Geçmişle bugün arasındaki farklar nelerdir?(Okumalısınız)?

Geçmişle bugün arasında sizce ne gibi farklar var? Mesela eskidrn teknoloji zayıflığından dolayı insanlar birbirleriyle sık iletişime geçerlerdi. Ellerinde adına "cep telefonu" koydukları sözde iletişim aracı yoktu. İletişim araçları bizzat kendileriydi. Tabi bu teknolojiyle sadakat duygusuda dibe vurdu.Çünkü Türkiyedeyken Kenya dan bile biriyle iletişime geçebilir oldun. Eskiden kütüphaneler vardı. Kütüphaneler milli servetti. İnsanlar sağ sol roman hikaye demeden okuma özgürlüğü vardı. Kitaba dokunmaktı önemli olan. Eskiden gazeteler daha kıymetliydi, tek tuşla bütün gazeteleri okuyamazdınız. Yaşlılar ve orta yaşlılar o dönemi gören insanlar hala gidip bayiden gazete alır gazeteye dokunmak gerekir. Mesela eski gençler bir dava uğruna yaşardı. Kimisi sağ, kimisi sol. Bunun için yıllarca hapiste işkence çekenler oldu.17 yaşında yaşı büyütülerek asılan Erdal Eren'ler vardı. Davası uğruna yoldaşlık yapan gençler... Sağ-Sol farketmez. Hürmet vardı, şimdiki bir kısım yaşlının hala yaşattığı hoşgörülülük... Sevdiğini bırak öpmeyi, elini tutmak bile utandırırdı. Şimdi ise acaba nerede boş ev bulurumda kızın geleceğini ve hayallerini orada kirletirim derdi... İnanın bana eskiler daha güzeldi. Dahada kötüsü ne biliyor musunuz? 20-30 yıl sonra bu günleri bile çok arayacak olmamız...

2|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İnternet çıktıktan sonra insan transforme oldu cinsellik hakkında, intihar hakkında, moda hakkında, kendi dış görünüşü hakkında insanoğlu çok şey öğrendi. Öğrendikten sonra doğru yöne aktarmadıkça çarpıldı. Şaşırdı. Şaşı olarak devam ediyoruz.

0|0
    0|0
    • İnsanlar teknolojiyi kullanmayı beceremedi. Teknolojininde bu konuda çok insaflı olduğu söylenemez. Yakında insanlar kendi görüntüsünü bile değiştirecek. Tamamen. Bu da insanı öz benliğinden çıkarıp doğa dışı dengenin bir parçası yapacak

• Huysuz ve sıkılgan.. Yoksa evliliğiniz problemli mi? Mesela her şey artık Rutin mi..

• Burada yazma sebebi yazma sevdiğim için herkesin hayatta rutin mevcut ama herkes yazmaya bilemez veya sevmez. Herkes kendini da farklı avutuyor. Ben bu şekilde memnunum umarım kimseyi sıkmıyorum ve beni kimse sıkmaz.

• Çok fark var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...