Münazarada tartışmam gereken sorular var, yardım eder misiniz? ?

- Kadınların çalışması topluma ne yönde etkileri vardır?
- Hem annenin, hem babanın çalışması çocuğa nasıl yansır?
- Ailede çalışması zorunlu birey kimdir, neden?

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınların çalışmasının topluma faydası, erkeklerle doğru orantıdadır. Zira kadınlar, erkeklerden daha başka bir ırka sahip canlılar değildir, onlarda insandır. Erkeğin topluma kattığı değerin, eş değerini kadınlar da katarlar.
    Çocuklar normal şartlarda okullarında olacağından, anne babanın aynı anda çalışması olumsuz etkilemez. Zaruri durumlarda bakıcı tutulabilir veya yakın akrabalara bırakılabilir.
    Ailede çalışması zorunlu birey diye bir tabir kullanılamaz. Erkek ve kadın eşit zorundalıktadır çalışma konusunda. Kadının yan gelip yatması, kocasının gölgesinde yaşayarak, şahsi ihtiyaçlarını kocasına karşılatması aşağılık bir durumdur. Evin ortak bütçesi olur, bunun dışında kazanılan para tarafların hususi parasıdır. Kadın kuaförüne, makyajına harcar, erkek arabasına, alemine harcar.

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, başka farklı yorum?

• Ben 2 sayfada yazarım, 10 sayfada yazarım sorun değil. Burada önemli olan benim görüşlerim değil, senin şahsi görüşlerin. Ben sadece örnek verdim, buradan yola çıkarak kendi fikrini yazabilir, sonra o yazdıklarını ezberleyerek münazarada konuşabilirsin..

• İşte, farklı fikir ve öneri istiyorum ben de. Kızma abi.

En İyi Kız Görüşü

• 1-) Potansiyeli olmayan erkeklerin yerini potansiyeli olan kadınlar alır
    2-) Çocuğa kadın erkek eşitliğinin olduğu bir ortam yaratılır
    3-) Baba her çocuk için kahramandır kahramanı tembel olan çocuktan ne hayır gelir

1|0
    0|0
    • Fazla feminizm kokuyor :))

• Hayır 3. Cümlede baba çalışmalı diyorum
      İlkinde de başarısız erkek gider başarılı kadın gelir yani çalışan herkes başarlı olmuş olur demek istemiştim

• Peki tamam teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Sıradan bir erkeğin faydası ne ise odur
    Eğer yaşı küçükse anasının yanında olması çaloşıyor olmasından zira ihtiyaç duyduğunda gerçek desteği bir çoçuğun babası ve ondan önce anasıdır
    Erkektir bir müslüman olarak halihazırda bunu kabul etmiş bulunmaktayız bir erkek eşinin zaruri ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 1. Kadın erkek eşitliği diye bir şey vardır. En büyük etkisi bir kere budur.
    2- Olumlu ve olumsuz diye ayıracaklardır. Olumlu: Çocuğun kendi başına hayatla mücadele edebildiği bir şekilde gelişebilir.
    Olumsuz: Çocuk anne ve baba duygusundan eksik olur.
    3. Anne: genelde çocuklarına bakar.
    Baba : evin geçimini sağlar

1|0
    0|0
Yükleniyor...