Öncelikle tüm islam aleminin Regaip Kandili'ni canı gönülden, tüm yüreğimle kutluyorum...
Bir ortodoks olarak ben onların camiye gidip Regaip Kandili için ibadet etmelerini saygıyla karşıladığım halde, neden onlar benim camiye gidip namaz kılmamamı kötü bir şey olarak görüp bana saygısızca davranıyorlar? Böyle mi olması gerekiyor yani? Neden birbirimize en öncelik olarak sadece ve sadece insan olduğumuz için saygı göstermiyoruz, gösteremiyoruz? Birbirimizin fikirlerine ve görüşlerine hoşgörülü bir şekilde bakamıyoruz?

0|0

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten Müslümanlıkta Allahın emri zorlama olmaması.. Ancak İŞID kafalı kendini bulunmaz ulema sanan sakallı şeytanlar her şeyi zorladıkları gibi onu da zorluyor.. Müslümanlık hoş görü dini olmasına karşın ne yazık ki vahşi hayvanların dini oldu nerde ise.. Çok haklısın ve her kelimene katılıyorum.. Sana garanti veriyorum ki yarın mahşer günü şu anda ki çok sakallı deyyusun yüzüne Allah tükürecektir.

1|1
    0|0
    • Teşekkür ederim üstadım, eksik olma başımın tacısın. Sana katılıyorum, insanların yüreğine göre... yaptığı iyiliklere göre, kaç kişinin yüzünü güldürebildiğine göre yargılanacak tüm insanlık.

• Teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 2

• Olcay kanki sen hristiyan mıydın? Neyse bir önemi yok bir hristiyan olarak İslam dinine ait olan kandili kutlamak nedir biliyor musun? İnsanlıktir..
    Sana bide bizim kitabımızda geçen bir kısmı söyleyeyim "Sizin dininiz size benim dinim banadir" yani herkesin dini kendine bizim dinimizde hoşgörü dini zaten..

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim. Evet haklısın, herkesin herkesin fikrine saygılı ve iyimser bir bakışta olması gerekiyor. Bu olamadıktan sonra ne arar onda insanlık..

• Huseyin diye hristiyan ilk kez gördüm. sağol bu arada

0|1
    0|0
    • Hüseyin babamın dedesinin adı, zamanında vasiyet etmiş o yüzden koymuşlar adımı. Ama ben büyüyünce annemin mensup olduğu dini seçtim. Ayrıca hiç de rahatsız değilim ama adımın Kuran-ı Kerim'de geçmesinden falan

Erkekler Ne Diyor 2

• Kardeşim elhamdülillah Müslümanım ben ve elimden geldiğince dinin şartlarını yerine getirmeye çalışıyorum. Sana kardeşim diyorum çünki senin de inancına saygı duyuyorum. Seni İslam dininde olmadığından dolayı baskı yapan şahsiyetsizler İslamı tam olarak bilmeyen cahil insanlardır. İslamı çok az araştırsalar İslam Dininde zorlama olmadığını bilirlerdi, yani Ezanda kulağı yokki Namazda gözü olsun.

0|1
    0|0
  • kim kötü davranıyo kanks?

0|1
    0|0
    • Şahıs olarak değil, önyargılı olarak bakmak istemem bu olaya ama birçok müslüman bu şekilde davranıyor bana. En azından benim çevremdekiler öyle, sakın yanlış anlaşılmasın genel olarak konuşuyorum

• haklısın kardeşim herkesin inancı kendini ilgilendirir bende müslümanım ama çevremdeki müslüman sanılan bir çok kişi aslında sünni, şii, selefi müslümanlık mezhep değildir

Yükleniyor...