Dünyada yüzbinlerce din var ve herkes benimki dogru diyor?

Biraz açıklamakmgerekirse orta dogu veya pakistanda dogunca musluman oluyorsunuz kuzey amerikada veya avrupada dogunca hristiyan israilde dogarsan musevi cinde dogarsan budist ve hindistanda dogarsan hiduizme inaniyorsun. Şimdi müslüman arkadaşlar dini savunur iyi hoşta şuanda smerikada doğsanız aynı şeyi hristiyanlik icin yapiyor olcaktiniz. Dünya 7zerinde milyarlarca insan var ve herkes kendi dininin doğru olduğunu düşünüyor. Bir süredir düşünüyordum sizin fikirleriniz nedir. Basit bir cografi olay degilmidir?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle katılıyorum. Ben de bu durumu babamla epey tartışmıştım. İyi bir araştırmadan sonra bana en yakın dinin İslam olduğuna karar verdim. Ama hala bir çok şüphem var.

0|0
    0|0
    • Bende araştırd8m ateist oldum,

• Herkesin kendi görüşüdür ben de saygı duyarım. Olamaz mı?

• Sen saygı duyabilirsin tamam ama kendi dinini yeteri kadar bilmediğin için kuran'ı okusan dinden dönen (mürted) kişinin katlinin vacip olduğunu had cezası (boyundan kılıçla kesme) uygulanması gerektiğini bilirdin. Hem bana bunu reva gören dine inanıp hemde bana nasıl saygı duyabilirsin?

En İyi Erkek Görüşü

• hayır basit bir coğrafi olay değildir yaradan herkese akıl vermiştir ve aklını kullanarak hangisinin doğru olduğunu bulmak bize kalmıştır ama dünyanın bu hale gelmesinde yahudilerin ve evangelist hristiyanların büyük payı vardır hristiyanlar hristiyanlığı * anlamıyla bilmiyolar bile yani bunu basit bir coğrafi olay olarak ele alamazsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Türkiye'de doğdum ama deistim. İnanç içinden gelen bisey bence

0|0
    0|0
    • Genele bak iste seksen milyonun tas catlasa yedi sekiz mikyonu haric musluman diger ulkelerde de boyle bende ateistim

• Deistler bizi var eden gücün bize din göndermemesini nası açıklıyolar? Bildigim kadarıyla size g9re tanrı var ama dinler insan yapımï

• Evet, bir dine inanmıyoruz. Sadece Tanrı'nın varlığına inanıyoruz. Bu dünyada yaşamak için din adinda kurallara ihtiyacimiz oldugunu veya Tanrı nın ona tapmamizi istedigini dusunmuyoruz. Sahsen, bir insan iyi olacaksa, bu icinden gelmeli. Sirf dinde yasak diye yapmiyorsa, yani vicdani degilse bence problem buyuktur zaten.

• Haklısın✌🏻️✌🏻

0|0
    0|0
  • benim ailem müslüman çevremde ancak ben belli bir yaşa gelince sorguladım ve doğru olduğuna karar verdiğim için İslam'ı seçtim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Hristiyanlar alim oldukça, müslümanlar cahil oldukça dinlerinden uzaklaşır

#RüyadaGibiyim

0|0
    0|0
  • fck allah

0|0
    0|0
  • Bilemiyorum ama bildiğim tek şey o camiye girdiğimde bana bir şey oluyor, birden içimdeki her şey gidiyor ve BEN orda BEN oluyorum.
    Fazla derin kazma derin kazdıkça boğulursun.

0|0
    0|0
    • Hristiyanda kilisede oyle hissediyo kanka meselede bu zaten girmisiz bir dunyaya orda yasiyoruz kimse diger dinleri arastirmiyo dogdumuzda ogretilen seye inaniyoruz oyle gidiyo

• Ben böyle doğdum kardeşim bu saatten sonra bunu kimse değiştiremez. He tam müslüman mısın dersen tabiki hayır. Müslüman namazını aksatmaz ben Cumadan Cumaya Kandilden kandile camiye uğruyorum oda kendim için değil vatanım için gidiyoruma vatanım için allahıma yalvarıyorum.

• Belki de hepsi aynı şeyi söylüyordur?

0|0
    0|0
  • ne yüz bini la. Üç tane var. Diğerleri Hindistan eseri :D

0|0
    0|0
    • Ne uçu be s8kt8n biraz yaz google a dedigimden fazlası var?

• güzel kardeşim evladı araştır o zaman mitolojileri katma hesaba. 3 ilahi din var.

• Muslumanliga gore uc ilahi var hristiyanlik musevilik muslumanlik olarak yoksa budiste sorsan senin dine ilahi din demiyo

• Oralarda doguyor ama kuran ayetlerinde diyor ki dogruyu arayip bulunuz cok hiristiyan olupda sonradan musliman olan insanlar var hak dini secenler var bizim sansimizdir bu boyle mubarek bir dine mensup olarak dogmak allah dunyada olan ve dogru yolu bulup ona iman eden kullarindan nasip eylesin herkesi

0|0
    0|0
  • rastafarien ol :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...