Aleviler özellıkle cevap verırse sevınırım?

ben bir okulda ögretmenlık yapıyorum ve teseddurlu bır bayanım guzel ve alımlı oldugumu dusunuyorum okulda cool bir hoca var sabahları okula beraber gıdıyoruz aracıyla okul uzak cunku saolsun goturuyor ben bu adamı cıdden cok begenıyorum bı ınsan bu kadar mı cool olur ama alevıler teseddurlu bayanları hıc cekıcı bulmuyor degıl mı sorum bu?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bizde iki gönül bir olursa gerisi teferruat elbette herkes gibi bizden olmasını arzu ederiz ancak baskı kesinlikle yok Sünni kesim daha ayrılıkçı bakarlar bu konulara bizde insan olmak yeterli bir öncelik ahlaklı ve anlayışlı olunması özellikle bu konularda çok onemli. Sen Sünni Türk Kürt olmuşsun ne fark eder insan olmuşsun ya. ibadetini nerede yaptigin ne fark eder ibadet yaptiktan sonra ya da istersen inanma bu seninle yaratan arasinda bana ne keşke herkes bizim gibi duşünebilse..

0|1
    0|0
    • agzına saglık ama o ateıst gbı

• Olabilir inanmamasi kötü bir insan olduğu anlamına gelmez. insana insan olarak bakmamiz gerektiğini düşünüyorum. nasıl sen baş örtülü isen ve ben sana saygı gösteriyor sam sende aynı şekilde yapmalisin. bu konuda oturup tartisabilir fikir alışverişide yapabilirsiniz. inanmamasi onu ilgilendirir inanmak ise seni. Ama yaşayacaginiz hayat ikinizi ilgilendirir önemli olanında bu olduğuna inanıyorum şahsen..

En İyi Kız Görüşü

• Hayır canım sacmalmayin dayım kapalı bir bayanla evli kadın gerçekten harika birisi gözleri mavi çok tatlı açıkken de gordum sonuçta siz o kişiye surekli kapalı olmayacaksınız yeri gelince en güzel tarafınızda gorecek aleviler kalbe bakarlar kafadaki başörtüye değil benim ailem öyle yani ama geneli böyledir siz icinizi rahat tütün tek girmeyeceginiz konu siyaset ve din olsun araniz bozulmasın.

0|0
    0|0
    • ya cıdden mı cok sasırdım adam ama ateıst :((( yanı ben onceden cok rahattım onun gnı alkolde alırdım ama degsdm o kendı hayat tarzndan ıster

• onun evlenme yasıda gelmıs :)) ama bıraz degısık bırı herkesle resmı kendı halınde bırı belkıde sevdgı bırıde vardr bılemem tabı

• Resmi olması iyi bence mesafe koyuyor herkese bende oyleyim lağbali olmak daha kötü olur bence itici böyle olması birisini sevdiği anlamına gelmez ama onunla konuşmaya çalışın buluşun başka turlu olacağını sanmıyorum ya

Erkekler Ne Diyor 8

• Birincisi bence sen alevi birine uyarsın çünkü dinimizde nahmahremin olduğu yere yanında nikah dusmeyen erkek olmadan yolculuk yapamazsın e sen bunkonuları aşmısın zaten sıkıntı olmaz aleviyle nikah dusermi dusmezmi onlara gırmeye gerek kalmamış zaten

0|1
    0|0
    • alevımısınız? ya alevıler teseddurlu bayanları sevmezmıs ıtıcı gelırmıs

• yok öyle bir şey soran. konunun tesettür olduunu sanmıyorum. alevi sunni konusuda olduğunu sanmıyorum mesele senden ışık alamamış olması olabilir

0|0
    0|0
    • ben cok resmıyım o da resmıdır herkese karsı sadece bı kıyafet hedıye etmıstım cok zevklıymıssınız dedı tesekkur ettı

• sorun aşırı resmi olmanızdan kaynaklanıyor adam zaten ışık vermiş çok zevkli olduğunu söyleyerek. senin aşırı resmiyetinden dolayı konuşmuyor bence

• ya o da öylee gercı ben daha resmıyım bır kez yuzugume baktıgını gormustum basta tek tas takıyodum ama aksesuar olarak o gun ılk defa dıkkatlı baktıgını gördum

• adamla cinsellik düşünüyormusun

0|0
    0|0
    • ıc dunyamda evet ama sadece bu kadar gercekte hayır karekterıme ters ama adam cok hoss

• ya alevı cok arkadasm var on numaralar cdden ama bu farklı allahım cok sert ogrencılere kök sokturuyor herkesle sızlı bızlı konusur degısık

• ben kişilk olarak dedim, ona her konuda güvenebilirsin, yani seninle sevişse bile bu sadece senle onun arasında olur

• gidip düzgünce açılsana :D

0|0
    0|0
  • sen bence uzak kal

0|0
    0|0
    • neden?

• vuhuuu guzel soz ama ınsanı ınsan yapan ınanctan cok vıcdandır

• vicdan ALLAH korkusu var ise hareket ve canlılık kazanır. insan ne kadar inancına bağlı kalırsa o kadar huzurlu olur ve huzur verir

• Adamın karakterine bağlı.

0|0
    0|0
    • mesela

• bıraz ac yanı

• Yani mezhep işlerini çok takan birisiyse sıkınıt olabilir ama sevgi olsun taştan olsun diyorsa olabilir pek tabi ama evlenince sünni yap onu. Alevi mezhebini mezheb olarak kabul etmiyorum ben. Sırf Hz. Ali Mescitte öldü diye namaz kılmamakta nedir resmen kafalarına göre dinin en temel ibadetini kaldırmışlar.

• yoo bende aleviyim

0|0
    0|0
  • Sorundan şuursuzluk halini sezdim.
    Üzgünüm.
    Tesettürlü olmak şuurlu olmayı da beraber getirmeli bence...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Etrafimdakilerden bildigim kadariyla aleviler disardan kiz almazlar yani alevi aleviyi alir gibi bir durum isliyo onlarda veya alevi olan kizini aleviye verir

0|0
    0|0
    • alevıler sunılerle evlenıyorr sunıler genelde alevılerle evlenmez sahsen ben o adamla evlenırım ama aılem asla ızın vermez

• Tam tersi canım. Alevi cok arkadasim bu dertten yakınıyordu ailesi kesinlikle kabul etmiyodu sunni olan kabul ediyo aleviler kabul etmiyo

• Doğru söylüyor sünniler daha çok dert ederler. Bende sünniyim bende dert ederim alevi olmasını istemem açıkçası.

• Öyle bir şey yok. Bir çok alevi tanıdım namazinda abdestinde.. Kişiden kişiye değişir.

0|0
    0|0
    • bu ateıst

• Bir müslüman bayanın ateistle evlenemeyeceğini biliyorsundur umarım..

• zamanında ben de ateıstım benım olayım cok kaarısıkkk

• müslümansan aleviyi sevme onlar hz ömere küfrediylar hepsi aynı değil de ibadetleri de yanlış

0|0
    0|0
    • ya adamı gorsen sen de seversın :D

• hm yakışıklı yani ;) :ddD neyse pek önemli değil

• yakısııklıdan cok karızmaaaa tıpıde hos ama karızması allahım erıyorum adamın cool haraketlerıne

• Öyle bir şey yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...