Yabancı dilin günümüzdeki önemi?

Arkadaşlar sizlerde illaki az çok ing biliyor ya da bilen insanların yanında bulunuyorsunuz. Ben bilmiyorum ve bilen arkadaşlarımın yanında mal mal kalıyorum. Ya o kadar yabancılaşmışlar ki yüzdeye vursan %60 ing konuşuyor % 40 ana dilini konuşuyor bu millet. Sizlerin de görüşünü almak istiyorum. Ve ufak ta bir soru sizce günümüzde yabancı dil artık ihtiyaç mı?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• bence yabancılaşmak olarak bakma olaya. sadece bazen türkçe kelimeler tam olarak karşılamıyor anlamı orada ingilizce olanı söylersin karşındaki tam ne demek istediini anlar. günümüzde ikinci dil sadece iş için lazım olarak bakılıyo ama mesela aklına bişey takılıp google a girdip araştırırken sadece türkçe kaynaklarla yetinmiyosun mesela girip ingilizceleride okuyup dinliyosun. ufuk genişletici olarak çok güzel şekilde kullanılabilir o açıdan.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Çok önemli

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Temel ihtiyaçlardan olmasa da, yabancı dilin yoksa 1-0 geridesin bence. En azından ticari anlamda kendini ifade edebilme anlamında bilmekte sayılabilir bunun için çok uğraşmakta gerekmez üstelik. Birkaç ayla halledilebilecek birşey.

1|0
    0|0
  • 1 dil 1 insan 2 dil 2 insan

1|0
    0|0
  • yabancı dil önemli ancak kendi dilini konuşmayı bırakacak kadar değil, Türkçe şart..

1|0
    0|0
  • ingiliz bir must.

0|0
    0|0
  • Nerde yaşıyorsun

0|0
    0|0
  • temel ingilizceyi biliyorum konuscak kadar değil.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Is ilanina baktigim zaman hepsini eliyorum. Cunku en sonda daima "(ingilizce bilen)"oluyor. Anlayacagin

1|0
    0|0
  • Evet ihtiyaç

1|0
    0|0
Yükleniyor...