Sorum Ateist ve Deistlere, Müslümanlar da Cevaplayabilir mi?

Merhaba. Özellikle Ateist ve Deistlerin bu tutum karşısında cevaplarını bekleyerek sorumu yöneltiyorum. Örneğin Ygs'ye girerken Allah'a bol bol dua eden başta Müslüman kardeşlerim üniversiteyi kazanınca neden Allah'ı tanımıyor ya da yok sayıyor?

1|1
13|29

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle ateistim. soruna cevap olarak da: cunku insanlar korktuklarinda, tedirgin olduklarinda, guvensiz hissettiklerinde careyi baska yerde aradiklari icin. insan psikolojisi bu sekilde calisiyor, tum medeniyetlerde farkli farkli doga ustu seylere inanilmistir, hepsine de etrafimizda gördugumuz seyler yetersiz geldiginde dönmusuzdur. Sorunumuz, kaygimiz da olmayinca kolayca unutulmustur.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• BAZI inançlı insanlarda şöyle bir durum söz konusu; bir iş için önceden inandıkları yaratıcıya dua ederler. Lakin işi başardıklarında kendileri yapmış olurlar, başaramadıklarında da yaratıcı dualarını kabul etmemiş gibi düşünürler. Aynı şunun gibi; sınavdan 30 alan bir öğrenci, " Hoca bana 30 verdi " derken, 100 alan bir öğrenci, " Ben 100 aldım " diye böbürlenir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Bir tanrı kesinlikle var ama sadist ve kötü birisi.

2|0
    0|0
    • Kötü olan insanlar

• @felia555 yürü git be ordan sallaması kolay gel bakalım benim yaşadığım bir günü sen yaşa nasıl mış görelim bilip bilmeden atıp tutma ordsan

• Turantürk acıdığım için devam etmiycem.

• Kibirden 😊

0|0
    0|0
  • sıktı bu mubbetler ya müslüman lık filn geç yani ya adamsın ya da oc sundur bitti.

0|0
    0|0
  • Bu ataistler her dönem de cikmislar.. Dini bölmeye ikileme dusurmeye hep çalışmışlar.. Ve onlara gerek kalmadan bizim din adamlarımız dinimizi mezheplere ayiri varmiss... Yokk arkadaş doğru düzgün musluman san ne kadar dinimizi araştırdın.. Hangi sureleri okudun meallerine baktım.. ya da incili tevradi inceledinmi neler yaziyour merak ettinmi... Ateistsen neden ataist oldun... Sana dinimiz yetmedimi karşılık bulamadığın ne var da bu yolda ilerliyoursunn.. Benim tek inancimm var oda Allahın yolu elhamdülillah.. Arastiriyourum neden musluman olmam lazım neden ben ben muslumanim diye sorguluyourumm.. Bir dusunun ve dediklerimi biraz yapın hepiniz hidayete ericeksini.. Hayırlı günler...😊😊😊

0|0
    0|0
  • Tanrı insanın götünün* sıkıştığı insanlığın karanlık dönemlerinde ortaya çıkmıştır. Ygs de bu karanlık dönemlerden sayılabilir, sınav sabahı okul bahçesinde yasin okuyan bir sürü ebeveyn görebilirsiniz. Eee popo sıkışması geçince Tanrı da uçar gider. Güzel bir söz vardı; bir asrın Tanrısı bir sonrakinin eğlencesi olur diye. Bir kaç yüzyıl sonra Tanrı kavramı öcü kavramından farksız olacaktır.

0|0
    0|0
  • Öncelikle dünya üzerinde var olmuş hiçbir dine inanmadığımı belirtmek istiyorum, din ve inanç kişisel şeylerdir aslında sen inandığın dinin kutsal kitabını okursun ve anladığın şekilde yorumlar dini inancını uygularsın. Herkesin beyni, mantığı ve düşünce sistemi farklı örneğin a kişisi dinle ilgili b şekilde düşünüyor ve şöyle yapılması gerek diyorsa sen b ye uymak zorunda değilsin senin için mantıklı ve doğru olan c ise c yi yapıcaksın kendi doğrularınla tabiki ama şuanda malesef din ve inanç özellikle müslüman toplumlara okadar kötü aktarılıp dayatılıyor ki insanlar sadece televizyonlar ve internette dinle ilgili okuyup dinledikleri şeylere inanıyor bu yuzdendir ki din sadece işlerine geldiğinde kullanılır işleri bittiğinde bir kenara bırakılır

0|0
    0|0
  • Bu hayat boyunca boyledir kimse sukur etmez ama zor bir durum olunca o zaman avuc acilir Allaha oysaki allahin duaya ihtiyaci yokdur. Senin iman ve sukurlerin sana ihtiyacin oldugunda geri gelecekdir. Boyle yaziyoruz yaziyoruzda bende bahsi gecen arkadaslardanim sanirim...

0|0
    0|0
  • Ulan bende evrimden filan birşey sorucak diye enayi gibi soruyu okudum.

1|0
    0|0
    • 3 satır bir şey okudun altı üstü.

• Ben sadece bir örnek verdim. Örnekleri çoğaltabiliriz. Başı dara düşünce ya Allah, keyfi yerindeyken Allah da kimmiş ( Tövbe Tövbe Tövbe )

• Aynen öyle oluyor malesef. Önemli olan kötü zamandada ALLAHı hatırlamak sabır göstermektir. Neden olsa geliş amacımız kulluk. Peygamberlerin çektigi sıkıntıları bizle çekmemişizdir.

• Allah'a dua ederek giriyorsa emin ol kazansada kaybetsede gene bir gün Şüphesiz yerin ve göklerin tek hakimi Allah'a dua edecektir. Allah birdir. Ondan başka İlah yoktur.

0|1
    0|0
  • kurandada belirtir bunu derki biz sizi imtehan edip bol nimet verdigimizde bunlara saten benim hakkımdı yani ben kazandım diyor insan vermedigindede rabbim beni önemsemedi diyor insanlar cok nankördür. digerleri bunu acıklayacagını sanmıyorum.. Ayrıca Allah işte insanı böyle sınıyor

0|0
    0|0
  • Cünkü Üniversiteye girince dünya görüsü degisiyor. Fikirler zamanlar degisir.
    Cogumuz gecmiste Müslümandik, sonra Ateist olduk.

1|0
    0|0
  • dönemsel müslüman onlar =))

0|0
    0|0
  • Çünkü herkes kaderini kendi yazar.

0|0
    0|0
  • Açlıktan ölen, tecavüze uğrayan, öldürülen çocuklar varken tanrı senin boktan sınavına bakmayacak o yüzden saçma

0|0
    0|0
  • Bunun müslüman ya da ateist olmakla ilgisi yok. İnsanoğlunun genel gevşekliğinden kaynaklı. Ateist de olsa müslüman da olsa kötü günde Allah hatırlanır.

0|0
    0|0
  • sen yanlış sormuşsun bunu dincileresoracaksın bize değil

0|0
    0|0
  • Ayeti kerim açıklıyor zaten... insan sıkıştığında dua eder rahatta erdiğinde unuttur insanın doğasında var

0|0
    0|0
  • Kim neye inanırsa inansın önemli olan iyi bir insan olmak

1|0
    0|0
  • İnsan bu zaten... Sadece tanrısal olarak bakmaya da gerek yok. Çevremize karşı da vefalı değiliz...

0|0
    0|0
  • :D bu soru deistlere demişsinde cevabı açık değilmi :D

0|0
    0|0
  • İlim

0|0
    0|0

• Mey biter saki kalır,
      Her renk solar haki kalır,
      Diploma insanın cehlini alsada;
      Hamurunda varsa eşeklik, baki kalır..

FUZULİ

• Köpruyu gecene kadar ayiya dayi diceksin :D

0|0
    0|0
  • üniversite okuyanlarla derdi olan kız modeli

0|0
    0|0
  • Bence onlara soru sorabilecek bir kapasiteye gel sonra sor

0|0
    0|0
  • her zaman dua ederim en azından şükür ederim. üniye girmeden öncede sonrasındada şimdide. insanları dışardan yargılama herşey ulu orta yapılacak diye bir şey yok.

0|0
    0|0
  • İnsanoğlu nankör varlık. Yaratanın varlığını zorluğa düşünce hatırlıyor. Düzlüğe çıkınca unutuyor beni zorluktan çıkaran Allah değil zorluktan kendim çıktım diyor

0|0
    0|0
  • bu çok ilginç bir insan özelliği sıkışınca ağlayıp sızlanılır allahım yardım et bana diye sonra rahata erince hiç o sıkıntı başına gelmemiş gibi unutulur. insan bu işte nankör.

0|0
    0|0
  • Cunku dualarin karsiligini alamiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• İşte onlar en korkulası, en sahtekar, en içten pazarlıklı insanlar..
    Zor zamanında Allaam Peygamberim, normal zamanda benim kalbim temiz.
    Aynı şey, sadece cumaya giden erkekler, sadece ramazanda oruç tutup böbürlenenler içinde geçerli.
    Hatta her gece içki içip "bigin kindil ginih" diyenler içinde geçerli.
    Ramazanda, kandilde her gün Tanrının günü.

0|0
    0|0
  • Bu yüzden nereye kadar geldiysen gel ama nereden geldiğini unutma. İnsanlar nankör rahatlık batıyor sanırım bu yüzden.

0|0
    0|0
  • Bence sorun müslümanlara olmalıydı :D

0|0
    0|0
  • Mallar

0|0
    0|0
  • Univertesiyi kazanan müslümanlar dinden mi çıkıyora demeye getiriyorsun?

0|0
    0|0
    • Ben diyorum ki sınavda Allah Allah diyenler üniversite gidince neden Allah yok diyorlar? Ateist ve Deistlere ithafen dedim.

• insanlar çıkarları uğruna yaşar o anda amacı o o an Allah'ı hatırlıyo veya sağlığınbı kaybedince sağlığına kavuşmak için ağlıyo vb. örneği çok ama işler yolunda gidince Allah'ı unutuyo bu tam bir müslümanlık değil

0|0
    0|0
  • Dünyanın geçici güzelliklerine kanıyoruz

0|0
    0|0
  • Ağlattın

0|0
    0|0
  • Kişiden kişiye göre değişir deist ve ateistlerin bununla ne ilgisi var anlayamadım?

0|0
    0|0
  • Nerden biliyosun belki adam şükür namazı kılıyo kazanınca şu at gözlüklerini çıkarın artık

0|0
    0|0
  • Isi dusunce inanclanmak

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...