Şarkı sözlerinin dini ve toplumsal yapımıza etkisini hiç düşündünüz mü?

arkadaşlar, küçükken nasıldı pek hatırlamıyorum ama yaşım ilerledikçe şarkıları farklı bir kulakla dinler oldum ve bana çok ters gelen şeyler algılamaya başladım. sonra düşündüm bu şarkı sözlerini biz kanıksıyoruz, bizzat kendimiz de söylüyoruz. sonra zamanla toplumsal ahlakımız bozuluyor, asimile oluyoruz.. abarttığımı düşünmeyin gerçekten bir günde bir yılda değil ama 20 30 yılda çok şey değişebiliyor, ahlak çok önemli bir konu.

mesela son zamanlarda çok da sevdiğim bir şarkı , diyor ki güzel günler yakın HABER ALDIM KADERDEN.. tövbe haşa nasıl haber aldın yaa bu şarkıyı dinliyorum çok sık hatta istemeden ben de söylüyorum sonra utanıyorum kendimi aklamaya çalışıyorum aman ya alt tarafı şarkı diye. ama her şey bu önemsemeyiş ile başlamıyor mu?
bir kereden bir şey olmaz, bir daha yapmam, aman ne olacak vs vs...

mesela ismail yk nın bir şarkısında geçiyordu, ben onun anasını satarım gibi bir şey.. aman Allahım bu ne yaa !!! şimdi söyleyince bile sinirlendim nasıl böyle ahlaksız bir şarkıyı dinledik eski zamanlarda. nasıl bunu göremedik...

liseli vardı ya ah o liseli, kısacık etekli dar elbiseli.. Alllah senin belanı versin pislik herif. demeden geçemiyorum...

ve daha pekkk çokları, siz de denk geliyorsunuzdur mutlaka.. şarkıyla, filmle vs pek çok araçla bizim kültürümüzü dinimizi asimile etmeye, kendilerine benzetmeye çalıştıklarını görüyorum. belki de ben aşırı hassasım bilemiyorum ama çok tepkili olduğumdan ve bunlara aldanmayacağımdan eminim Allahın izniyle...

siz ne diyorsunuz? böyle hassasiyetleriniz var mı? ilerde (ya da anne babalar için şuan) çocuğunuzun böyle şarkılar dinlemesine göz yumar mısınız yoksa engel olmaya çalışır mısınız elinizden geldiğince?

0|1

Erkekler Ne Diyor 5

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...