar tanıyım tanımıyım elimden gelenin fazlasını yaptım yapacağımda. İşte yok şu kız iyiymiş abi bak falan bu kafalarda zaten olmadım belkide bundandır hayatım boyunca bir kız arkadaşım dahi olmadı el ele tutuşmak nedir bilmem abartmıyorum.
Ama bir insana değer vermek saygı duymak nedir bilirim
hemde iyi bilirim hoşladığım sevdiğim oldu herkesin olduğu gibi.

Ben ailemden bunu gördüm bunu bilirim birini seversen candan seversin onun
için elinden gelen herşeyi ardına koymazsın bu kız erkek eş dost farketmez yeterki bu insan bunu haketsin ama bunu hakeden insanlar yok çevremde.
Acaba diyorum artık böyle bir nesilmi yetişiyor gerçekten ben mi insanlardan çok karakteristik beklenti içindeyim bilemiyorum.

0|1
2|8

En İyi Kız Görüşü

• Üni. böyle kanks.4'teyim. Burda lise ya da mah. gibi dostluklar bekleme. Benimde hoşuma gitmeyen saçma muhabbetler döndürdükleri oluyor uzaklaşıyorum yanlarından. Farklı farklı çevreler var tam kafa dengin olanlarda sen seçip ayıklamalısın. İlgi duyduğun bir sosyal topluluğa, faaliyete girmeni öneririm eminim bakış açın çok değişecek. İnsanların çok daha büyük problemleri var yaşadıklarını kafanda büyütme rahat ol

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş sana tavsiyem. Sevdiğin bir işte çalışma ihtimalin varsa hemen böyle bir işe giriş derim. Öyle kilo problemin falan yok. Bütün insanlar senden daha kilolu olsaydı bu sefer zayıf olan kişi sendin. 185cm boya karşın 140-150 kilo olan birisi de değilsin. Bunu problem etme.

Neyi seviyorsun. Hayatında hobilerin neler. Resim mi? Müzik mi? Film mi? Spor mu? Bunun gibi hangi aktiviteleri seviyorsan onların üzerine düş. Kendini geliştirmenin yollarını ara. Hem sanat hem beceri ve genel kültür açısından.

Sevgi ve aşk meselesine gelecek olursak. Gözünde bu kadar büyütme bu meseleyi. Kutsallaştırma karşı cinsi. İlgi duyduğun hoşlandığın birisi vardır ya da ileride olur. Sakınma, direkt söyle. Karşılık vermediği taktirde bunu büyütme. Çünkü büyüttüğün taktirde kutsallaştırmış olacaksın yine.

Ne güzel ailemden bunları öğrendim diyorsun. Sen özünü yitirme ve kendin ol. Sana sen olduğun için gelen kişi tadından yenmeyecektir. Aksi taktirde riyakarca kurduğun ilişkiler her daim mideni bulandırır.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Senin kilolarında kişilerden hoşlanan bir çok kız var. Hatta kilo ile alıp vermediği olmayan daha kaliteli insanlar var. Emin ol. Biraz depresif bir yazı gördüm ama büyütülecek gerçekten birşey yok.

0|2
    0|0
    • Major Depresiflik zaten bende olan bişey şuanlık bununla ilgili ilaçlar aldığımdan fiziksel olarak yorulmamam gerekiyor ayrıca okulumu bitirmemde gerektiğinden çalışma fikri şu an sıkıntı olabilir diye düşünüyorum yorumun için teşekkürler bu arada yazdıkların denemeye değer şeyler birazda olsa moralman iyi geldi diyebilirim.

• Önce okulunu bitirmeye konsantre ol. Yoksa vallahi pişman olursun :) Ben bitiremedim pişmanım. Tembellik yaptım çünkü. Ama etrafındaki yalnızlığı kalabalıklaştırmayı düşünmek yerine. içindeki yalnız adamı ruhan kalabalıklaştır. Emin ol bu daha güzel, daha zevkli. Bunu da ancak sevdiğin şeylere yoğunlaşarak yaparsın.

• Rica ederim bu arada :)

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 7

• Birinci olarak insanlardan çok medet umma. Yalnızlık güzeldir , rahattır. Şahsen ben anlamadım bu yaşıma kadar insanların neden bu arayışta olduğunu. İntihara gelince intihar zayıflıktır onu geç. Eğer ben insanların arasına girmek istiyorum diyosan ben yardımcı olamam. Ama insanlardan nefret eden birisi olarak sana yalnızda neler yapabileceğin hakkında bir çok tavsiye verebilirim.

0|0
    0|0
    • Yazının devamını karakter sığmadığında almamış malesef birazdaha sıkıntılar var kardeşim ama yanlızlıkla nasıl başa çıkılır genel olarak sorunum bu diyebilirim.

• dediğim gibi bunun çözümü olarak yanında insan istiyorsan ben yardımcı olamam. Yalnız devam ediceksen öneriler verebilirim.

• O kadar okudum son yazdığın karakter konusunda dikkatimi çekti bu zaman dürüst karakterli insani mumla ararsin toplum sana uymaz biraz kendini değiştirip sen topluma uyacaksin zaten bu zamanin gençlerinin çoğunun muhabbeti ayni seks gercek aşk yok sevgi yok oylesini ararsanda bulamasin ne demişler kusursuz dost ararsan dostsuz kalirsin sen intihari falan birakda yaşamaya bak biraz uçuk akıllı olursan hiç sorun kalmaz

0|1
    0|0
  • Gerçek bir iki dost yetmiyomu sana benimde 2 tane kardeşim diyebiliceğim dostum var başkada kimsem yok arkadaş olarak gerekte yok

0|1
    0|0
    • Ev arkadaşlarım olduğundan bu konuları açacak cesaretim yok psikolojik rahatsızlığı duyduklarında kendilerini benden soyutlarlarsa diye korkuyorum anlatacak kimsede kalmıyor doğal olarak.

• keşke karakter yetseydi de yazımın kalanını atabilseydim şuana kadar yazmış olduklarım gerçekten tam anlamıyla anlatmıyor yaşadıklarımı hissettiklerimi yazıya dökmeye çabalasam da dediğim gibi karakter sınırı... Şöyle örnek vereyim her 2 senede bir kurduğun ortamı çevreni arkadaşlarını dostlarını arkada bıraktıpta yeni çevre edinmek kalıcı dostlukların olmaması bir derdin tasanda yanına gideceğin sırtını gözün kapalı dayadığın birinin olmaması gibi bilmem umarım birazda olsa anlatabilmişimdir.

• Anlaorum çünkü aynılarını bende yaşadım biryere tam alışınca arkadaşlar dostlar olunca hoopp başka bir şehre ya da başka bir ülkeye hep ardımda iyi dostlar iyi anılar hep özlemler bıraktım kaçtane okul değiltirdiğimi hatırlamıyorum bile ama gün geldi iş hayatına atılınca ve kendi hayatın olunca herşey yerli yerine oturdu

• Hayatta daha önemli şeyler var bu aşk meşk sevgili olaylarını çok abartıyorsunuz zamanı gelince herkesin kısmeti çıkar elbet.

0|0
    0|0
  • 2 xper ol mesaj at, şimdi ben bile mesaj atamıyorum

0|0
    0|0
  • Sıkıntı dost bulamayıp intihar etmek istemen mi

0|1
    0|0
  • Ne anlatmış?

0|0
    0|0
Yükleniyor...