Neden herkes evlenmek zorundaymış gibi baskı yapılıyor?

Çok saçma değil mi evlenmek için milleti zorluyorlar resmen çok gerekli birşeymiş gibi ben evlenmek istemiyorum mesela umarım baskılara yenilmem:))) Benim gibi olan var mı?

3|0
13|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bence herhangi bir tür baskıya boyun eğmek ile o baskıya inat tam zıttını yapmak aynı şey. Sonuçta her ikisinde de sen kararını başkasının dayatmasına göre vermiş oluyorsun.

Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için söyleyeyim; birilerinin başkasına özellikle evlilik gibi hiç kimseyi ilgilendirmeyen bir konuda baskı yapmasına karşıyım. Karşı olmak bir yana beni tanıyan hiç bir insan evladı da bana herhangi bir konuda baskı yapmayı aklından geçirmez. Çevremde bu konuda korku saldığımı söylemeliyim. Sana da tavsiyem budur, ne kimsenin sana karışmasına izin ver ne de kararını başkasının yönlendirmesine izin ver. Karışmaya haddi olmayan konuya karışan kişiye de haddini bildir.

3|0
    0|0
    • Nasil verdnz o korkuyu?

• Hadi diyelim birascik yapi meselesi. ama bn kendimi sartlayarak bu hale getrdm. dini sohbetler dinleye dinleye bu hale geldm mahallede. insani kirarsan Allahi incitrsin kabeyi yik ama insani incitme gibi kabe yeniden yapilir insan kalbi yeniden yapilmas. bu durumda sorum şu sana hangi durumda insan kiriilabiliriz vya hangi durmda serbet kirimamiz yasak insanlari? sizin aklini sevdim yasinz kucuk bnden ama hep derm yas ilerledkce da gazla akilli olmuyosun neysen osun.7 de neyse 70 de o insanoglu gerckten. en dogru atasozu. ha su varki yaptgm hatalardan ders aliysun bilincli bir insansan ama akilsiz basin cezasini ayaklar cekio. ve bir yanlis yollardan dônuyorsun dogruyu bulmak icn e bunn sonunda olan ayaklara oluyo.

• Gazla değil fazla olcakti

En İyi Kız Görüşü

• Banada yapıyorlar

1|0
    0|0
    • Benim babanem şimdiden şey diyor öğretmen ol onlarla herkes evleniyor :)))))) Ayrıca yemek yapmayı öğren evde kalırsın diyor ve ben de bazen keşke doğmadan önce ailemi seçebilseydim diyorum:))))

Erkekler Ne Diyor 15

• Bana da anneannem baskı yapıyor. "İlk önce oku, iş bul sonra da evlen." diyor. "Evlenmek istemiyorum." dediğimde de, "Hayır, evleneceksin." diyor. Bu kadar gereksiz baskı yapmalarını anlamıyorum. Evlilik kolay bir şey olsa evlenmeden çok boşanmalar olmaz.

1|0
    0|0
    • Aynen benim de anneannem diyor biraz ev işi öğren evde kalırsın diye sanki ben ona hizmet etmek zorundayımm:)))))))))))

• Ev işini HERKES öğrenmesi gerekiyor. Sonuçta hayat müşterek ve kimin başına ne tür bir hastalık, bela geleceği kesin değil. Evliliği tek taraflı düşünmemek gerekiyor.

• Senin yaşındayken bende düşünmüyordum..
    Aklıma bile girmezdi..

Yaş 25 olunca.. Üniversite bitti.. Hayata atıldım.. Sabah uyanıyorsun, bir şey eksik..
    Kalbin daralıyor.. Sıkıyor bir şey seni..

Mutlu çiftler dikkani çekmeye başlıyor..
    Oysa benim hiç kız arkadaşım olmadı? Neden kız arkadaşım varmış gibi acı çekiyorum? diyorsun..
    Çünkü fıtrat istiyor, kalbin bağırıyor, tamamla beni diye..

İşte o zaman bir daha sor bakalım evlenmek istiyor muyum diye?

#Vesselam

4|0
    0|0
  • Gel onu anama anlat 😂 faceden hatun gösterip duruyo kadın 😁

1|0
    0|0
    • Yazık valla :)))))))) benim de babaannem şey diyor biraz yemek yapmayı filan öğren böyle giderse kapının önüne koyarlar:))))))))))))))) Sanki zorundayım:)))

• bende senin gibiyim özgürlüğü çok severim ama aile sıcaklığını bebekleri gördükçe değer diye düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • Yalnızlık allaha mahsustur derler

0|0
    0|0
  • bu yaşlarda böyle 30 lara yaklaşınca evde mi kaldım

0|0
    0|0
  • senin için erken ki evlenmek zorunda değilsin

1|0
    0|0
    • evet erken ben ilerisi için diyorum:)) Zaten 25 yaş güzel ondan sonra evlenilmez bence

• asıl o yaştan sonra evlenilir bırak biraz yaşa hayatını keyfine bak ki gözün arkada kalmasın

• Yikilmadim ayaktayim:) ama bundan sonra nolur bilemem:)

0|0
    0|0
  • senin giisi zor çıkar

0|0
    0|0
  • Bekar kalıp ne yapcaz söyle aşkım

0|0
    0|0
  • Biz yandık sende yan diye

0|0
    0|0
  • Allahın emridir ve yerine getirilmesi gerekir de o yüzden. yoksa iki cins aynı dünyada olmazdı

0|0
    0|0
  • Kiz arkadaşım yapıyo bana baskı hadi hadi die acelesi ne sence?

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• Daha erken değil mi

0|0
    0|0
  • Hiç bana ne zaman evleneceksiniz diyen olmadı hatta evlenmek lafını kullansam annem kızar yaşın kaç başın kaç okulunu bitir iş bul çocukluğundan beri evlencem evlencem otur oturduğun yerde kocalar kaçmıyor der :D babam zaten evleneceğim insanı istemeye gelince falan görecek sanırım o kadar tahammül edemiyor :D

0|0
    0|0
    • Ya knk olay şu ben de ev işlerinde yardım etmiyorum onlar da bana ev işi öğrenmezsen ev de kalırsın diyorlar:)))

• Bu üstüne gelmek değil ki :D dalga geçiyorlar

• Kiz da dur bu devirde bu yastami sana baski yapiliyo. efet sana katiliyrm neden herkes evlenmk zorunda?

0|0
    0|0
  • baskı yapılmayan bir tek ben miyim :D bana oku, mesleğini eline al, işinde yüksel telkinleri yapıyorlar genelde, benim düsüncelerim de zıddı şekilde hal almıyor değil bazen, ama genel olarak insanları haklı buluyorum.

0|0
    0|0
  • Aynen mecbur değiliz herkesin kendi kararı.

0|0
    0|0
  • Var tabiki aynı senin gibi dusunenlerdenim sanki zorunda Sevgilim olmasi veya evlenmem boş boş işler işte.

1|0
    0|0
    • Benim hiç sevgilim olmafı

• Benimde öyle ama kafama bile takmiyorum artık 😊

• ilk defa benim gibi birini görüyorum merak ettim seni özelden mesaj atsana benim kankam da çok yok çnk :)))))

• aynen sinir bozucu evlenmicem dediğimde ciddiye alınmıyorum nasıl olsa evlenecek diyerekten tavırlar falan

1|0
    0|0
  • Toplum onu hayatinds yapilmasi gerek birsey olsrsk görüyor

1|0
    0|0
  • Ben ✋

1|0
    0|0
  • Ben de çok istemiyorum

0|0
    0|0
  • E yani o yaşta bir zahmet düşünme. Her şeyin bir zamanı var daha önünde de kocaman bir hayat var. Büyük lokma ye büyük söz konuşma.

1|0
    0|0
    • Valla haklısın büyük söz kötü oluyor:))

• Aynen öyle kim büyük konuşursa başına gelir derler bir de bakmışsın yarın tutturmuşsun baba beni eversene :D

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...