Türk aile yapısı sizce doğru mu işliyor?

Sizce türk aile yapısı doğru mu işliyor? Olumsuzluklar neler? Ailenizin yapısını değerlendirir misiniz? Sosyolojik birşeyi merak ediyorum

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• Hayır kesinlikle islemiyor. Millet çocuğunu çok kötü yetiştiriyor ve çoğu ukala şımarık buyuyolar

0|0
    0|0
    • Bu cevabı istiyordum

• %90 bile diyebilirim. Korkunç insanlar var ya.

• Tesekkur ederim😊

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Türkiye'de doğru işleyen bir şey var mı?
    Genelde ataerkil, baskıcı, çocukların konu komşu ne der mantığıyla yetiştirildiği bir aile yapısı var. Eşitlikçi, bireysel farklılıkların hoşgörüyle karşılandığı ve iletişimin önemli görüldüğü bir ailede büyüdüm. Sonuç olarak çoğu günümüz ailelesinden farklı olarak daha bireyselci ve her şeyi paylaşabildiğimiz bir aile yapımız var.

0|0
    0|0
    • ya evde kadınların lafının geçmesini neden söylemiyorsun? Anneler höt dedi mi erkek susuyor. Sonra da böyle kafadan özürlü çocuklar yetiştiriliyor.

• Kadınlarının anlayamadığı şey şu, erkeğin gurunu kırılması sevdiği kişinin ona kötü söz söylemesidir. Tabi ki burada çocukları boşlamak doğru değil ama evden soğuma diye bir olay gerçekleşiyor ve bu türk erkeklerinde daha çok görülüyor. İşte bu aile yapısı hiç de ahlaklı terbiyeli olmayan bir nesil yetiştiriyor. Mesela bak sigara alkol içen çocuklara hepsinin ailesinde dediğim gibi sorunlar var

• Geçen kadının biri diyor ki, benim erkeğe hiç ihtiyacım yok ama aslında evleniliyorsa her kişinin diğerine ihtiyacı var. Bu durumda erkek kadına şiddet uygulamamalı, fizik olarak güçlülüğünü ona karşı göstermemeli, kadınlar da dilini tutmayı becermeli ama maalesef çoğu türk ailesinde olmayan birşey dediğim

• aile cok turk ailesi gibi degil ondan yorum yok

0|0
    0|0
    • Türk ailesi ne ki genel oalrak*

• Anlaşıldı sen de şu feministlerdensin. Kusura bakma seninle muhattap olamayacağım

• beni taniyanlar zerre feminist olmadigimi iyi bilir. sizin givi tanimayanlar da atip tutuyor iste

• Hayır kesinlikle hayır... En çokta anneler yüzünden...

1|0
    0|0
  • kadına daha cok söz hakkı verilmeli eşitlik yani aslında kadınlar istese bunu yapabilir ama yapmıyor

0|0
    0|0
    • Aile yapısında zaten erkeğin lafı mı geçiyor? Evlendi mi erkek oluyor kılıbık

• Bence onyargili ve korumaci gayet dogru ikerliyor.

0|0
    0|0
    • öyle olduğuna katılmıyorum

• Dogru isliyor

0|0
    0|0
  • Valla yanlışlarıda var doğruları da... Çok derin konu... Ama internette bir video izlemiştim yabancılar yapmış çiftlere "istediğiniz biriyle yemek yeme hakkınız olsaydı kimle yemek isterdiniz? Bu kişi ünlüde olabilir" diye soruyor.. Çiftler hep ünlülerin ismini söylüyor... Aynı soruyu çiftin çocuklarına soruyorlar çocuklar hep ailemle yemek isterdim diyor.. Hatfa biri ünlü olmak zorunda mı ben ailemle yemek istiyorum diyor duygulanmıştım.. Bizde yemekler hep ailecek yenir bu çok büyük bir şey aslında:) ama çocuk yetiştirirken çok fazla hatalar yapılıyor

0|0
    0|0
  • Hayır yanlış

0|1
    0|0
  • Normal bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• türk aile yapısı genelde şu : görücü usulü evlen iki çocuk doğur sevgisizce yaşa zaten herşey dini şartlara göre ayarlanıyor filan. çocukların sadece büyümüşmü okulu bitirmişmi o sorulur iyimisin diye sorulmaz. yani kötü bence. zaten aldatma oranı hat safada

1|0
    0|0
  • genel olarak Türk aile yapısı izlenimlerim şöyle ; çocuklara ya fazla baskı yapılıyor ya da çok serbest bırakıyorlar malesef şiddet var bir çok ailede bu çocukları çok kötü etkiliyor baba çocuklara psikolojik olarak baskı yapıyo olabiliyor anne erkek çocuğu genelde kayırıyor bu kızları sinsi ve bencil yapıyor aynı zamanda kendini değersiz hissediyor ve gelecekte aynısı yapıyor erkek çocukta kendini paşa sanıyor ve evlendiği kadınada tutarsız davranıyor çok aşırılara gidiyor sevgiside şiddetide istisnalar vardır tabiki ama genel olark durum kötü daha özgür aileler görmek isterdim hoşuma giden yanlarıda var tabi mesela seçici olması, sadece kızlara uygulasalar bile kızının kimle konuştuğuna dikkat etmeleri keşke erkek çocuklarınada dikkat etselerdi bu şekilde yani

0|0
    0|0
  • Doğru işlemiyor. Sorun yuvası. Sorunlu toplum yapısının, sorunlarının kaynağı olduğunu düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Çok doğru bulduğum bir söz vardır
    Erkektir yapar diyen babalar
    Ve
    Ben yapamadım kızım yapsın diyen anneler yüzünden ahlak fukarası bir nesil yetişiyor
    Kesinlikle böyle düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Ve daha niceleri

• Vay arkadaş herkes kılıbık mı oluyor ya artık😄

• Evlenince evet, o da çocuklara çok kötü etki ediyor. Özellikle terbiye konusunda

• ne türk kaldı ne aile
    millet parkta babasız nesil üretmekle meşgul

1|0
    0|0
    • Ailenizde kimin lafı geçiyor?

• ailemden ayrıyım dolayısıyla yalnız yaşayan benim sözüm

lakin babamın evinde annemin istekleri babamın yaptırım gücü söz konusu buna söz geçme demek tartışılır

• olumsuzluk yok Türk aile yapısı gayet düzgün

1|0
    0|0
  • namus eğitimi ve terbiye eğitimi eskiye göre baya gevşedi

0|0
    0|0
    • Babalar ilgilenmiyor evle, çoğu tanıdığın ailesini sorguluyorum baba herşeyi boşlamış anne dır dır etmesin diye kaçıyor evden. Ne çocuk umrunda ne düzen

• doğru işliyor ama artık yavaş yavaş avrupalılaşmaya bozulmaya başladık

0|0
    0|0
Yükleniyor...