Sizce sokak ortasında öpüşmek ahlaksızlık mıdır?

Scorp' da baya konuşulan bir konu oldu. Sizin de fikirlerinizi alalım KS ahalisi. Sizce sevgiliyle sokak ortasında öpüşmek ahlaksızlık mıdır?

0|1
33|44

En İyi Erkek Görüşü

• Evet ahlaksızlıktır. Cinsellik 2 kişi arasında kalan özel bir şeydir. Öpüşmekte cinselliğin bir parçasıdır. Scorpta ki insanların bir çoğu neyin kafasında bilmiyorum ama ahlaka uygun davranamayanlar bunu beceremeyenler genelde düzgün insan olmaktansa düzgün insanları geri kafalı vs. diye lanse etmeyi daha kolay buluyorlar.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• sokakta belki ben küçük yaştaki çocuğumla geçiyor olucam. Çocuğum bunu görmek zorunda değil, ben çocuğuma bunu açıklamak zorunda değilim.2-3 yaşındaki bir çocuk ya bu gördüğünü normal sanıp birini görünce dudaklarına yapışırsa ne dicem ben o çocuğa? kızsan kızamazsın, anlatsan ne dicen. Ben korumacı bir insanım çocuğumun bunları görmesini istemiyorum bu sebeple herkes istediğini yapsın ancak çok bariz bir şekilde toplum içinde yapmalarına gerek yok.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• ayıptır da artık kimse önemsiyor rahat rahat isteyen istediğini yapıyor avrupa özentisiyiz

1|0
    0|0
  • Ahlaksızlık sayılmaz ama gereksiz bir eylem. Git evinde rahat rahat seviş. Bana 5 parasız insanların yaptığı bir şeymiş gibi geliyor.

1|0
    0|0
  • rusyada deist bir kızı öpmeye kalkan türk müslümana kızın cevabı;
    - çocuklar var

buna ahlaksızlık değil diyen dünyanın en boş insanıdır ölsün istiyorum.

2|0
    0|0
  • mahrem denilen bir olgu var..
    öpüşen öpüşsün beni ilgilendirmez..
    ama ben birlikte olduğum kadınla bu ucuzluğu yaşamam..

1|0
    0|0
  • evet ahlaksızlık. yaşlısı var çocuğu var insanlar rahatsız olabilir. sokakta sadece aynı yaş gurupları yok. ahlak kurallarına uymak medeni olmaktan geri çevirmez.

1|0
    0|0
  • Etrafındaki insanlara duymadığın saygıyı ortaya çıkarır Ve saygısız olduğunu ifade eder. kimse sana öpüşemezsin demiyor ama ahlak kavramı diye bir şey var gider müsait bir yer bulursun ne yapıyorsan yaparsın :)

1|0
    0|0
  • Yahu ayıptır yazıktır ya

2|0
    0|0
  • Tabiki ahlaksizlik edep yahu

3|0
    0|0
  • Herşeyi özgürlüğe bağlamaya calisiyonuz ya soruyu anlamadıniz ya da ben anormalim opusmek diyor öpmek değil opersinde herşeyin bir yeri bide adabı vardır o özgürlük diyenler de biraz adab ogrensinler

1|0
    0|0
  • Ahlaksizlikdir, karaktersizlikdir. net
    Gitsenler evinde dort duvar arasinda ne b0ku varsa yesin. Zaten sokakda opusen adam digerini de herturlu yapar..
    Herneyse, ben mecbur degilim milleti gormeye. Coluk cocuk var, ne diyeceksin o cocuga? Hic onun psikolojisini dusunen var mi. Millet agzini acinca baska seylere demedigini birakmaz ama pislik yapmaya gelince herkes ozgur. Iste bu herseyin bittigi, toplumun ve ahlakinin yok oldugunu gosterdigi andir..

0|0
    0|0
  • değildir

0|0
    0|0
  • 45 çocuğun dini bir vakıfta tecavüze uğradığı ülkede ahlak kavramını sokakta Öpüşenlere yıkmak saçma. Her kes oturup bir düşünsün ahlak nedir ne değildir nerde başlar nerde biter."En müslüman benim"oyunundan sıkıldık artık.

0|0
    0|0
  • Bu ifade çok eksik bence.
    Öpüşmekten kasıt küçük, sade bir buse ise hiçbir mahsur yok bence.
    He olayın.. okunu çıkarıp sevişme sahnesinden firar etmiş bir öpücük ise kesinlikle karşıyım.

0|0
    0|0
  • hayir bece sanattir... hayatin ayri bir rengi.. sevginin acik bir sekilde resmedilmesi.. tabiki kulturel nomr ve degerlere saygi duymaliyiz...

0|0
    0|0
  • Cbinden bir deste para çıkarıp sokak ortasında sayan birisine ne dersiniz, görgüsüz falan demi, ee aynı şey gidin evde öpüşün

0|0
    0|0
  • Avrupa özentisiyiz diyenler var. Keşke her konu da avrupa özentisi olsak. Bu araplaşmaktan daha iyi bence.

Soruya gelince. Gayet normal. Ama bunu bir sokak fantezisine dönüştürmemek lazım.

0|0
    0|0
  • Bence ahlaksızlık değil ,
    Herkes özgür.

0|0
    0|0
    • Kardeşim özgürlüğün tanımını bir incele istersen. Ben özgürüm gelip yolda sana tokat atayım sonuçta özgürüm yani?

• Bak şimdi güzel kardeşim. Ben sana diyorum ki sokak ortasında öpüşmek sevişmek yiyişmek bizim toplumsal ahlakımıza aykırıdır bu net. Bunun özgürlükle falan alakası yoktur. İstanbul'da olsa Konya'da olsa Kars'ta olsa ahlakımıza ters. Gelelim şu son dediğine evet doğru söylüyorsun o ahlaksız durumları gizliden yapmıyorlar mı yapıyorlar ama bu demek değil ki ahlaka aykırı şeyler gizliden yapılırsa problem olmaz. O da yanlış bu da yanlış ama görebildiğimiz yanlışı düzeltmek varken görmediğimizin peşine düşmemiz niye?

• @Killingjoke-tg

Ben Mersin'de sokak ortasında öpüşenlere birşey yapıldığını hiç görmedim ama?
      Şahsen ben gördüğüm de bir tepki verdiğim de yok ayrıca..
      Burda ahlak kimsenin umrunda değil çünkü kim ne isterse yapar düşüncesinde peki , neden bazı yerler de bu böyle değil?

• Ahlaksizliktir.

0|0
    0|0
  • hayır.
    tecavüz, yolsuzluk, vatan hainliği, mali suçlar, insan kaçakçılığı gibi ahlaksızlıklar bu ülkede yapılmakta... öpüşmek bu saydıklarım içinde hiçbirşey...

0|0
    0|0
  • her sıfatı hakedıyor

0|0
    0|0
  • Degil bnce bikeresinde eski sevgilimle sessz ortamda öpüşydk kimse yoktu ama arkada daireden bir kadin cikti gorunce oha oha dedi :-D

0|0
    0|0
  • evet bence ahlaksızlık...

0|0
    0|0
  • Göz hakkıdır abi olan var olmayan var nazar falan olur

0|0
    0|0
  • scorptan mi caldin la😂

0|0
    0|0
  • neden olsun ki? bizim toplum da vuran kirana biröey yok ama seven öpüsdü diye hemen ahlakziz olurcok sacma bir durum bence

0|0
    0|0
  • şu an sexs yapmak bile serbes neredeyse

1|0
    0|0
  • Herkesin ahlak seviyesine göre bir cevap söylenir. Bence yanlış neden mi mahrem özel bişe yanı 3 kişi olamaz sokak ortası hiç olmaz

0|0
    0|0
  • Bana göre gayet normaldir. ama bizim ülkede hoş karşılanmıyor.. çoğu kıskançlıktan tepki gösteriyor

0|0
    0|0
  • Bazı şeylere dikkat etmek lazım. madem yapıyosun gizli olsun. Gizli olsunki değerli olsun

0|0
    0|0
  • Gayet normal

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 32

• Bir kadıni sokak ortasinda dovebilir hatta oldurebilirsin ama opemezsin..

4|2
    0|0
  • Kızlar iyice ucuzlaşmış bir kere izledim ayıp ya.

1|3
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Ufacık bir öpücük olabilir.

0|0
    0|0
  • değildir.

0|0
    0|0
  • Minik bir opucukten birsey olmaz ama ulu orta yiyismeleri ahlaksizca

0|0
    0|0
  • Genclere cok yakistiriyorum

0|0
    0|0
  • Degildir

0|0
    0|0
  • hayır tabiki

0|0
    0|0
  • Öpüşmek ahlaksızlık değil ama kimse senin tükürük alışverişini izlemek ya da buna tanık olmak zorunda değil diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Şehirden şehire değişir bence

0|0
    0|0
  • Kenarda bir yerde öpüşülür de yolun tam ortasında olmaz bence

0|0
    0|0
  • Hayır kesinlikle değil bir kadın sokak ortasında dovulurken aman kocasıdır karı kocs arasına girilmez derler sevgiden doğan bir sekilde opussen ahlaksızlık hadi be dar goruslu yaratıklar

0|0
    0|0
  • Küçük bir öpücük olabilir ama yiyişmesinler sokak ortasında gitsinler evlerine ne yapıyorlarsa yapsınlar

0|0
    0|0
  • hayır altı üstü dudak dudağa deyiyo ne var bunda

0|0
    0|0
  • Heee

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • işlek bir sokaksa abes gelebilir ama tek tük insan varsa sorun olacağını sanmıyorum

0|0
    0|0
  • hayır degil. herkes özgür

0|1
    0|0
  • Doğru değil. Böyle şeyler özel olmalı.

0|0
    0|0
  • Bence degil insanlarin ne yaptigi beni ilgilendirmez herkes özgürdür.

0|0
    0|0
  • Ahlaksızlıktır bence

0|0
    0|0
  • değildir ✔

0|0
    0|0
  • Ahlaksızlık değildir, ben gördüğümde yadırgamıyorum

0|0
    0|0
  • Sokak ortasında da olmaz ki. İlla sokakta öpüşelim diyorsan git ara sokağa..

0|0
    0|0
  • Değildir

0|0
    0|0
  • Değildir bunları ahlaksızlık olarak görmekten memlekette tecavüzler arttı.

0|0
    0|0
  • Ben umursamam ama yapılmamalı bence yani bu tarz şeyler iki insanın özeli olmali

0|0
    0|0
  • İsteyen istediğini yapabilir saygı duyup geçmek gerekir

0|0
    0|0
  • Öpüşmek ahlaksızlık değildir diyorsunuz o zaman sokak ortasında olan tecavüze neden ses çıkartıyorsunuz... Sizi anlamıyorum insanları anlamıyorum bu kadar mi ucuz görüyorsunuz insanları ayıptır ayıp yaa

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    2
Yükleniyor...