Bunaldım bana yardım edin?

Benim eşim dünyanın en iyi adamı. en çalışkanı sıgara yok alkol yok işten eve evden ise kendimize kalınca mutluyuz fakat ailesi benı çok yıpratıyor eşimi üzmek istemiyorum ama kayınvalidem her dediğini yaptırıyor yapmayınca bagriyor sürekli hizmetini yapıyorum kendi evime gidince sanki başkasının evine gitmiştim gibi kıyametler kopuyor kimse uzulmesin istedikce işler sarpa sarıyor yapmadığım bişeyi yaptın deyip gorumcelerim üstüme geliyor ne yalancıgm kaldı ne dedikoduculugum evimin hanımı olmak istemiştim esimin ailesine uşak oldum ve yaranamiyorum esimde tartışma sıralarında bosanmak tan bahsediyor bende senin aile düzenin bozulmasın ben giderim üzülme diyorum sürekli gorumcelerim annelerinde ben önce kendi evimi toparlıyorum sonra kaynanamın evi supuruyorum ve bana buna ramen elestirilcek çok şeyin var ama ben söylemiyorum diyor ne evlilik hevesim kaldı ne mantıklı cumle kurabiliyorum oturmayı sevmiyorum ben kendime is buluyorum diyorum oda bana benle oturmayı sevmiyor yanıma gelmeyi sevmiyor diyor
Bana yorum yapın psikolojim çok bozuk bütün arkadaşlarımı yasakladilar akıl veriyolarmis bana diye kardes arkadas yerine koyun beni ben ne yapacam nası yapacam

0|1
11|19

En İyi Erkek Görüşü

• Ailesinden ayrılmaya çalış, ya da ayrıl gitsin. Eşini eminim ki seviyorsundur ama asıl soru şu, kendini sevmiyor musun

1|0
    0|0
    • Ilk defa bu soru geldi aklıma saolasın hiç bunu dusunmedim

• 2ay

Herkesde ayni sorun off nedir bu cektigimiz

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Kardeşim yaşımız genç daha göreceğimiz çok şey var. Sen eşini çok seviyosun bes belli. Ayırıl gitsin diyen beyinsizlerin hiç birine bakma, onların tek amacı dünyadaki bekar dişi sagısı artsın başka bişey değil.
    Eğer ayrı bir eve çıkmak istersen bu kesinlikle senin hakkın. Dinimize göre de bu böyledir. Eşinle tatlı dille konuşmaya çalış başka ne çaren var ki. Ya da kayınvalideniz sözü geçecek ulema biriyle konuşabilirsiniz. Zor bir durum ama yeni evlenen çoğu çiftin başına geliyor bu tür olaylar. Aynı evde olmasalar bile çünkü dedikodu ve ileişimsizlik bizim aile yapımızda var. Ama yine de şükretmek gerek. Az önce bir pahlaşım okumuştum o da eşimin gece hayatı var yazmıştı. Bakınca bu durumdan çok daha iyi seninki. Acemiliğini atlatana kadar sabretmeye calıs kardeşim. İnsallah bir çıkar yol bulunur. Allah yardımcınız olsun.

1|0
    0|0
  • Hayırlısı :/

1|0
    0|0
  • Bir daha boşanma lafını ederse 'çok istiyorsan boşanalım, zaten ailen de beni pek sevmiyor' de; bak nasıl tutuşacak...

1|0
    0|0
  • Hakkinda hayirlisi olur insallah uzuldum

1|0
    0|0
  • Ev içinde ev olmaz otur konuş kocanla hergün hergün kayınvalideye gidilirmiymiş tamam hizmette saygıda kusur edilmez yaşlıdır şudur budur dersinde bukadarıda fazla yani sen kocamı üzmeyim dedikçe sen dahada çok üzülceksin

0|0
    0|0
  • Yuh mk
    Halâ bitmedi mi bu adamlar bu zalim kaynanalar yaa.
    Yeteeeer de koy tavrını canım sende. biraz diş göster bak nasıl hizaya geçiyorlar. yok mu bunların hiç ofsayt hareketleri sende onlara piyasaya sür. kocan da tam sopalıkmış yani

0|0
    0|0
    • Arkadaşım ben beceremiyorum mesela misafir geldiler otursunlar rahat hizmetlerini yapayım dedim bana bizi mutfaktan kovdun dediler ben ne düşünüyorum onlar bana ne söylüyor ben yemin ederim deliricem

• Onlar beni her türlü bastırıyor zaten eşim beni hatalı buluyor herşeyde bu seferde bize bağırdı diyecekler yapmadığım herseyi söylüyorlar yapsam kıyamet kopacak

• Işte yap ki hepsi korksun. kocan zaten pısırık belli

• Böyle bir evlilik hayatı sürmez uzun süre nereye kadar, eşinin ailesiyle kafayı yememek istiyorsan eşine söyle ailesinden uzaklaşması gerek.

0|0
    0|0
    • Esimde onu diyor sonu ayrılık belli diyör o ailesini asla bırakmaz o zaman beni birakcak sen problem yaratmaya calisiyosun diyor bana

• Ozaman ailesi senden daha değerli, ee değer görmediğin bir yerde yani eşinde sahip çıkmıyosa böyle nereye kadar dayanacaksın çok zor :((

• Bulmus senin gibi kerizi kullanio iste vur kafasina al ekmegini modunda :D saka bir yane yolun ucu bok bilesin bas kaldir aci ama gercek

0|0
    0|0
  • Kocanla konuş. Anlayışla karşılayacaktır ya da kaynananın sana yaptığı psikolojik baskıyı kayıt altına al ve kocana şikayet et

0|0
    0|0
  • 15 20 gun annenin evine git ve kendinizi dinleyin biraz. ondan sonra karar verirsiniz. bu iyi gelecek sana

0|0
    0|0
    • Kıyamet kopar ben basimi çıkartımyorum kaynanamdan habersiz zaten annemin evine de gitmek problem oluyor 15 günde bir kere ya da haftada bir yoksa hergün annemde olduğumu söyleyip üstüme geliyolar

• Su an mutsuzsun bebeğim ne kadar surecek bu. ayrilmayi goze alacaksin tepkini dile getireceksin kicani 15-20 gun tek basina birakacaksin onada dusunmesi icin zaman birakacaksin sensizlik ona koymazsa zaten iliski bitecektir anlattigin kadariyla da bitmesi gerek3n bir ilişki. belkide bu yokkugun iyi gelecek ve farkina varip haklisin deyip belkide ayri eve tasinacaksiniz

• Allah belasini versin senin gorumcenin ve kayinvalidenin.

0|0
    0|0
    • Vermesin gene allah herkezin hakkında hayırlısını versin kardeşim. Olsun benden gitsin ben hakkımda helal ediyorum napayım kader.

• Bence ayril babanin evine git.

• merhaba kaç kişi evde yaşıyorsunuz?

0|0
    0|0
    • Yaşamaktan ziyade yasayamiyorum alt kat benim. evim bir sabah görüyorum bide uyumak için 6 kişiyiz

• Kendi evimde oturmak istediğim için zaten problem oluyor arkadasim

• Birşey olmaz sen otur bir durumla bahane et ileride sıkıntı gider

• şu aile olayı da ne değişken birşey... ben evlensem bir iki yıl sonra haberleri olurdu heralde (olmasında zaten)

0|0
    0|0
  • Dişinizi gosterin siz kadinsiniz eşiniz annesine muhtaç değil ama size muhtaç

0|0
    0|0
    • Çok utanıyorum zaten ipleri eline almaya calisyor diyor bana onlar üzülmesin ben çekiyim gidiyim rahat etsinler diyorum dış göstersem neler yaparlar tahmin edemiyorum

• Ayrı ev konusu söz konusu bile olamaz arkadasim öyle diyorlar asla asla asla zaten uğraşmaya takatim yok.

• Yapacak tek şey gitmek o zaman eğer sepiyorsa köpek gibi peßinizdden gelir

• Kocana anlat durumu

0|0
    0|0
  • Ne yapsan yaranamazsin. Kaynana direk soz agzimdan cikmadan dedigimi bekledigimi yapsin etsin ve kendisine herturlu yalakalik yapilsin istiyor

0|0
    0|0
    • Evet aynen öyle valla

• Yanımdaydı evet

• Ozeli actim yazmadin. Daha detayli

• yazık kocam hala nasıl iyi bir insan diyebiliyorsun

0|0
    0|0
    • Adam çalışıyor aile huzur vermiyor oda haklı anası kıymetli tabiki ya da ben sizofrenim bilemiyorm

• yok öyle bir dunya anası da bacısı da karısıda aynıdır o saatten sonra . anasına kötü davransın diyen yok ama seni ezdiremez .
      dediğin gibi sen kocanla evlendin ailesiyle değil.. salk olmanın luzumu yok. boşan gitsin kafan rahat eder . alışırsın zamanla.

• Çok korkuyorum

• Mutsuzsan kocan sahip çıkmıyorsa ve boşanmak kelimesini kullanıyorsa söyle boşasın seni çünkü bu evlilik hak götüre yani boğa kürek sallamak gibi

0|0
    0|0
    • Konusamiyorum o kadar kötüyüm sana biri bişey mi diyor annem kötü mü davranıyor diyor yok diyorum ama bu durumlar benim psikolojimi beter etti

• Yuvami dağıtıyorum hiç uğraşmıyorum diye suçlu hissediyorum kendimi ya sence.

• Bence çok uğraşmışsın ya senin kıymetini bilecek ya da sen kıymetini bilen birini bulacaksın

Kızlar Ne Diyor 10

• Senin tek yapableceğin eşini yanına çekmek. Ondan yardım istemek. tamam elbette gelin olarak işlerini yapman münasip ama laf etmeye hkları yok herkes edebini bilsin. Eğer eşine durumu güzelce anlatıp içindekileri söyler ve yardım istersen eşin yanında oldğu müddetçe hiçbşy yapamazlar.

0|0
    0|0
    • Hergün birlikteler sabah bir geliyorlar aksam 12 ye kadar bazen dermanım kalmıyor eşim malesef ailesinin dört dörtlük olduğunu benim problem çıkarttığımi söylüyor.

• İşte o yüzden eşini kendine çekmen lazım ya. Eşinle yanlız kaldğınız zamanlrda şikayet etme değil de güzellkle anlatmalısın olanları. Annesine kenslkle kötü konşmadan yapmalısın ama. Senin ne kadar iyi oldğunu görmeli. Eğer evlemdiyse eğer koca olduysa bunun gereklerini de yerine getrmeli..

• Canım sen sorununu sadece eşinle çözersin eline bir kagıt kalem al ve bütün duylarını tek tek yaz ve oku eksiksiz yaz duygularını yasantını sonra esine bunların hepsini söyle cok ciddi bir sekilde ve artık elini tasın altına koy evliligimiz icin bir şeyler yap yoksa biz diye bise kalmayacak de baktın gene bisey yaptığı yok hazırlan cık git evden ömür kısa canın kıymetli unutma stres ne hastalıklar getirir keskelerin olmasın

0|0
    0|0
    • Hazırlan çik git yok arkadaşım katiyen izinsiz bir yere gidemem anneme hele önce ona izin verirmisin demem gerekir onun doğrusunu yaparsam yaparım yoksa babamın evine bırakırım diyor

• Bende izinsiz birsey yapamıyorum ama sizinkiler daha tutucu herhalde zor oluyor böylede :(

• Başdan olucakdı bazı şeyler, herkez kendi düzeninde olması lazım hafdada 2 kere gitmek yeterli gittiginde hizmet saygı tabiki yapılır, her dk. iç içe saygıda kalmaz sevgide allah kolaylık versin zor iş,

0|0
    0|0
  • Rabbim korudun seni :( seni zaten golgelerine almislar ama sakin uzulme kimseye bisey olmaz olan sana olur.. akilli dawran tamam de ama arkasindan bildgni yap kocanida kendine baglayarak yaptr bazi seyleri kimseyle kotu olma

1|0
    0|0
    • Ama arkadaşım tamam dedikçe üzülüyorum o kadar lüzumsuz ve boş konuşuyorlar ki üzülüyorum sonra diyolar ki suratını asiyor butungun nerdeyse onlarlayim eşi gelmeden 5 dakka önce geldi diyolar ve en değişı evladının parasini ondan sakliyomusum eşim bunlara ya Anne ne alakası var demiyor

• Korkkkmmaaa!!! Sen bir bireysin bunu unutma

• İnşallah canim benim

• okumamıs mıydın kuzum kaç yasında evlendin git çalıs daha rahat edersin. evlilikten an itibariyle soğudum... dua et gerçekten tek çözüm... belli ki iyi niyetli kimseyi kırmak istemeyen birisin, alttan alıyorsun, ama tepene çıkıyorlar. insanın eşi yanında olmalı ya bu daha da üzücü. Allah yardımcınız olsun.

0|0
    0|0
  • Manyak mısın sen? Niye hala onlarla yaşıyorsun? Bu kadar aciz olmayın. Kendin zaten kabullenmişsin durumu seninde ağlamaya hakkın yok kusura bakma. Topla eşyalarını bas git arkandan gelirse adam edersin, gelmezse boşan al nafakanı otur kadınlığını göster biraz yahu

0|0
    0|0
  • Doğulu mu bunlar?

0|1
    0|0
  • Allah yardımcın olsun 🙏🏻

0|0
    0|0
  • Sen kendine hizmetçi almadın oğluna hayat arkadaşıyım ben deee ne bu yaa

0|0
    0|0
  • Dun esim ve ailesi gelcekti bize evliyiz ama dugune kadar ayri yasiyoruz iste neyse gorumcemle konustuk yoldayiz falan dedi tamam ozaman dedim kapattim abisine yani esime yengem yuzume kapatti diye fistikleyip durdu bizde gelip gidip sıkıstirdi sinir oldum biz

0|0
    0|0
    • Olsun en azından ortada bişey olmadığını esin biliyor ya evet telefonu niye kapadım diye sana kızsaydı. .

• Valla dusunemiyorum. o hali dusunsene ya ne pis bisey abi benim de kardesim. evli tutupta esine bisey yapmiyorum arkadas gibiyiz bana niye oyle yapiyo kendi gorumcem anlamadim

• Yapar yavrum yapar insanlar şeytan sen iyi niyetliysen sana yapmadığını bırakmaz bide cahilse bide çok konusuyosa seni olmadik seyle suclar kendinı ifade etmeye kalktığında da bir tane cümleni alır o cümleyle seni yerden yere vurur

Yükleniyor...