K. Kılıçdaroğlu'nun kullandığı cümle hakkında ne düşünüyorsunuz?

"Aileden Sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış vaziyette" ve cümleyi kullandığı kişi bakan olmasının dışında bayan. düşünceleriniz nedir?

Güncellemeler:
Hiç bir şekilde kimseyi korumadım haklı olduğunu da söylemedim. Milyonların önünde bir bayana denilecek laf değil dedim ama burada bile hakaret etmeyi marifet sayanlar oldu... kötü söz sahibine aittir... kimseye hakaret etmedim edenede hakkım helal değildir. hayırlı kandilleriniz olsun...

0|1
24|30

En İyi Kız Görüşü

• Neden ne olursa olsun bir politikacınin bu kadar densiz olması rezillik.

Mahalle bakkalcisi değil, koskoca tarihi olan parti başkanısın

0|0
    0|0
    • keşke başında oldugu partinin özüne ve tarihine yakışmış olaydı

Kızlar Ne Diyor 23

• ya birisi allah askina sunu bir sustursun dengesiz herifin onde gideni bir kere olumlu olgun konustuna rastlamadim bundanda basbakan olacak turkiyeye ne gunlere kalirdik allah korusun!

2|4
    0|0
  • Once sor bakiyim cumleyi kurani kaale aliyirmuyum hayir

1|4
    0|0
  • kılıçdaroğlu o hakaretleri sarfederken alkış tutan chpli kadın vekilleri nereye koyacaklar peki? Ben bu şahsi gördüğüm günden beri agresif saldırgan biri olarak görüyorum zaten. Siyaset akıl gerektiren bir iş. Ben yabancıyım nerede nasıl konuşacağımı biliyorum onunda bir Diksiyon dersi alması şart.

1|1
    0|0
    • insanlık dersi almadan diksiyon bırsey yapamaz bence

• Kesinlikle öyle 👍

• teşk...

• Zaten lüzumsuz bir adam seviyesini belli etmiş

0|1
    0|0
  • Öyle dediyse ayıp etmiş

0|1
    0|0
  • Desteklemiyorum ama daha çok mecazi anlamda kullanılmış gibi geldi bana. Türkçeyi hemen en kötü şekilde yorumlamak olmaz.

0|0
    0|0
    • peki ikinci açıklamasında bu sözün arkasında oldugunu soyluyor?

• Bunu kim genel başkan yaptı Allah aşkına..

0|1
    0|0
  • Az bile demiş ben olsam neler neler sayardim. bir kerecikten bisey olmaz hem ne olmuş diymii

1|1
    0|0
    • tamam

• @scorpion026 daha ne olabilir kurumu karalamak için.. Sen böyle düşünmeye devam et olay bir güzel kapatıldı sen hala savun

• Ben onlari savunmuyorum insanlar nefret ediyor diye sozlerin carpitilmasina karsiyim kemalde onlarin seviyesine indi guzel oldu iki seviyesiz laf dalasi yapar artik

• Ağır konuştu yine hergele 😄

0|0
    0|0
    • konusşmayı ögrenir umarım

• Yaptığı şey yanlış ama birilerinin bunu söylemesi gerekiyordu. O canlıdan efret ediyorum. Kadın değil o !

0|0
    0|0
  • Hic bir sekilde bu cumle soylenmemeli terbiyesiz adam bu ne ya konusmasini bile bilmiyor zaten. Birde ulke yonetme hayalleri kuruyor gelde gulme. Bos muhalefetin bos laflari kemal cikinca kanal degisiyorum yoksa gorunce mide bulantisindan acile gitmek zorunda kaliyorum ;D

0|0
    0|0
  • Herkesin piyonu demek istedi lafı nerenızden anladığınıza bağlı

0|0
    0|0
    • aynı söz sana söylenmiş olsa öylemi anlarsın yınede? bu sözün normal söyleme şekli yokmudur?

• valla lafı hiç dolandırmıyorum asıl bunu yapan sizsiniz işinize nasıl gelirse bunu söyleyen sizden ise bayan erkek fark etmez diyorsunuz ama karşıdan ise yobaz gerici bilmem ne. gerçi profilinde ne olduğunu ortaya kouyor bir insan hem azerbaycan hem ermenistan için yas tutuyor ise nasıl bir zihniyet çelişkisi olduğu ortadadır...

• ben hdp liyim chpli bile değilim zihniyetimi sen nerden anlarsın

• Herkes anladigi gibi yorumlar , yani fikir neyse zikirde odur demisler sende farkli anlama cekmissin olay bu ,)

0|0
    0|0
    • :)) olay bu kadar basit ise kendine de pay alabilirsin o lafdan...

• doğru söylemiş haklı buldum sonuna kadar bikereden bişey olmaz diyen bayani geç insan olamaz kemal kılıctaroğlunun dediği hiçbişey bence daha ağır itamları hak ediyor kadın müsvettesi

0|0
    0|0
    • haklı buldun ise kendinede pay alablirsin.

• Kılıçdaroğlunun sapık olduğu ortaya çıktı

0|0
    0|0
  • Umrumda degil. Tecabuzculeri korumasin o da.

0|0
    0|0
  • Sonuna kadar haklı. O kadar yetime zulüm edildi o yaratık çıkıp bir kereden bir şey olmaz dedi. O kadın en ağır cümleleri hakediyo. Keşke herkes kılıçdaroğlu kadar merhametli ve cesur olsa

0|0
    0|0
  • güzel konuşmuş

0|0
    0|0
    • o sözden kendine pay alabilirsin ozaman

• Birader hala idrak edemedin sanırım. Adamlık senin bildigin ya da sna ögretilen gibi degil. Çevrene bakarak kendini düzeltebilirsin oldugu kadar.. Gerçi odun gelmişsin kalas gideceksinde umut fakirin ekmegi işte.. Yol al hadi.

• yav hadi bir git işine adamlıkdan bilmez adamlık ögretmeye kalkar anca gidersin adam ol gel önce küfür ile bir yere varılmayacagını da ogren olur mu eger ogrenme yetin var ise... hadi işine

• onu reza ya mumammer güler demişti kadına şahsi olarak değil vakıfça demek istedi yandaşlar hemen saptırdılar konuyu tecavüzü ort bas etmek için

0|0
    0|0
  • Bu lafın sahibi Kılıçdaroğlu değil akpli bakan Muammer Güler. Kılıçdaroğlu bunu söylerken ona gönderme yaptı. Ha bu demek değil ki kılıçdaroğlunu savunuyorum. Ben de yanlış bir laf oldugunu düşünüyorum ama akpli adam söyleyince kimsenin görmeyip chpli adam söyleyince olay olmasına anlam veremiyorum

0|0
    0|0
  • Haklı

0|0
    0|0
  • bu adamın ne dediği hiç bir zaman anlaşılamıyor ki şimdide anlaşılsın

0|0
    0|0
    • pardon ya ben başka bir isime benzettim bunu pardon kılıçdaroğlu

• ben kıvanç tatlıtuğ sandım :)

• oyyyyyy oy

• Ne beklenirdi ondan

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• valla doğru söylüyorsun, bayan ve hatta anne olmasına rağmen bir kereden bişi olmaz dedi..
    kılıçdaroğlunun kurduğu cümle reza zarraf a bakanımızın kurduğu cümledir. eğer o dönemde bakan zarraf a ne demek istediyse kılıçdaroğlu da aynı anlamda kullanmıştır.
    kusura bakmayın sözleri söyleyenlere göre değerlendirdiğimizde objektif olamayız.
    ben bir baba olarak çok daha ağır küfürler ettim o kadına

0|1
    0|0
    • arkadasım ben bakan o kurdugu cumlede haklı dedım mı? hani hepımız demıyormuyuz ne olursa olsun bayan dıye? ne oldu. eleştir soyle konus konusma dıyen oldumu? ama adam gıbı konus adam gıbı elestır dıyecegımde.. işte adamlık...

• Eyvallah arkadaşım

• tacizi ve tacizciyi koroyup kollayanın destek verenin bu dünyada ve ahirette yeri yoktur. az bile demiştir okadın için o zihniyet için. bir kereden bir şey olmaz diyorlar. Olur efendim, bal gibi olur hemde. bir kere gök gürlese korkudan uyuyamaz kız çocuğu ve hayatı boyunca ağlar eğer tecavüz etmişse ona bir or... pu çocuğu! bir kereden çok şey olur yani. Müptezel bir adamın dediği gibi sen ne kadar ölürsen öl tanrı bunu bir sayar çünkü. Kalp bir kere paramparça olur örneğin, ciğerler bir defa çürür, insan bir kere yıkılır.. Tecavüz yalnızca bedenle yapılan bir eylem değildir, tecavüz bir insanın ruhunu, hayallerini, psikolojisini, hayatını s... mektir! Ne diyeyim, bir kereden bir şey olmaz diyenlerin bin kere tecavüze uğraması dileğiyle...

0|1
    0|0
    • bunu savunmadım ve dogruda buldugumu soylemedım... yapanların hepsının allah belasını versın eyw ama bunu soylemesı gerekmıyor yınede... egerkı oyle olmus olsa emın ol bı cok kısıye neler denır neler !

• vallahi vicdnaım ile cevap veriyorum ve diyorum ki bakanın o acıklaması dogru ve haklı degıldır dıyorum... bunları yapanda idam edilmeli diyorum. herkesin anası bacısı cocugu var arkadasım haklı olana haklı denir ve bende dıyorum kı bakan haksız eyw ama bır erkek mılyonların onunde bır bayana bunu dememelı dıyorum elestır dıbıne kadar eyw sıkıntı yok ama duzgun konus...

• dil ile söylenenden bişey olmaz arkadaş. sen eyleme geçirenleri savunanları destekliyorsun. hani senin vicdanın. biri sana hakarettimi o hakret ettiği şeymi oluyorsun hayır. o yüzden bu boş muhabbeti keselim senin çerçeven bellli ötesini görmeni bekleyemem hadi eyvallah.

• kasetle gelmiş bir adamdan ne beklenirdi ki zaten

0|1
    0|0
    • bazen zaten allah diline vuruyor...

• Doğru demiş, öyle olmasa milletin çocuğuna taciz, tecavüz edenlerin bulunduğu durum için bir kereden bir şey olmaz demezdi, diyemezdi. Ayrıca önüne yatmak tabirini o sizin anladığınız cinsel anlamda söylemedi. Eğer öyle söylediyse M. Güler bey Reza beyin önüne mi yattı o anlamda? Kendi açıklamıştı hani?
    Bu lafta o iki beye ithafendi kendi de açıkladı.

http://i.hizliresim.com/4rQz2q.jpg

0|0
    0|0
    • arkadasım bak ben bakan dogru dedı demıyorum dıyorum kı karsındakı bayan ise bayana göre konusacaksın haklı oldugunu dusunuyorsan haklı olarak eleştiri yapcaksın.. ben onu demedım ben onu kasdetmedım mıllet tepkı gosterıo bı bayana bole denırmı dıye adam ıkıncı acıklama yapıyor arkadasındayım acıklamamın dıye... valla sorun yok dıyorsan bırsey dıyemem ama unutma bu sözler bumerang gıbıdır...

• Hanımefendiye ne demiş diyorum bende sana? Dediği şeyin anlamını açıklamış. M. Güler Reza'ya hangi anlamda kullanmışsa "önüne yatmak" deyimini bende o anlamda kullandım demek istiyor işte. Hangi anlam o anlam?

• Eleştirmekle hakaret etmek arasındaki ayrımı yapamıyor siyasetçiler.

0|0
    0|0
    • burda bile bir dünya hakaret ettiler ki bu ayrımı yapamıyorlar karsıdakı bayan dedıgım ıcın... kıme ne anlatacaksın... zannedıldı kı bakanı koruyorum...

• Her a. mı olanı kadınmı sanıyorsunuz. O kadın diye savundugun şahıs tecavüze ugrayan 43 cocuk için hiç bir tepki göstermeyip aksine bir kereden bişey olmaz diye vakfı savunan insan. Bu yazdıgın soruda o konusma gibi çok saçma.

0|0
    0|0
    • Çevir gazı yanmasın reis.. Siz busunuz işte. La sordugun soruda bile insanlarla konuşurken objektif olamıyorsun baksna bide açıklama yapma geregi duymuşsun. Benden sana tavsiye Derin bir nefes alman lazım beynin kurum baglamış çünkü soba borusu gibi. Temizlemenin zamanı gelmiş. Hadi eyvallah.

• La get işine yaş ortalamanı bilmem ama zeka ortalaman belli 8-12 yaş aralıgında. Seninle daha fazla muhattap olmayacagım. Defolurmusun bir zahmet..

• defolması gereken bir kişi varsa ki ben sana direk kişiliksiz diyorum oda sensin. hadi anca gidersin embesil seni

• Polemik yaratmakta birebiriz Türk halkı olarak, Yok şu şunu dedi yok öbürü ona üstü kapalı laf soktu falan, boş işler bunlar. Hiçbir siyasetçinin söylediği laflar zerre umrumda değil, lafla peynir gemisi yürümez.

0|0
    0|0
  • İçiniz mi fesat... bu tarz konusma yapan ve soyleyen ak partili bir bakan o konuda ne diceksin peki? .. yanlıs anlama k. oglunu sevdigimden degil.. siyasileri sevmem.. peki ya AKP li baskan vekilinin : Kadından vaaz alacak degiliz konusacak yeri var susacak yeri var demesine ne demeli :)

0|0
    0|0
  • Her ite "hoşt" dersek isimiz var demektir

0|0
    0|0
  • Muammer güler'in reza zarrabın önüne yatmasına atıfta bulundu. Ancak dincilerin akılları sekse çalıştığı için başka yere çekmişler hemen. Kılıçdaroğlunu takdir ettiğim nadir anlardan biridir gayet güzel mesajlar verdi o konuşmasında.

0|0
    0|0
  • Bayan?

Tacizcileri aklamaya çalışan kim olursa olsun hayvandan bırakalım hayvanı yaratıktan farkı yoktur o yaratığın elini mecliste sıkanlarda yaratığın ta kendisidir !

1|0
    0|0
    • kardeşim bir şerefsiz yuzunden herkes aynı kefeye konur mu?

• Al birini vur otekini

0|0
    0|0
  • ne olursa olsun kadin ustun bir meziyettir, yapmamaliydi.

0|0
    0|0
  • Doğru söylüyor.

0|0
    0|0
  • banane

0|0
    0|0
  • Çok iyi söyledi hak ettiler.

0|0
    0|0
  • herşey beklenir gandiden :D

0|0
    0|0
  • Biri bu adamı siyasetten uzaklaştırmalı. Çok gereksiz muhalefet oluyor. Söylediklerinin nereye gidiceğini hiç bilmiyor

0|0
    0|0
  • az bile söylemiş, kadın çocukları koruyacağına vakfı koruyor savunuyor, ahlaksız

0|0
    0|0
  • İyi demiş

0|0
    0|0
  • kılıçdaroğlunu görünce istemsiz gülüyorum ya la :D

0|0
    0|0
  • Acaba kendisi nerelere yatmis ki hala o beyniyle o koltukta hala diye insam dusunmeden edemiyo iste

0|0
    0|0
  • kadın için fazla olsa da o kaltak hak etti

0|0
    0|0
  • Ahlak yoksunu, karakter eksiği kendini bilmez.

0|0
    0|0
  • O bayan ayni zamanda cocuk tecavuzu icin bir kereden bir sey olmaz diyen birisi

0|0
    0|0
  • onca cocugun tecavuzune bır kereden bısı olmaz dıyen bırının bayan kımlıgı arkasına saklanması beklenemez ıyı demıs

0|0
    0|0
  • tam bir or osbu co cuguna yakisan sözler.
    Insana sormazlarmi senin kizin calismadan etmeden simdiki oturdugu lüks rezistansi neyle aldi diye?
    vatan haini karaktersiz pi c ku rusu. Onun aldigi her nefes haram.

0|0
    0|0
  • Keee -mal iste ne olacak

0|1
    0|0
  • Kaset partisi başkanı😊

0|1
    0|0
    • eyw :)

• Her turlu 👍😊 la bu bizim orda babasi gorev yapmisti millet kucukken hep tavuk kumesinden yumurta caliyodu diodu😊

• Tamam... Az bile demiş...
    İşin ideolojik tarafını geçin de bu cümleleri kullanan biri nasıl bakan oluyorki?
    Gen soru veriliyır hakkında bakanın, kendi yerine başka bir erkek bakan gelip savunuyor onu..

0|0
    0|0
    • kardeş sorumu anlamadın galiba? söz konusu bayana söylenen sözdür... siyasi tartışma yapacak degilim...

Yükleniyor...