Türk dizileri filmleri toplumu yanlış yönlendirmiyor mu?

Adam evli başka evdeki hizmetçi kıza aşık oluyor karısı kızı kıskanıyor evden atmak istiyor karısı kötü oluyor adamla kız iyi ne yapsın kadın yani al tepe tepe kullan mı desin hayret bir şey.

0|0
14|24

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlara gereğinden fazla özgürlük vermemek lazım. Yoksa insanlar sapıklaşıyorlar. Cinsel özgürlük dahil, insanlara çok özgürlğk verildiğinde insanlar özgürlüğün kölesi oluyorlar ve bköle olduklarını fark edemiyorlar. Dizi ve film sektörüne bir takım sınırlamalar getirilmeli. Tüm diziler ve filmler Türk örf ve adetlerine göre çekilmeli. Yeşilçam filmlerinde ve 90'lı yılların televizyon dizilerinde nasıl düzgün aile olunacağı öğretiliyordu. Fakat son 7-8 yıldır dizi ve filmlerde cinsel özgürlüğün normal birşey olduğu ve cinselliği özgürce yaşamamız gerektiği zihinlerimize işleniyor, yani toplum sapıklaştırılıyor.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 23

• Adamlar 7 tane replikle 8 senedir 2 saatlik dizi çekiyorlar mk
    https://pbs.twimg.com/media/CfviS22WcAABhuX.jpg

0|0
    0|0
    • Şu an onu izliyorum 😂😂😂

• bence klasik senaryo bulamama çabaları.
    + tacizci-sapık : amca, dayı, abi, uvey baba ya da bakkal amca.
    + dedikocu-paragöz : yenge, teyze, gelin vs.
    + tesadüfler zinciri, şanssizlik boyutlari.(biri asansorden cikarken, diğeri arkasi dönük görmez 1 saniye farkla falan😄)
    Artık konuyu tahmin etmeyi bırak, konuşmaları önceden tahmin etmek bile mümkün.
    o yüzden fazla zorlama. malzeme bu yani

0|0
    0|0
    • Hint sinemasında o kadar çok film var ama hiçbiri böyle değil

• Niye yav keşke bizimkiler de koysa arada neşeleniriz yoksa sıkılıyorum

• bu konuda fikirlerimizde uçurum var :) bende nefret ediyorum

• Türk dizileri insanlardan özenti özenme oluşturuyor. Sıradan kimseler de kendini dizlerdeki karakterlere benzetmeye çalışıyorlar. Marjinal fikirler ve s.

0|0
    0|0
  • Tabiki de yanlış yönlendiriyor.. Adam evli manitası var bide manitasından çocuğu var. Tüm aile bunu biliyor ama herkes kabullenmiş falannn filannn oyy anam oyy

1|0
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|0
  • Türk dizileri toplumu yanlış yönlendirmiyor, toplumda ne varsa gösteriyor. bu baldıza atlama tren yapma hepsi var zaten bu saçma toplumda.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle Katılıyorum Herkes yine de herkes demiyeyim de popüler kültürün kurbanı

0|0
    0|0
  • Elbette onlar da bir etken de yalnız şöyşe bişey var. Bizim toplumda bunların senaryodan ibaret olduğunu gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmadığını anlamayacak kadar sıkıntılı beyinlere sahip insanlar var. Yapacak bişey yok. Bunun temeli de yine cehaletten bilgisizlikten geçiyo.

0|0
    0|0
  • adamın yanlışa sürüklenmesi varsa adamın içinde dizi film bahane madem cinsellik içeren filmlerde yoldan çıkıyorsa o zaman kalp gözü izleyip imana gelsin herkes haksızmıyım hacı?

0|0
    0|0
    • Çocuklar mı izliyor cinsellik içeren film

• Sadece ramazan da aynı peygamber filmini her gün koyup izletmesi değil izleyecek film bulamıyorum

• sende haklısın.. ne diyeyim ki adam taş atıp kurşunu durdurmasın ha :) :) :)

• Bence haddinden fazla oluyor mesela dün Süleyman Çakır'ın 12. ölüm yıldönümüydü. Millet kendi hısım akrabasından çok dizi karakterlerine şarkıcılara ilgi göstermekte. Kurtlar Vadisi dizisi Türkiye'de efsane yankılar uyandırdı örneğin dizide Polat Alemdar isimli karakterin düşmanının kafasını kestiği için İstanbul'da bir adam 'Racon kesmiyorum kafa kesiyorum diye' tanımadığı bir adamın kafası kesip öldürmüş

0|0
    0|0
  • tamamen öyle git gide toplumun ahlak değerleri kalmıyor

0|0
    0|0
  • aynen

0|0
    0|0
  • Aynen oyle bunyuzden Turk izilerininizlemigorum cocugum oldugunda da izlettirmeyecegim millet asalak gibi izliyor o karaktersizlere para kazandiriyor

0|0
    0|0
  • hangi dizi bu, trenli ev mi

0|0
    0|0
  • türk dizileri, artık avrupa dizilerinin önüne geçmiştir toplumun ahlakını bozacak şeyleri aşkı memnundan sonra aştık biz,

0|0
    0|0
  • Bunca olay bunca çocuk tecavüzü bunca rezil siyasi içinde sen diziden mi rahatsız oldun sadece

0|0
    0|0
    • Onlardan zaten rahatsızım kimse o tip şeylere iyi demiyor ki burda adamın karısını aldatmasının iyi bir şey olduğu söyleniyor açık bir şekilde

• Çocuğu eğiten bilinçli ise sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

• Çocuğu eğiten kişi aldatılan kadını haksız görüp eleştiriyor çünkü dizi tamamen aldatmayı güzel gösterecek bir şekilde aktarılmış çocukta demek ki ben ilerde evliyken başkasına aşık olabilirim gibi düşünceler oluşmaya başlar noldu ahlak yok

• Evet

0|0
    0|0
  • Yapıcak bişi yok

0|0
    0|0
  • kesinlikle yanlıs yonlendiriyor ve bozuyor

0|0
    0|0
  • cogu yanlis yonlendirmededir zaten asla seyretmem kalitesiz isleri

0|0
    0|0
  • O sektörün genel amaci o zaten

0|0
    0|0
  • Tam tersi kocasını yeğeninle aldatan kadınlarda var. Bakınız: Aşk-ı Memnu

0|0
    0|0
    • Kadın erkek orda değilim ben aldatmayı güzel bir şey gibi gösteren dizilerin piyasada olmasına karşıyım

• Aynen bende karşıyım

• Tamamiyle katılıyorum... Yeşilçam filmlerinde ya da 90'larda nasıl aile olunur diye gösteriliyordu şimdi ise nasıl ayrı olunur diye gösteriyorlar...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Katılıyorum. Kadinlari kötü gostermeleri açısından sıkıntılı. bir de alttan alta kocaniza şöyle yaparsanız aldatilirsiniz havası da var.

0|0
    0|0
    • Kocanız sizi aldatırsa ses etmeyeceksiniz havası var asıl 😒

• Hangi dizi bu ya? 😄

0|0
    0|0
    • Her dizinin konusu hemen hemen bu

• İzlemiyorum

0|0
    0|0
  • Evet yönelndiriyor

0|0
    0|0
  • öyle ama talep bu
    halkın zeka seviyesine göre dizi koyuyorlar
    var mı Türkiye'de bir bilim kurgu dizisi ya da doğa üstü diziler?
    anca Samanyolu olur doğa üstü bizde

0|0
    0|0
  • İnsanlardaki değer yargısını değistiriyorlar, millet paradan başka bir şeye bakmaz oldu

0|0
    0|0
  • Çok doğru

0|0
    0|0
  • evet atlatmamaliri normal olarak gösteriyor zinayi aşk olarak tanitiyorlar..

0|0
    0|0
  • hiç izlemiyorum

0|0
    0|0
    • Ben de sadece üstün körü içeriklerini biliyorum

• evet yonlendiriyo

0|0
    0|0
  • Turk dizileri filmleri kadar sacma bisey yok su hayatta

0|0
    0|0