Sizce sigara içmek günah mı?

Mantıken düşündüğümüzde bedenimize zarar veriyoruz ve bunun günah olduğunu düşünüyorum.
Sizce mantıksız mı?

2|0
15|22

En İyi Kız Görüşü

• Sigara içmek mekruh.
    Ama kimileri de haram diyor..

Ben küçük günahı, büyük günahı bilmem. Günah, günahtır.

Yalnız, kendinde diyorsun, vücuda zararlı.
    Bu vücudun zaten senin değil. Allahın sana vermiş olduğu bir emanet. Ona bakarsan dövme de yapamazsın, sigarada içemezsin, pircing de yaptıramazsın.

Kendine göre karar ver ☺️

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bedenimiz bile hesap vericek ise ,
    Organlar da verir sanırsam , öyle okumuştum..

Zarar verdiğimiz için günah diye biliyorum.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Günah değil, mekruhtur.
    Yani Müslümanlıkta, dince yasaklanmamış olmakla birlikte yapılmaması istenendir.

0|1
    0|0
  • İçki içmek günahsa sigara içmekte günahtır. Genelde dinci kardeşlerimiz çok güzel sigaralarını içerken içki içen kardeşlerimize öğüt vermeyi çok iyi bilirler.

0|1
    0|0
  • Vücuda zarar verdiği için içilmesi uygun değil

0|1
    0|0
  • Mantıklı. Fazlası zarar. Ben ayda yılda 1 paket içerim onunda faydası var. Bağımlı değilim. Eğer azaltabiliyosan azalt

0|1
    0|0
  • Benim bildigim mekruh yani kücük günahlardan

0|2
    0|0
  • Mantıklı bunu bende böyle düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Tabiki de gunah. Bagimlilik yaratiyor, zarar veriyer hem kendine hem cevrene hem de. uyusturucunun masumu derler bence masumiyeti yok.

0|1
    0|0
  • Bakın konu İslam ise bu hususta bencesi yoktur bu işlerin. Sigara ise çok tartışılmış bir konudur. Tüm İslam alimlerinin ve İslamın dört kaynağından bir olan kıyasın getirisi ile sigara içmek takriben mekruhtur. Yani harama yakındır ama haram değildir. Haram demek farklı bir boyuttur. Anlaşılması açısıdan söyleyim, haram öldürmek takriben mekruh ise ağır yaralamaktır. Umarım anlatabilmişimdir. Bir de yok dinciler kendine baksın etsin diyen kardeşlerim, kimse kimseye değilde kendine baksın dinxci dediğin kişi müslüman kişi sen müslüman değilsen zaten bu konuya yazma, git farklı konularda derdini anlat.

0|0
    0|0
  • nicki sigara içeren birinin söyleyebileceği bir şey değil bu çok şaşırdım aşmışsın :D

0|1
    0|0
    • Yaptıklarıma girersek şayet zaten yatıcak yerim yok :D
      Sorgulamak lazım :)

• bencede öyle, bu zamanda alkol almadan durabilir misin, heleki gençsen, alkol alan kızla ilgili kötü görüşler oluyor hep, ona kalırsa gazoz daha kötü :D

• Biz işte buna cahillik diyoruz, cahilliği de geçtik buradan vaaz verip işine gelince içsin gelsin kafası güzel olsun oynaşalım durumu olduğu için.
      Şey gibi bu bakireyim ama herşeyi yaptım :D
      Kim ne derse desin zaten, onlar denklerini biz denklerimizi buluruz elbette.
      O tip sığ insanların arasında yaşamadığım için memnunum.
      Benim zararım kendimden başka kimseye değil, bu yüzden kimse de laf etme lüksüne erişemez, anca dışardan öter ki reklamın iyisi kötüsü olmaz :)
      Sana her konuda olumsuz birşey söyleyen kişi, senin yaptıklarını yapamadığı için söyler bunu hiç unutma :)

• Benim zararım kendime ya hu :) evet günah olabilir emanet bedene zarar veriyorsun, amma velakin :) şöyle bir durumda var ilk başta belirttiğim gibi zararım kendime çevreme bir zararım yok.. :) Alkol haram evet ama alkol alınca kendini kaybedip şuursuz hareketlere bulunabilirsin ailene , eşine ve ya yakında ki herhangi bir cisme zarar verebilirsin ama sigara öyle değil ki :)

1|0
    0|0
  • Öyle zaten bedenimize zarar veren herşey günah

0|1
    0|0
  • Günah olduğu nerde yazıyor

0|0
    0|0
  • Günah olsa bile pek umrumuzda değil sanırım 😏

0|1
    0|0
  • Günah degil ama yanlıs diye biliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• çok zararlıymış kanseri iki katına çıkarıyomuş akciğer kanserini 4 katına hatta. sevdikleri için içmemeli kimse

0|1
    0|0
  • gunah. islama gore.

0|1
    0|0
  • Peygamber efendimiz simdi yasasaydi belki de sigara butun kotuluklerin anasidir derdi
    Cunki sigara icen ben icki meretine de basladim. Pis kokuyorm diye vesveselenip camiye bile dogru duzgun gidemez oldum. :(

0|1
    0|0
  • Keşke Allah gönderdiği emirlerden birinde yer verseymiş bu kadar önemli olacağını bildiği bir konuya :))

0|0
    0|0
  • Bazı islam alimleri günahlarken bazılarıysa günahlamaz. Kutsal kitapların farklı olarak yorumlandığı durumlar sık karşılaşıla gelen konular.

0|1
    0|0
  • Mekruh deniyor şöyleki 85 yaşına kadar içende var tık yok 50 yaşındada giden var kendi görüşüm kanıtlanmış zararları var bile bile vücudu kötü şeylere maruz bırakmak günah olsa gerk

0|1
    0|0
  • Mekruh.

0|1
    0|0
  • mantıklı ve haklısın bende aynı düşüncedeyim ki öyle

0|1
    0|0
  • Günah değilse bile mekruh..
    Ben bir sigara içeyim :(

0|1
    0|0
  • Mekruh

0|1
    0|0
  • Günah 👍

0|1
    0|0
  • @Rose__ Bence tamamen haklı ve gereken cevabı vermiş. O konu için Günah kelimesi kullanılmaz Mekruh denir.

0|0
    0|0
  • kendine zarar verdiğin herşey günah dostum

0|1
    0|0
  • günümüzdeki din adamları eskiden olmayan şeylere bugün direk haram demeye korktukları için mekruh demişler ama haram olabilir bence. bu meret cebine zarar seni ölüme kadar sürüklüyor günahtır.

0|0
    0|0
  • Evet maalesef günah

0|0
    0|0
  • Bence mantıklı değil.

0|0
    0|0
  • Gunah bnce

0|0
    0|0
  • Evet mantıksız, o zaman pis kokularda günah koklama oda vücuda zarar

0|0
    0|0
  • Mekruhdu galiba

0|0
    0|0
  • Icki ic, sigara icme sozune siddetle katiliyorum sigara ickiden daha zararlidir mantiken gunah olmasi gerikir

0|1
    0|0
  • Icki kadar gunah bence

0|1
    0|0
Yükleniyor...