Dertleşelim biraz, Hayat sizede fazla anlamsız gelmiyor mu?

Hayatta yaşamaya kayda değer bir şey göremiyorum evlenmek gibi bir düşüncem olmadı hiç sevmek gibide olmadı hissetmedim yani sevgi almadan büyüdüm zaten üvey anne filan , Hayatı sorguluyorum yaşamaya değer bişey bulamıyorum diger insanları mutlu eden şeyler beni mutlu etmiyor ne olacak bu işler A dostlar?

0|2
7|45

En İyi Erkek Görüşü

• hayat, amacını , doğru olan amacı bulduğunda anlam kazanır.. o ana kadarsa, anca yiyip içip tüketmekle geçer.. bu amaç bir aile kurmak falan olabilir ya da ulvi bir amaç olur.. neyse işte.. ama o amacı bulmak..

2|0
    0|0
    • Nasıl bulcam peki

• Alsında sosyal medya pek kullanmıyorum oyle alışkanlıklarım yok hiç

• şahsına söylemedim.. demek istediğim.. düşünce yapını olgunlaştırdığında.. bulacaksın..

En İyi Kız Görüşü

• evet cok anlamsiz. Şu hayatta bir kere çok mutluyum dünyanın en kutlu insani benim diyemedim.

0|0
    0|0
    • Toz pembe yaşayan insanlar bunu nasıl başarıyor acaba

• Bende kalsin. Belki hicbir zaman olmayacak ama onlar olursa bnde insanim bnde mutluyum dicem.

Erkekler Ne Diyor 44

• bazen geliyor insan bunaliyor ama hayat devam ediyor

1|0
    0|0
  • Hayat yasamaya deger, her ani guzel her ani deherli

1|0
    0|0
    • Sana göre belki

• Fotolar öyle olur hep bilirsin

• Bu hayatta bir fotograf karesi gibi gelip gecici zaten... muhim olan gulumsemek.. yani nefes aldigin her ani guzel yasamak... sevgi konusuna gelince... elbette sevilmissindir

• Kendinizi kısıtlamayın. Yaşamaya sebep çok illa ki evlenmek ya da duygusal bağ kurmak gerekmez. Onsuzda yaşanıyor bal gibi

1|0
    0|0
  • kimse bulamiyor :d. Çünkü hayatin bir mantığı yok. ama madem variz bir yolunu bulup iyi hissetmeliyiz diyenler oluyor

1|0
    0|0
  • İyi değilim, kötü de değilim. Ne olduğum nerede olduğum konusunda hiçbir fikrim yok. Yaradana ayıp olmasın diye yaşıyorum sanki...

1|0
    0|0
  • Zor ve çekilmez olabiliyor doğru ama hep böyle gidiyorsa bir sıkıntı var. Üniversitedeyim demişsin acaba okuduğun bölüm mü sana uygun değil, kendine göre arkadaş mı bulamıyorsun? Genelde insanlar yalnız kalınca bu tarz düşüncelere dalar. Bu arada evlenmek zaten hayat amacı olmamalı bunu istememen de anormal değil. Eminim seni hem mutlu hem de motive edecek şeyler de var bu dünyada biraz deneyip bulmak gerekiyor. Herkes benzer bir arayışta kimi erken buluyor bunu, kimi geç. Bu arada güzel sanatlarla aran nasıl? Kitap okur, tiyatro ve sinemaya gider misin mesela? Kafayı dağıtmana yardımcı olabilir bu tarz aktiviteler.

0|0
    0|0
    • Kitap okuyorum ve fitnes ile uğraşıyorum

• Tamam gayet güzel onun dışında üniversitede de okuyorsun. Gerçekleşmemiş bir beklentin mi var hayattan veya memnun olmadığın bir durum mu var?

• Hayat anlamsız değil. Hayatı anlamsızlaştıran ve basitleştiren bireylerdir. Hayat gayet güzel yaşamasını bilene. Tadını çıkarmak lazım.

1|0
    0|0
    • Beyin kullanılmadan noronları koparır bende o hisler yok malesef

• Nedense yapamıyorum

• Kendini buna şartlayacaksın. Sabah uyandığında yatağından kalkmadan kendi kendine "bugün çok güzel geçecek" diye başla mesela. Söylediğin ve hissettiğin şeye önce kendin inanmalısın.

• Çok haklısın güzelim. Artık duyguda kalmadı insanlarda. Herşey, herkes sahte. Ülkedede tat tuz yok. yaşama sevinci kalmıyor insanın. Ama gercek aşkı bulwbili

1|0
    0|0
  • iyi veya kötü yaşamak senin elinde bunu hep derim iyi yaşamak istersen iyi yaşaarsın aksini yaşamak istersen yine sen belirlersin

1|0
    0|0
    • Bunlar süslü sözler sadece iyiyi ve kötüyü hiç bir zaman bilemezsin iyi dersin patlasın :)

• sana göre. ben hayatımı yaşıyorum memnunum çünkü hayatımı kimse kontrol etmiyor kimse müdahelede bulunmuyor ne yaşamak istersem onu yaşıyorum kafama göre ama sen umutsuz vakasın belli hayattan bir beklentin kalmamış yazık

• Psikolojik destek al benim gibi

1|0
    0|0
  • Hayatin ak

1|0
    0|0
  • Ben de kendi düşüncelerimi yazayım o zaman...

Aşka inanmıyorum, evliliği toplum dayatması olarak görüyorum.
    En büyük hayallerimden biri, böyle yaşamak, evlenirsem, böyle yaşamak için evlenirim.
    bkz.
    http://i.hizliresim.com/ljPm5r.jpg

0|0
    0|0
  • Bende sevgi görmedim kardeşim var onu korumak istiyorum

0|0
    0|0
  • Ani yasa slganini herzaman sevisimdir

1|0
    0|0
  • anlamsız valla

1|0
    0|0
  • Bir amacin yoksa anlamsiz gelir tabi

1|0
    0|0
  • Önce şu profil fotografini degis. Sonra dertlesiriz

1|0
    0|0
  • hiç aşık olmamışın

1|0
    0|0
  • Baya baya zorluk cekmisin ama bu seni olgunlastirmistir hayata bakis acini herkesden farkli kiliyor buda haystta seni basariya surukluyor boyle dusunmelisn

0|0
    0|0
  • Yoo gayet anlamlı huzur islam

0|0
    0|0
  • Başından geçen şeyleri anlat bir bana sen bakalım

0|0
    0|0
  • Nefes alamıyorum bazen...

0|0
    0|0
  • Yaşadıkalrından dolayı hayat anlamsız geliyor olabilir ama bir ömür boyunca da anlamsız gelecekte diye bir kayde yok umutlu olmak lazım..

0|0
    0|0
  • Kendine bir hedef koy ve o hedefte ilerle iste ozaman yasamak icin bir sebep olusmus oluyor

0|0
    0|0
  • Of en sevdiğim konular sabaha kadar yazar beraber intahar ederiz orasida sarmazsa belki gene buraya geliriz 😆🙌👍

0|0
    0|0
    • Ya yok kalmadi bisey çok ulke gordum cok kizla yattim çok cesit icki ictim yaslilarla konustum mezarda uyudum sabah namazıni avluda dinledim balliycilere yeni acilmis parlemet sigarami verdim bir dal ictim tabi balıkçılarla ateş başı sarap muhabeti yaptim insaat ameleleri ile pansionda beyaz corapla parmak arasi terlik giydim sahilde uyuya kaldim kimse yokken sabah 5 de ciplak denize girdim kopek çamaşırları aldi ciplak pilajda kopek kovaladim daha ne kaldi pederede sordum cocuk yapmak 5 dk lik zevk meselesi mi diye 60 yaşındaki adami aglattim deliler hastanesinde delillerle konusup dusunen adamin ne düşündüğünü düşündük daha sayimmi. Elimde cifte okey var hatta sahte okeylerde var yan masanın okeyleride bende ya la 25 yaşında hayat bitti ne kaldi geriye

• Müslüman mısın? Eğer değilsen bu durumda olman normal

0|0
    0|0
  • Aynen hiç sorma kardeşim

0|0
    0|0
  • yok gayet anlam lı

0|0
    0|0
  • Bugün öldünü düşün cenazende kimler var?

0|0
    0|0
  • canın çok dertleşmek istiyor. herşeyi anlatıp rahatlamak

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• ... Birden var olduk ve birden yok olacagiz..
    Banada anlamsiz geliyor. Hele hergun tekrarden uyanmak bir bakiyorsun pazertesi bir bakiyon pazar.. Hergun bir mucadele..

Ama sonra.. Sukrediyorum. Hic birseyden Allah beni var etti.. Hadi hayirlisi bu hayatta birsey yapmaliyim diyorum. Hemen umidini kesme arkadasim..

0|0
    0|0
    • Ne yapıyorsun mesela sen

• Hayatinda hir hedefin olsun. Mutlaka..
      Ben kendimi gelistirmeye calisiyorum.
      Okulumla kendim ile.. Hayata saglam durmaya calisiyorum. Kendimi tanimak

Inan.. Daha bilmedigmiz o kadar cok bilgi var ki..
      Sonra Dinimle ugrasiyorum.

Hayat, evet cok bos.. Cok biktigim oluyor ama kizsanda bagarsanda birsey degismez o yuzden sen degismelisin.

• Herşey anlamsız

0|0
    0|0
  • Sadece hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum

0|0
    0|0
  • Amaç edin kendine belki daha anlamli gelebilir

0|0
    0|0
  • Evet bazen ozellikle cok zor ve cekilmez

0|0
    0|0