Hayatım hakkında önerileriniz var mı? Dayanamayacak haldeyim?

Kiloluyum , bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum , aile deseniz karmaşık , babam annemi aldatiyo durumumuz iyi olmasına rağmen maddi yönden sıkıntılıym , annem psikolojiyi bozdu , evden dışarı cıkmıyorum. Okul -ev arası bir hayatim var. Ygsden 230 aldım , tarih bölümü istiyorum lys de çok bisey yapamam ama bir ümit işte şehir dışı mi okusam , kendi evimdmi kalsam , psikolojim mi duzeltsem ne yapicam bilmiyorum intiharın eşiğine geldim.

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• Üniversiteye git de, gerisini orada halledersin. Ev ortamından kurtulman lazım.

0|0
    0|0
    • Şehir dışında yapamazsam diye korkuyorum , çünkü dış hayatı bilmiyorum

• Korkuyorum

• Bazen en iyi çözüm;oturduğun yerde korkmaktansa kendini durumun içine atmaktır. Aynı yüzme öğrenmek gibi. Kıyıda oturup endişe edeceğine kendini denize atmalısın.

En İyi Kız Görüşü

• Ygs - Lys bunların isimleri sürekli değişiyor kaç aldın neye ne gerekirdi bilmiyorum. Sadece ülkede mühendislik okuyanların, işletme mezunlarının işsiz olduğunu tezgahtarlik, garsonluk gibi işlerde çalıştığını tarih mezunlarının formasyon alıp atama beklediğini ve yıllarca atanana kadar olmadık işlerde çalıştığını biliyorum. Anne babanın gecimsizligi zor bişey babanın anneni aldatmasi da. Fakat ikisi de hayatta olduğu için sanslisin. Ben babamı kaybettiğimde 13 yasinda bir kız cocuguydum annem kalp ameliyatından çıktığında babam ölmüştü. Defalarca intiharı denedim başarısız oldum. Ağır depresyon geçirdim antidepresan ve uyku haplariyla ayakta durdum. Yani şu an babanın anneni aldatıyor olması zor ama senin kendini öldürmeyi istemeni gerektirmez onları kayıp etmen bile senin ölmeyi istemene sebep bile olmamalı. Senin uniyi şehir dışında okumayı düşünmen büyük hata bir kere annenin sana ve desteğine ihtiyacı var ayrıca su an büyük bosluktasin. Nereye cekseler oraya gidersin etraf uyuşturucu ve kadın tacirleriyle dolu bilmediğin şehirde kendi başına yapamazsın. Kilo konusuna gelince yediklerine dikkat edip inat edersen basarabilirsin. Insan oğlunun yapamayacağı hiç bir sey yoktur. Unutma Tanrı bizi yaratırken kendi nefesinden vermiş. Bu çok büyük bir güç irade zeka sabır demek. Hepsi sen de var kullanmak senin elinde.. 😙

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Hop kanka ilerde yaşanacak günlerin var kilolu olman sıkıntı degil cok rahatsizsan kilomdan spora baslayip az diyet yapacaksin daha iyi bir konuma gelerek annenede ruhsal konuda destek olabilirsin biraz sıkı bir perdormans gerekicek ama hem okuyup hem çalisabilirsin.
    Cefa çekeceksin ama sefasını sürersin okumaya devam moral bozmadan yoluna bak

0|0
    0|0
    • Ygsde 230 alan biri gazi tarih 355 ya da 325 alamaz

• Onca sözden oraya mi takildin daha cok calis ya da baska bir bölüm okuyabilirsin

• intihar et ozaman

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Intihar bir kurtuluş değildir. Allah kaldiramayacagin yük vermez. Baş etmeyi öğren. Gülmeyi bosvermeyi unutmayı umursamamazligi öğren. Intihar etme.

0|0
    0|0
  • Şehir dışı düşün istersen mesaj at knsalm bir

0|0
    0|0
  • Seni yaratan Rabbinden yardım iste. O derdi sıkıntıyı ona koşasın diye veriyor. Sabret sakın öyle bir hataya düşme zamanla herşey yoluna girecektir. Seni gayet iyi anlıyorum durumumuz tamamen ayni olmasa da büyük benzerlik var.

0|0
    0|0
    • 6 senedir şiddet , geçimsizlik herşeyi gordum bir ara kendimi doğalgaz borusuna astım , annem tuttu gözlerim kıpkırmızı haldeyken

• Ozelden yazarsan iyi olur burada ayrıntı vererek konuşamıyorum. Allah yardimciniz olsun gerçekten zor..

• Hayırlısı olsun inşallah

0|0
    0|0
Yükleniyor...