Kapalı olmayan biriyle evlenmem deyince neden gerici oluyorum?

Allahın emrini yerine getiremeyen biri evlenince eşine nasıl itaat etsin?

Açık olan şu beğendiğiniz mankenlerden oluşan harem olsa gidip tenezzül etmem. Bir kızda önce iffet olacak utanma olacak ayrı olarak deokolte mini giyen kızla kim evlenir be ancak geniş insanlar ya da takılmalık kullanırlar. Ben açık biriyle bu sebepten evlenmek istemem Kapanmak baş örtüsüyle sınırlı değildir vücudu haram kişilerden gizlemektir. Ve şunu unutmayın Kapanmak farz olan Allahın bir emridir gelenek değildir ! ! ! Söz sizde. Edebiyle konuşana edebiyle cevap verilir .

2|0
17|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 16

• kimsenin kimseyi eleştirmeye hakkı yok bence. tercih meselesi bu. sana bunu söylemeleri onların saygısızlığı

0|1
    0|0
  • Şimdi bu şöyle bişey sen oyle birisini istiyorsun diye asla gerici değilsin.
    Ama açıklara karşı Nasıl önyargın varsa bu kapalıya karşıda olsun.
    Çünkü iki tarafta insan.
    Hepımız çiğ süt emmişiz demi?
    Kalbinin ta içindekini Allah bilir.
    Kapalıdır ama belki aılesi zorlamıştır
    Kapalıdır ama belki zina yapıyordur
    Kapalıdır ama haram yemiştir
    Bunlarıda düşün kafandaki bu kalıbı çıkar at.
    Ben açığım namaz kılıyorum desem inanır mısın?
    Hayır çünkü neden tipim musaıt değil.
    Kapalı dese ınancaksın.
    Herşeyin hayırlısını iste hiç birşey bir eşarptan ibaret değildir.. ✋🏻

4|0
    0|0
  • birak millet sana ne derse desin.. takma

0|1
    0|0
  • Büyük lokma ye büyük laf etme demişler ayrıca açık olanda kapalı olanda sana itaat etmek zorunda değil itaat ne ya hangi devirde yaşıyoruz? Saygı ve sevgi dersin anlarım da ayrıca edepsizlik kızda olmuyor sadece sizin gibi kapalı arayıp her haltı yiyen erkek çok gördüm onlarda kapalı aradılar önce sizler edepli olunda kızlarda edepli olsun ayrıca evet kapanmak allahın emri ilk size inen tesettür ayettinde size söylenenide biliyorsundur ama ne kadar yaptığın aşikar.

1|0
    0|0
    • Hangi devir mi modern oldunuz diye açılıp saçılın istediğiniz şeyi yiyin okey by.

• Sanane kardeşim belki ben kapalıyım ya da açığım? Burada ben objektif bir yorum yaptım sığ düşünmekten beynine oksijen gitmiyor o kadar yazdığım şeyden bu yazdığın yorumu çıkarman benim için aptalın teki olduğunu ifade ediyor by.

• Sizde çok vurdurduğunuz için beyninize başka şey gitmiyor.

• Herkes senin gibi düşünse keşke.

0|0
    0|0
  • Açıklar iffetsiz mi?

3|0
    0|0
  • Senin tercihin

0|0
    0|0
  • Herkes istediğiyle evlensin, kimseye aşktan bahsedecek dermanım kalmadı.

0|0
    0|0
  • Sonra neden müslümanları sevmiyorlar.. A... Sevilecek tarafınız mı var? İlişkileriniz bile bayağı.. yok kapalıymış yok açıkmış bla bla bla. Büyük lokma ye buyuk konusma. Allah bilir açık kızlar dekolteli giyinen güzel kızın biri sana cilve yapsa hemen kıvama geliverirsin burada tataviye yapıyorsun.😂 21. yüzyılın utanc kaynagısınız resmen ya 😂

1|0
    0|0
  • Sen onlara geniş deme onlarda sana gerici.
    Her kesin kendi hayatı ve kendi düşüncesi.
    Ne kapalıları gerici olarak görüyorum ne de aşırı açık giyinenleri çağdaş.
    Her kesin kendi hayatı.

0|0
    0|0
    • Uyarmak şart bizim dinde

• Senin hangi tarafta olduğun zaten bellidir.
      Karşıdaki kişiyi değiştiremezsin. İnsan kendi bile tam anlamıyla istediği gibi biri olamıyorken başkalarına akıl vermesi ne kadar doğru sence?
      Kendi yanlışlarının farkına varıp onları düzelt.
      Her kesin inancı kendine. Umarım anlata bildim iyi akşamlar.

• Uyarmak gerekiyor işte anlamıyor musun uyarmak şart diyorum şart şart şart.

• Herkesin görüşüne saygı duymalisin bu kadar takılma kimin ne dediğine herkesin seninle aynı düşüncede olması imkansız

0|0
    0|0
  • Onuda haketmen lazım... Gerici değil, dindar oluyorsun...

0|0
    0|0
  • Budur 👏👏👏

0|0
    0|0
  • kendi tercihin ama kişilerin bireysel tercihidir bu

0|0
    0|0
  • Doğru düşünüyorsun. Ama şöyle de bir şey var herkes kapalı diye namuslu, açık diye namussuz olmuyor. Ben henüz kapanmadım, kapanmam gerektiğinin farkındayım. Fakat gözlemlediğim ve kıyasladığım kadarıyla birçok kapalıdan daha namusuma düşkünüm. Ve eminim benim gibi daha çok kız vardır. Bence kapalılık bir ölçü olmamalı.

0|0
    0|0
    • Herkes tutturmuş zaten her kapalı namuslu değildir diye bu mu açık kalma sebepleriniz

• Yoo hayır. Ben burada kapalıları yermiyorum, bu dogmatik bir konudur. Sadece öyle zannetme diye bir uyarı mayetinde.

• Her kapalıyı ben iyi bilmiyorum ama her açığı kötü biliyorum Neden çünkü Allahın emrine iteatsizlik ediyor. . .

• Hakikaten geri kafalisin (.)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• bu bir tercihtir yani saygı duymak gerek ,
    öyle sana çirkin kelime kullanan insanları pek kaale alma bence

hayat senin :)

0|0
    0|0
  • Ben gerici demem
    Zevkler ve renkler tartışılmaz diyip konuyu kapatırım
    Senle evlenicek sonuçta

Saygı duyariz.

0|0
    0|0
  • Sitede çokca gördüğüm "başka dinden biriyle evlenir misiniz" sorusuna, aşıksam hiç sorun değil dini diyenlere neye taptıklarını sormak gerek önce aslında...

0|0
    0|0
  • ya isteyen açıkla isteyen kapalıyla evlenir bundan sizene kimse bir kadına başını ört başını kapa demesin ALLAH demişse bu ALLAH ile onun arasında kapanıp açılmak sanane be adam

2|0
    0|0
    • Uyarmak bizden hem sana ne.

• sananemi senden daha düzgünüm seni uyarıyorum çaktınmı

• Bende kapalı olan biriyle evlenmem

2|0
    0|0
  • Butun kapalilar dusundugun gibi olmadigi gibi butun aciklarda duaundugun gibi degildir. allahin emrini yerine getirmesi yetiyormu otseni kalbimi dusuncelerini Biliyormusun cahil cahl konusma bence

0|0
    0|0
  • Senin görüşün senin hayatın bundan kime ne :)

0|0
    0|0
  • Seni takdir ediyorum kardeşim her iki dünyada başarılar

0|0
    0|0
Yükleniyor...