Hayatınızı toplumun doğrularıyla mı yaşıyorsunuz?

İnsanların zevkleri , dinleri , inançları , düşünceleri farklı olabilir.
Neden bu toplum baskısı?
Neden herkesin kendiniz gibi düşünmesini , olayları kendiniz gibi yorumlamasını bekliyorsunuz?

Bir düşünün herkes aynı mesleği seçiyor aynı istekleri var aynı şeylerden keyif alıyor her konuyu aynı yorumluyor. İnsan gelişimi içinde sakıncalı değil mi? Farklı bir görüş yok öğrenebileceğin çünkü herkes aynı şeyi söylüyor. Çok sıkıcı olmazmıydı hayat böyle? Çünkü bir amaç yok ortada. Kurulu bir düzenin piyonları gibi bir yaşam.

Zaten insanın aklı olduğunu kabul eden birisi neden farklı görüşleri ötekileştirir? Neden kendisinin düşüncesinden başka düşünceleri yok etmeye çalışır? Bu hakaret değil midir? Benim aklım hepinize yeter , siz kullanmayın demek değil midir?

Bırakın insanlar istediği gibi yaşasın. Çok sinir bozucu olmaya başladı çünkü bu durum. Bu olayın temelinde kendi görüş ve düşüncelerinin yanlış olma ihtimalinin bile onları korkutması yatıyor bana göre. İnsanın özünde vardır inanmak. Ve inandığı değerlerin yanlış olabilme ihtimali bile diğer insanların değerlerini yok etme isteği doğuruyor. Doğduğundan bu zamana kadar geçen süreçte inandığı herşeyin yanlış veya farklı olduğunu öğrenmek istemez elbette kimse. Bu yüzdendir diğer düşünceleri çürütme isteği.

Toplumun benimsediği değerlerin dışına çıkın. Onların belirlediği '' iyi yaşam standartı , iyi meslek , iyi insan '' modeli umurumda değil. Kendimin olmayan düşünceyi nasıl benimseyebilirim ki?
'' Yaparsam insanlar ne der '' leri bir kenara bırakmadan nasıl kendi hayatımı yaşayabilirim ben?

Her neyse hissettiğiniz hayatı yaşamak varken başkaları doğru olduğunu söylüyor diye bir yola girmeyin lütfen.

Hayatınızı toplumun doğrularıyla mı yaşıyorsunuz ?

1|1
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Ne derler diye düşünmeyi bırakıp hayallerime koşuyorum. :)

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• hayatımı sorgulattın aga :D

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Hayır asla

0|1
    0|0
  • Çok doğru katılıyorum

0|1
    0|0
  • Hayır tabikide.

0|1
    0|0
  • Çoğu zaman toplumun doğruları benim yanlışlarım

0|1
    0|0
    • Beni bunları yazmaya sürükleyen etken ^^

• Hissetmediğim bir hayatı yaşayamam. Ama o kadar çok engel varki. Onların doğrularıyla yaşamamak için, dayatılmaya çalışılan gelecek korkusu sorumluluklar ve onların baskıları ile savaşıyorum. Onların hayatını yaşamamak için mücadele etmekten kendi istediğim hayatımı kurmaya fırsatım kalmıyor diyebilirim.

• Engeller var evet, savaşmak en iyisi, uğruna savaştığın şey de çok önemli

• İster istemez etkiliyor tabi toplum. Olabildiğince kendi hayatımı yaşamaya çalışıyorum. Tabi bu ne kadar tartışılır.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...