Durumumuz biraz kötü ve?

Durumumuz biraz kötü. Öğrenciyim ve harçlığım bir poğaça ve çay parasına yetiyor. Paramı biriktirecek olsam 11 saat boyunca aç kalmam gerekiyor. Bunun sonucunda 15₺ param oluyor. Haftalık alıyorum. Alıp okumak istediğim birsürü kitap var fakat param yok. Nasıl yapabilirim? Nerden bulabilirim? Babam derslerim için zorla internet bağladı. O da yarı yarıya komşuyla ödüyoruz. Test alacak paramda yok. Bazen babama yük olmamak için paramı bıraktığı yerden almıyorum, zorla veriyor. İnternet üzerinden çoğu şeye erişemiyorum. Şu aralar Kötü Çocuk adlı kitabı okumak istiyorum ama alamıyorum. Babama çalışmak istediğimi söylediğimde. Derslerine bak, üniversiteden sonra. Diyor. Ne olur akıl fikir verin. Ben çoğu genç kız gibi kankalarımla avmlerde buluşamıyor. Özel gerekli ihtiyaçlarımı bile çoğu zaman karşılıyamıyorum.

Güncellemeler:
Ya çok düşüncelisiniz çok teşekkür ederim. Ama bunları kabul edemem. Poğaçamı çaysız yiyip 5₺ arttırarak birkaç haftada halledebilirim herhalde. Böyle mükemmel insanların olduğunu bilmek bana huzur veriyor.
Lütfen yardım isteklerinde bulunmayın. Hepinize cidden çok gönülden teşekkür ediyorum. Ama gerçekten edemem. Etmeyeceğimde. Sadece biraz akıl almak istedim.

0|1
19|29

En İyi Erkek Görüşü

• 1|0
    0|0
    • 🙂🙂🙂🙂

En İyi Kız Görüşü

• Bence evden bişeyler yapıp götürebilirsin. Hani öyle evden getirmiş diye millet bakar diyosam pogaça kağıdını atma ona koy. Kendin evde poğaça yap. Böylece daha karlı olabilirsin.
    Kitap konusunda ise heryerde kütüphane var artık kitaplara ulaşmak zor değil. Kendi kütüphanen olsun istiyorsan oda şimdi olmasın boşver. Çalışınca çok güzel kocaman bir kitaplık yaptırırsın ve istediğin her kitabı alırsın. Benimde hayalim kocaman kitaplık. Bir sürü kitabım var ama evde kitaplık yaptıracak yer yok. Bende evlenince kendi evime yaptırmayo planlıyorum. Herkesin bir kusuru bir eksiği var yani.
    Bak bir arkadaşta yazmış 2:30 derse 11:30 evden çıkıyordum diye. Kimse kolay hayat yaşamıyor. Belki senin ailenden aldığı huzuru maddi açıdan iyi olanlar alamıyor. Maalesef herkes bişeyle sınanıyor.
    Ayrıca derslerin çok yoğun değilse part time çalışabilirain. Benim tanıdığım arkdaşlarıö var Lc wakikide çalışıyor haftasonları.
    Ayrıca bir kızdanda kulak misafiri oldum Üniversiteside okuyan kız anlatıyordu. Zara da çalıyormuş part time ve aylığı 2.000 liraymış. Şaşırmıştım baya
    Kısacası dermansız dert yok.
    Ayrıca avmlerde dolaşmak çok da özenilecek bişey değil inan benim elimde imkan var ama hiç isteğim yok. Emin ol seninde elinde imkan olacağı zaman sende sevemiceksin avmlerde gezmeyi. Onun yerine doğanın tadını çıkar bence. Odaha zevkli ve huzur verici.
    (Bide sabret daha güzel günler senin olacak.)

2|2
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Çok motive edici bir yazıydı. Okumaktan zevk aldım. Bazı şeyleri daha önce hiç denemediğim için belki de özeniyorum. Çok haklısınız. Hedefime ulaşıp kendime sırf kitaplardan oluşan bir kitaplık yaptıracağım ve ilerde olacak çocuğum için çok daha çalışıp ona daha güzel ortamlarda büyüme şansı vereceğim.

• Allah razı olsun kardeşim sende çok iyi kalplisin bu yazdıgın yazıdanda çok bariz anlaşılıyor. Zamanından feragat edip yorumları bile okumuşsun hatta benim yorumumuda kendi yorumunda örnek olarak göstermişsin. Arkadaşımızada güzel tavsiyeler örneklerde bulunman bambaşka bir duygu zaten. İyi kalpler bizlerde ebediyete kadar var olucaktır ben inanıyorum..

Erkekler Ne Diyor 28

• Kardeşim senin gibi bir çok insan var burada veya sokaklarda karşılaşacagın. Bende hiç kolay ögrencilik hayatı geçirmedim inan bana okula gitmek icin 11:45 de evden çıkardım , ders 2:30 de başlardı. Çünkü yürürdüm saatlerce. Seni anlayabiliyorum inan bana. Avmlerde gezmeyi istemen normal ama ondan daha önemli olan bişey var okulunu güzel notlarla bitirmek , babana hedeflerine ulaştıgını emeginin boşa gitmedigini göstermen lazım. Kitap v. s ihtiyacın varsa İstanbul'da oturuyorum ben elimde birsürü kitap var gönderebilirim kargoyla. ya da alıp gönderirim sorun degil.

4|0
    0|0
    • Mahçup ediyorsunuz. Çok teşekkür ederim. Güzel yürekli insan ve insanlar. Kendi istediklerimi okumasam da olur. Birkaç sene daha başkalarının kitaplarını okuyarak geçirebilirim. Tekrardan teşekkür ederim.

• Lütfen yapmayın. Kabul edemem.

• Arkadaşım sana bagıştamı bulunuyorum ben?
      mesaj at dedim sadece. Çok harika planlarım var gerçekten.

• Boşver be güzelim ben çalışan iş güç sahibi adamım bende sabah çay poğaca ile idare ediyorum üstelik çay beleşe gelsin diye poğaçayı alıp ofiste yiyorum zekayı kes. :) Kitap konusunda kitaplarımı atmak üzereyim eğer istediğin bir kitap varsa elimde ya da elimdekilerden ilgini çekecek kitap çıkarsa seve seve veririm.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Çok sağ olun. Zaten çoğu kitabı arkadaşlarımdan ödünç alarak okudum. Ama kendime ait bir kitabımın olma duygusunu hiçbir zaman hissetmedim. Sanırım böyle yaşayabilirim. Tekrardan çok teşekkür ederim.

• Ödünç olarak kabul etme hediye olarak kabul et. :) Gerçekten hiç okumadığım ve sanırım ömrümün sonuna kadar da okumayacağım kitaplar mevcut. Ders kitabı falan da ayarlarım yani liseden üniversiteden kalma var temiz sıfır kullanılmamış kitaplar malum okulla aram pek olmadı :)

• Bana göre bir sorun değil bu ben ilk okula giderken sabah öğlen tyemek yemiordum anca akşama yemk vrsa yiyebiliyodum.

1|0
    0|0
  • Bir çok kişi var ünide çalışan bende öyle okudum aileminailemin maddi gücü fazlasıyla yettiği halde.. Babanın buna karşı olması çok yanlış

1|0
    0|0
    • Bende çalışmak istiyorum. Ama babam sadece derslerine çalış diyor.

• Kitap işini kütüphanelerden çözebilirsin. Yardım kabul etmemeni de ayrıca takdir ettim. Arkadaşlarınla avm'de buluşmak sana çok şey kazandırmaz. Ama yaşadığın hayat, zorluklar sana daha güzel yarınlar hediye edebilir.

1|0
    0|0
  • Sen derslerine çalış kurtar kendini de aileni de varsın paranız olmasın bu seni hırslandırsın başarılar

1|0
    0|0
  • Sana benimde çok kullandığım bir arşiv linki vericem istemedigin kadar e- kitap var bu arşivde. Önce istediğin türün yanındaki linki tıkla sonra o türde istediğin kitabı ister görüntüle diyerek oku ister indir arşiv yap. Sen yeterki okumak iste bir yol mutlaka bulunur. Tabi bir kitabı alıp eline kokusunu içine çekmek sayfaları heyecanla çevirmek eşsiz bir duygu ama durumların düzelene kadar bu arşivden yararlanabilirsin. Link http://e-kitap-arsivi-eksi.blogspot.com.tr

0|0
    0|0
  • Part time bir ise giremeyi düşünebilirsin bide. kütüphaneye yazilsana?

1|0
    0|0
  • Bu durumu bende yaşacağım gerçekten yardım istiyorsan özelden bana ı-ban numaranı veya hesap numaranı ver :) gerçekten gönülden yardımım dokunursa ne mutlu olurum :) Sizler dünyanın en iyi meleklerisiniz :)

1|0
    0|0
  • Hepsinden önemlisi seni destekleyen ailen var sen çalış inş zamanla herşeyin olur ailene sıkıca sarıl

1|0
    0|0
  • Hangi ildesin

1|0
    0|0
  • parttime bir işe gir

1|0
    0|0
  • Ulaş bana...

1|0
    0|0
  • Yardım etmek isterdim ama samimiyetine güvenmem gerek

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Düşünmeniz yeter. Sizden yardım istemiyorum. Sadece fikir almak istedim.

• kutuphaneye kayıt ol oradan yararlan

1|0
    0|0
  • Yardım etmek isterim sana

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. Fakat bunu kabul edemem. Tekrardan teşekkürler.

• il neresi kitap almak isterim sana

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Hiç gerek yok. Güzel kalbinizle güzel düşünceleriniz beni çok mutlu etti.

• rica etsem cevap verir misin il neresi ayrıca sende iyi birisin iyi insanlar daha ölmedi en azından ben öyle düşünüyorum elimizden geldiğince destek olmak lazım

• Benden daha çok ihtiyacı olan kişiler, evi bile olmayanlar var. Ben böylesine şanslıyken asla kabul edemem. Çok teşekkür ederim.

• İngilizcen iyiyse okuman için güzel kitaplar hediye edebilirim

1|0
    0|0
  • Beni bul yardım edebilirim

1|0
    0|0
    • Hiç gerek yok. Gerçekten çok sağ olun.

• hayat işte bazılarına kaşık bazılarına da dozerle veriyor

1|0
    0|0
  • Herhangi bir yardım istememeni önemsiyor ve saygı duyuyorum :) Bununla beraber ilgilenirsen sana senin ihtiyacın olan ve okurken kendi beğendiğim kitaplarımdan kargolatabilir miyim :) Ve hatta senden küçüğüm sanırım ama aynı şehirde falansak beraber vakit de geçirebiliriz normal arkadaş olarak, herhangi maddi veya başka bir karşılık beklemeden :)

0|0
    0|0
  • yardım neden kabul etmiyorsun, anlayamadım. anlattıklarınız gerçekse eğer iyi niyetli yardım severlerden neden yardım kabul edemiyorsunuz?

0|0
    0|0
  • üniversitemi okuyosun sen anlamadım

0|0
    0|0
  • Hangi ünidesin, ne okuyorsun?

0|0
    0|0
  • Duruş namuslu helal süt enmis bir erkek arkadaş yapacaksın kendine ve o sana bir ömür bakacak

0|0
    0|0
  • internetle derslerinle ilgili herşeyi bulabilirsin diye dusunuyorum biraz arastırmalısın forumları. ve mezun olana kadar sabretmen lazım inşallah ilerde istedigin yere gelirsin dilediğin gibi harcarsın kazandıgın paranı. eger istersen kitabı yollayabilirim. bu kadar canını sıkma gecer bu gunlerde.

1|0
    0|0
    • Yazınız için teşekkür ederim. Tek istediğim çalışmak için bir test kitabı birkaç tane de kitap. Haftalık 5₺ arttırabilirim diye düşünüyorum. Bununla iki üç ayda istediğim kitaplarıma kavuşabilirim. Samimiyetiniz ve yardım talebiniz için çok teşekkürler. Ama benim gibi fırsatları olmayanlarda var. Asıl yardıma ihtiyaçları olanlar.

• Kitabı alayım sana

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Gerçekten hiç gerek yok.

• Ne güzel azim kardeşim tebrik ederim kütüphanelerden kitap alıp okuyabilirsin burs alabilirsin bizden gelecek yardımı istemezsin eminim :(

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• O çok güldüm o saçma kitabı mı istiyorsun diyenler açsın g.. ötlerine gülsün bu 1 2. ye gelecek olursak Allah senin ve ailenin yardımcısı olsun. Eminim sen ilerde çok iyi yerlere geleceksin. Yardımcı olmak isteyenleri geri çevirmişsin ama ben bir abla olarak veya hemcinsin olarak belki daha yakınlık görürsün bilmiyorum ama elimden geldiğince bende kitap, test konusunda yardımcı olmak isterim. Bunun dışında sana dua etmekten başka yapabilceğim bir şey yok.

2|0
    0|0
  • biraz geç kaldım ancak ben de görüş belirtmek istiyorum, lisedeyken imkanım da vardı param da vardı ancak ailem izin vermediği için eve kitap sokamıyordum ben 😊 gizli gizli giriyordu o kitaplar eve ancak hepsi ödünç olduğu için geldiği gibi de geri gidiyordu, aitlik duygusundan bahsetmişsin bir yoruma cevap verirken, boş ver be güzelim sana ait olmasın, elin kolun bile sana ait değilken bir kitap ait olsa ne yazar, kimse bir şeye sahip değil zaten 😊 para mevzusunda yine okudum yorumlarda biri demiş ders verebilirsin diye, gerçekten de çok mantıklı, iş hayatı zor çünkü, yani öyle çok bir deneyimim olmadı da yaz tatilinde bir kafeteryada çalışmıştım, sadece on altı gün dayanabilmiştim 😂 hiç part time larla falan yorma kendini, araştır, ilkokula giden bir kaç çocuk bul onlara ders ver hafta sonunda, ya da boş olduğun vakitte, ben öyle yapıyorum şu anda üç tane öğrencim var ve iki saat çalışıyoruz her hafta saatine on lira alıyorum, büyük bir miktar da değil , ama 60 lira oluyor haftalık gelirim 😁 başka... derslerin konusunda zaten söylemişler videolar falan var internette faydalı, onları izleyebilirsin. Ah unutuyordum kötü çocuk okumak istiyorsun diye birileri laf söylemiş, boşver. yirmi yaşına gireceğim şu yeni çıkan yabancı diye bir kitap var öznur yıldırım ın onu okuyorum şu an, ne var yani , geçen hafta da küçük prensi okuyorum diye metroda otobüste benimle dalga geçmişlerdi, takma kafana seni mutlu eden neyse onu yapmaya bak 😊😊 umarım biraz olsun içini rahatlatmışımdır 😊😊

1|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim. Yazınız çok güzeldi. İstediğim kitaba bir arkadaş sayesinde sahip oldum. Benim için çabaladı. İnternet üzerinden buldu. Bidaha hiçbir kitabı merak etmeyeceğim 😂 Böylelikle okumak zorunda da olmam. Söylediklerinizde çok haklısınız. Çok teşekkür ederim.

• @Powerby_MusTi övülecek güzel kalpli insan 😁😁

• İşe gir, aynı zamanda derslerinede calisabilirsin. Gununun hepsini iste gecirmezsinnzaten

1|0
    0|0
  • Kitabı kütüphaneden alabilirsin. Yarı zamanlı garsonluk yapabilirsin. Ya da kitap okumayı çok seviyorsan kütüphanede çalışmak için babanı ikna edebilirsin. Küçük çocuklara ders verebilirsin. Ama sana önerim sana katkıda bulunacak, sana bir şeyler katacak klasikleri okumalısın.

1|0
    0|0
  • cidden o saçma kitabı alamadım diye üzülüyor musun

2|0
    0|0
    • Saçma olduğunu bile bilmiyorum. Çevremin özel ilgisinden dolayı çok merak ediyorum.

• Saçma sapan yerlere para harcıyacak kadar param yok

• Bu kızı neden umursuyorsun ya

• Şu anlık çalışıp kendini geliştir. Dil öğren ingilizce mesela filmler izle. İleri zamanlarda para da gelir eline sabır lazım..

1|0
    0|0
  • Kütüphanelerde bütün kitaplar var. İstediğin kitapları temin edebilirsin. Ayrıca öğrencilere göre de işler var. Çalışabilirsin. Hem okuyup hem çalışan çok öğrenci var...

1|0
    0|0
  • part time işe gir

1|0
    0|0
  • Çalışmak en iyi çözüm. Mesela bır iş yerinde çalışmasanda ola bilir. Komşunun falan çocuklarını toplayib günlük derslerinde yardım edersin karsiligi ile tabi. olmazmı? Hem evinde olursun fazla zamanında gitmez.

1|0
    0|0
    • İyi bir çözümmüş. Derslerim iyi zaten. Fakat öğretici yanım yok. İnsanlara birşeyler öğretemiyorum :/

• Nasıl yap biliyomusun? Sanki karsinda birileri varmis gibi kendi derslerini hoca gibi anlat. Bır şeyi net anladikdan sonra onu anlatmaq, izah etmek çok kolay olacak Dene sende görüceksin😊

• kütüphane diye birşey var. kötü çocuk ne ya ergen kitabı :(

1|0
    0|0
  • tatlım sana kötü çocuklar kıtabını göndereyım adresını bana özelden gönder :)

1|0
    0|0
    • Güzel düşünceniz için çok teşekkür ederim. Ama bunu kabul edemem

• Eğer bu kadar okumak istiyorsan edebi kitaplar oku hem gelişirsinde kötü çocuk ne? Diğer sorunların bakımından aşağıdaki fikirlere katılıyorum

0|0
    0|0
  • Halk kütüphanelerinden alabilirsin

0|0
    0|0
  • halk kütüphnlerini ve okullar ile bir görüş

0|0
    0|0
  • Ben de sıkıntıyla okudum biliyorum, üniv kazanırsan cakisabilirsin. Günde 5 tl alitodum 3 buçuk tl yol parası kalan 1.5 tl de sabahtan akşama kadar harcligimdi. Arkadaşların eski kitaplarını siler tekrar cozerdim., dersanaye falan gitmedim hiç. Oyle oyle çalıştım su an türkçe öğretmenligi okuyorum.. allah büyük SABRET... sana bizzat yardımcı olmak istrm ama

0|0
    0|0
  • Iş bul çalış

1|0
    0|0
  • tanıdığım birisi tıp öğrencisiydi 2 yıl önce mezun oldu ve şimdi doktor. Yaz olduğunda inşaatta çalışırdı. Okul parasını zor ödediklerinden çocuğun harçlığı kalmazdı, bir gün şehir merkezine gitti. Cebinde 15-20 tl gibi bir para varmış kaybetmiş ve geri dönüş parası yok düşünebiliryor musun? tıp okuyan çocuğun geri dönüş parası bile yok. Çok zor şartlarda okumuş gerçekten ancak şu an fazlasıyla parası var. Hatta kendi öğrencilere burs veriyor eşide doktor çokta iyiler şimdi. Anlıcan tek değilsin maalesfe bazılarımız böyle zorlanıyor snei anlıyorum gerçekten ancak sabretmek zorundasın. Okulunu bitir ve istediğin kadar para harcarsın. Mesleğini mutlaka kazan. Şimdi çok şey kaybediyormuşsun gibi gelirde öyle değil. Asıl mezun olup herkes kendi parasıyla kalınca bak işler nasıl değişiyor... Geçnliğinin gittiği falanda yok şimdi öyle sanıyorsun ancak değil emin ol değil. Tafsiye yazın para biriktirebilirsin, çalışabilirsin

3|0
    0|0
    • Gizli gizli çalışıp ailemin birikim yapmaya çalıştığı yere para bırakıp birazını kendime almayı planlıyorum. Anlattığın şey cidden çok zor. Durumumuz o kadar kötü değil. En azından alabileceğim bir harçlığım var. Buna hergün şükrediyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

• Teşekkür ederim. Benimde hedeflerim var. Yılmayacağım.

• rica ederim :)))

• O kadar kitap var isteye isteye kötü çocuk mu güldüm

1|0
    0|0
    • Çoğu kitabı arkadaşlarımdan ödünç alarak okudum.

Yükleniyor...