Taciz & Tecavüz neden arttı?

Son zamanlarda ya bu olaylar arttı ya da artık gizlemeyi beceremiyorlar. Her neyse.

Arttığını varsayarak soruyorum. Sebebi nedir sana göre?

0|0
10|18

En İyi Kız Görüşü

• Cinsel açlıktır bana göre.
    Vicdansızlık, haysiyet yoksunluğudur.
    Beyinsizlik ve cahilliktir.
    Bir insan 3 yaşındaki çocuğa tecavüz edecek kadar vicdansız, aç, beyinsiz ve cahil olamaz.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Muhafazakar baskının artması ve bu baskı arttıkça kimi tiplere yayılan kadın düşmanlığı.

İnsanımızın git gide dejenere olan yapısı.

Yönetim kademesindeki lakayt tavır, 'Kız mıdır kadın mıdır bilemem' türevi laflar, 'Tecavüze uğrayan doğursun, devlet bakar' türü laflar, tecavüzün bir kere başa gelen bir talihsizlikten ibaret olduğu algısının topluma pompalanması, bunun akabinde tecavüzcülere 'Yav zaten onun da gönlü var' gibi bahanelerle dolaylı teşviğe sebep vermesi, adam 'Tecavüz etsem de bişey olmaz, bunlar hep yollu, gider başkasına verir zaten, bana da versin, benim neyim eksik' kafasında düşünüyor.

Ülkede ciddi bir kesim kadınları insan olarak görmüyor, et, bir mal adamların gözünde kadın.

Toplumun o çok değerli ahlak sistemi, dejenerasyon ve tepeden dayatılan politikaların sonucu bu işte.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• 1-Cezalar caydırıcı değil
    2-Önceki gibi korkup saklamıyorlar.

1|0
    0|0
    • 1-Cezalar caydırıcı değil

En önemli sebep bu. Diğerleri tırt

• Ya arkadaş...
      Bende aynısını söylüyorum.
      Önceden mağdurlar bir şekilde korktuğu için susuyordu.
      10 tecavüz vakasının belki 2 ya da 3 tanesi açılıyordu.
      Diğerleri suçlu çıkma, dışlanma, utanma belki de bu yüzden ailesi tarafından öldürülme korkusuyla sesini çıkaramıyordu.

Kardeşim soruyla ilgili görüşünü benim yorumum altında yapma
      Kendi fikrimi söyleyip geçiyorum.
      Kimseyle tartışmak ya da açıklama yapmak zorunda hissetmiyorum.

Cevabını soran arkadaşa yaz.

• Pardon kardeş. Kusura bakma

• Babanın kızına şehvet duyması haram değil fetvasını çıkardılar 45 çocuğun tecavüzüne göz yumup bir kereden bişey olmaz diyen bir zihniyetle yönetilirken ne bekliyorduk ki !

1|0
    0|0
  • Verilen cezalar korkutucu caydırıcı değil işte

1|0
    0|0
  • Suriyeliler yüzünden

0|0
    0|0
  • Görsel malzemelerin artması, insanların bilinç altını daha da çok dolduruyor artık ondan.

0|0
    0|0
  • Benim yüzümden.

0|0
    0|0
  • Tecavüzcülerin sırtına vurup afferim demedikleri kalşdı? Ondan olmasın?

0|0
    0|0
  • Herkes sapık oldu

0|0
    0|0
  • Cinsel açlık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• suriyelilerle alaksı yok ben tecavüze uğradığımda suriyeli filan yoktu 2 yıldır sustum geçenlerdeki olaydan sonra bir cesaret dedim anneme bile söyledim umursamadı pardon annemi dedim anne müsvettesi

0|0
    0|0
    • Ciddi misin?

• Allaha dua et ibadet et dogru yoldan cikma

• @Azadel ediyorum zaten doğru yolda oldumu düşünüyorum saol

• Nüfus arttıkça, içlerinden istisnalar çıkması da aynı oranda artış gösterir. 80 milyonluk nüfus için, az bile tecavüz, taciz, cinayet, hırsızlık vakıaları yaşanıyor. Bunlar olağandır, her zaman sepetin içinde çürük meyveler olur. Eskiden iletişim ağı bu kadar gelişmemişti, tecavüz kurbanları sesini duyuracak öz güvene sahip değillerdi, razı oluyorlardı bizler de duymuyorduk. Buna artış denemez, nüfus ile doğru orantıda ilerlediğinden, kurbanlar cesaretlendi, güvenlik önlemleri arttırıldı denebilir.

0|0
    0|0
  • suriyeliler gelmeden önce sanki herkes şeyine hakim oluyordu
    bırakın bu ayakları
    ne özgecan suriyeliydi nede ona tecavüz edenler
    tamam dindar biri değilim ama şeriat gelsin aga
    kaz çukuru göm boğazına kadar taşı atarak patlat kafasını sonra o kafayı kes dik meydana
    bak bakalim bir daha biri yapabiliyormu

1|0
    0|0
  • Magazinelleştirdiğimizden meşrulaşıyor. Her medyada gösterildiğinde meşrulaşıyor. Ahlaki bir çöküş var kullanılmayan beyinler sağ olsun.

1|0
    0|0
  • Türkiye Cinselliğin Afrikasıdır Çünkü

0|0
    0|0
  • 1 sebebini söyleyim bu olayların içerisinde çok fazla suriyeli var bu mülteci akını artmasına sebep olan bir etken..

0|0
    0|0
  • böyle bakanlarımız varken...

0|0
    0|0
  • bakan bile çıkıp bir kereden bişey olmaz derse herkes en az bir kez tecavüze yeltenir bu cahil memlekette

0|0
    0|0
  • Alıcaklar bir şerefsizi asıcaklar canlı yayında bak birdaha yapabiliolarmı. Bence önceden de fazlaydı şuanda fazla fakat önceden vu kadar gündeme getirmiyorlardı diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • bunlar yüzünden biz artık kimseye yaklaşamaz olduk gören potansiyel sapık olarak görüyor

0|0
    0|0
  • Adalet'e de tecavüz ettiler.. ve bunu yapanlar da elini kolunu sallayarak gezecekler..

0|0
    0|0
  • Rivenle ortak noktan ne pamp

0|0
    0|0
  • Bunu durmadan gündeme getiriyorsunuz srfszlerin canı çekiyor mk

1|0
    0|0
  • Kıyamet alameti helak olacaz az kaldı

0|0
    0|0
  • çünkü hükümet bunu yapanlara ağır cezalar vermiyo. olsun diyo suç kadında diyo göz yumuyo

0|0
    0|0
  • Kıyamet alametleri bunlar. Mehdi aleyhisselamın geliş haberleri. Daha da artacak bunlar. Bunlar fragman. Teknoloji, para hırsı, rütbe hırsı vs vs bunlar hep birbiriyle ilişkili.

0|0
    0|0
  • Diyanet emir verdi dindoşlara.

0|0
    0|0
Yükleniyor...