Neden insanlar bu devirde dininin gerektirdiği gibi yaşamıyor?

sorumu yanlış anlamayın. herkes istediği gibi yaşayabilir tabiki ama bu topluma fazlaca yayılmış durumda siz de fazlaca yozlaşma sezmiş değilmisiniz dini ve kültürel anlamda. sonuçta biz müslüman ülkeyiz ama pek öyle gözükmüyor. eğer öyle düşünüyorsanız bunun sebepleri yan etkileri ne olabilir?

1|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyada, tek bir ülke, topluluk, kültür gösterin ki islamı düzgün yaşıyor olsun...

Böyle birşey yok. Olamaz. Peygamber döneminde birkaç bin kişinin islamı yaşamaya ve yaymaya çalıştığı dönem hariç hiç olması asla da olmayacak.

Hiç bir dinde olmadı zaten. Çünkü dinlerin hepsi ve tamamı kökten saçmalıktır. Hepsi insan eseridir. Farklı dönemlere kültürlere zamanlara hitap edemez. Ediyorlar sanılır ama edemezler. Sürekli değişir, gelişirler ve asıllarını yitirirler ve yitirmeye mahkumlardır zaten. Çünkü gerçek değillerdir, bilim sanat teknoloji vs. geliştikçe dinin saçmalıkları ve yalan olduğu ortaya çıkar, yobaz kitle de sürekli dini yenilemeye ve döneme uydurmaya çalışır ama başaramaz ve kendi iğrençliklerini ve dinin saçmalıklarını ortaya dökenlere düşman kesilirler.

Bu döngü, binlerce yıldır hiç değişmemiştir. Asla da değişmeyecektir. Çok basit...

Dindarları, dinlerin gerçek kitaplarını okumuş ve incelemiş olasalar zaten ortada din diye bir şey kalmaz... Ama okumazlar, birilerinden öğrenirler hep.

Bir süre daha böyle gitsin zaten. İnsanoğlu, dinsiz ve gerçeklerin yaşandığı bir dünyaya henüz hazır değil...

0|0
    0|0
    • tamam senin bakış açınla bakalım. din kötüdür bilim sanat iyidir diyelim. topluma bir göz attığında kaç kişi mutlu. mesela japonyaya bak bilim de teknolojide orada iyi. senin dediğin gibi dini, inanmayı reddeden de orada çok. ama intihar edende çok. sence çelişmiyor mu

• Sana attığım videoyu izlediğinde bilimin kıyameti nasıl engelleyeceğinin cevabını göreceksin...

Bana göre insanoğlu, zeka sahibi bir hayvan olsa da henüz çok ama çok ilkel. Zekasını nasıl kullanacağını henüz çözememiş durumda. Çözdüğünde onu barış, dostluk, sevgi, uyum vs. için kullanacak. Bunu yapabilmek için 2 büyük zehirden arınması gerekiyor. Din, siyaset, etnik konular vs. (Hepsi aynı şeydir) ve para, yani kapitalizm. Zaten bu ikisi bağlantılı zehirler.

Bu ikisi ile derdimizi hallettiğimizde insanoğlu belki dünyasına ve kendi türüne sahip çıkabilir.

Ya da bunu başaramayız ve yok oluruz... Yapacak birşey yok. Ama insanın sonu gelecekse bunu para (dünyayı kirletmek) ve din, inanç, politika (cihad, dünya savaşları vs.) getirecek. Bu kesin.

• vidyo linki yok

Erkekler Ne Diyor 8

• İnsanlar en büyük düşmanı nefsidir ve Allah'a yemin eden kıyamete kadar insanların kötülüğü için uğraşan şeytanda insanın bu zaafından yararlanmaktadır. İnsanlar nefisleri uğruna şeytanın oyununa düşmektedir buda İbadetlerin yaşantının yozlaşmasına sebep olmaktadır. Uzun lafın kısası kıyamet alametleridir. Ayrıca sınavın büyüğü küçüğü yoktur her kez sınavdadır kimi ibadetiyle kimi zenginlikle kimi fakirlikle kimide hastalıkla

0|0
    0|0
    • şeytan ve nefis baştan beri vardı. ama şu günlere baktığında tarihtten bildiğimizz kadarıyla daha bir yozlaşmış toplum görmüyor musun

• sana katılıyorum fakat bir söz okumuştum kaynağını bilmiyorum ama çok benimsedim. '' dünya yıkık dökük bir köprüdür, tamir etmeye çalışmayınız, tamir edemessiniz. sadece geçip gidin''

0|0
    0|0
    • o zaman yaşamamızın bir anlamı olur mu ki

• sen kendi ibadetlerinden hal ve hareketlerinden sorumlusun. peygamberler insanlardan sorumludur.

• Bir anne baba cocuğuna dinle ilgi bişe ögretmesse bir sonraki nesilde cahil olucak yani kısaca nesilden nesile coğalan bir cahillik söz konusu ve Şu an sosyel ortamda gördüğümüz örnekleri mevcut cocuklar artık kendı dınlerıne lüfür ediyolar ve bunları hiç düşünmeden yapıyolar bence suanki herseyın nedınıde aılenın temel kişileri annne ve baba

0|0
    0|0
    • evet güzel bir tespit peki bunun önüne nasıl geçilebilir ne yapabiliriz

• Medya avrupanın yıllarca bizim ve tüm doğu ülkelerındekı kunlandığı araç tabi biz onlar kadar iyi kunlanamıyoz ama hiç birseyden haberi olmayan 15 yaşındakı bir cocuk aklından BEN BU DUNYAYA BİR AMAÇ İÇİN GELDİM demesi yeterli. ama sunuda söylemem gerek bunun önene geçemessin sadece yavaşlatırsın

• Bazı kirli zevklerinden vazgeçemedikliri için...

0|0
    0|0
  • Evet haklısın bunun yan etkileri teknoloji gayri Müslim lerin elinde gelişiyor sonuçda insanlar inanç ve ihtiyaçları doğrultusunda teknolojik anlamda gelişirler onlara göre olanlar yozlaşma değil

0|0
    0|0
  • Hiristiyanlastik ondandir

0|0
    0|0
    • peki bu sonucu neler doğurmuş olabilir

• Yani kulturumuz , davranislarimiz onlar gibi olduk onlara benzedik.
      Bunun sonucunda ulkemizi onlar isgal ederken fazla ses cikarmayacagiz. Bir kismimizda yabanci ulkelere kacacak.
      Iman duygusunun yerini kisisel arzular alacak. Zevk icin yasayan hayvanlara donecegiz

• Layıkı ile yaşayan müslümanları görünce deist oldum

0|0
    0|0
  • kanunlar var isteyen istediği şekil yaşar baskasına mudahale etmemek kaydı ile.

0|0
    0|0
    • tamam ona bir şey diyen yok sadece bir yozlaşma gözlemledin mi onu soruyorum.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...