Kökenimizi nasıl öğrenebiliriz?

Arkadaşlar ben kökenimi çok merak ediyorum. Mesela atıyorum atalarım osmanlıdan mı yoksa yabancı mi hani işte anladınız siz. Nasıl öğrenebiliyoruz?

0|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Tatlım atalarin osmanli dan gelseydi su an isminin yanında ünvan olurdu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Bunun resmi yolu sudur: guzel bir gerekcen olur (tarihi arastirma bolgesel arastirma gibi) kaymakamliga basvuru yaparsin nufus mudurlugu 1800 lere kadar olan soy agacini verir. daha detayli bilgi istersen bu konuda arastirma yapan kisilere ulasmalisin en sagliklisi bu. Kisa bir kac bilgi verirsen yardimci olmaya calisirim

0|0
    0|0
  • Aile büyüklerine danış. Ananen ve ananenin kardeşlerine sor veya dedene ve dedenin kardeşlerine sor. Bu yolla kendinden önceki 6 nesile kadar öğrenebilirsin. Kendinden önceki 6 nesilden daha da geriye gitmek için nüfus müdürlüklerine veya devlet arşivlerine gidip derin araştırnalar yapman gerekir. Arşivlerde derin araştırmalar yapman için de Osmanlıca bilmen gerekir.

0|0
    0|0
  • Akrabalarını gez

0|0
    0|0
  • babanın kökeni neyse sende osun

0|0
    0|0
  • Yakınlarından öğrenebilirsin. Ya da eskilerden yaşayan bir kan bağın olan kişiyle.
    Resmi olarak bu köken öğrenme yasaklandı zaten.
    Ama bana kalırsa boşver bunları. Hepimiz insanız ve ortak bir atadan geliyoruz.

1|0
    0|0
  • özel başvurman lazım sanırım internetten falan bulamazsın

0|0
    0|0
  • Bende merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Afrikanın ormanlarından primatlara kadar dayanır :D

0|0
    0|0
  • ben de merak ediyorum. soyumda bir viking olabilir. iskandinavları andırıyormuşum

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• bunu söyleyenlerin %70 i türk %30 u ermeni veya rum olurlar genelde

0|0
    0|0
  • Benimkiler yabancı bir taraf Rus bir taraf da Ermeni

0|0
    0|0
Yükleniyor...