Kendini çevresine göre farklı gören var mı, ne yönden farklısınız?

Benim çevrem genelde muhafazakar ve gelenekçidir. Yanlış anlaşılmasın ben de dini sorumluluklarımı kısmen yerine getiren biriyim kastettiğim şey düşünceler. Mesela bu ara kutlu doğum haftası için annem salavat okuyor bana da oku dedi sol elimle sayıyordum okurken. Annem 'sol elle okuma günah' dedi, ben de 'neden sol eli Allah yaratmadı mı?' dedim. Sonra yine iş yerinden arkadaşlar (hepsi kapalı ben açığım) internette olan bir testi yapıyorlardı hangi şehirsin diye bir testti galiba. Orda giyim tarzyla alakalı bir soru vardı onu eleştiriyorlardı 'hepsi açık, mini etekli hepsi, aslında bunların hiçbiri tarzım değil' vs. diyorlardı. Ben de 'bence başını kapatıp boyacı gibi ortada dolaşmaktan ve gıybet, dedikodu etmekten iyidir' dedim. Yani daha çok var ben insanların yüreğindeki niyetinin önemli olduğuna inanan bir insanım ve çevremle bu yüzden hep çatışıyorum ama değişmeye hiç niyetim yok. Sizin var mı kendinizi farklı ve yalnız hissettiğiniz durumlar?

0|2
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• yorum yapmak gelmedi içimden ama yorumunu beğendim. Beğen butonu olsa keşke şu sitede.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler. 'sevdim' diyebilirsiniz :)

En İyi Kız Görüşü

• Ben de çok farklıyım diye düşünüyorum. Boyle toplumlarda en büyük sıkıntı klişe konuşmak çok iyi görünmek geleneksel görünmek ve hep aynı konuları karıştırmak.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• herkesin saçı sakalı kaşı kipriği var benim yok farklılığım bu :D

0|0
    0|0
  • benden bir tane daha yok o yüzden farklıyım

0|0
    0|0
  • Ben degisigim

0|0
    0|0
  • Evet ben

0|0
    0|0
  • annele olan tartışmaya bayıldım aynı benim annem ve insanın içinde olmalı herşey gerisi boş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Evet ama insanın fikri ve niyeti neyse zikri de o yönde olur. Ben o yüzden senin düşüncelerinin gerçek niyetin olduguna inanmıyorum. İnsanlar tarafından kolay etki altına alınan biri gibi duruyorsun şu an.
    Beniim çevremdekiler de malesef niyetinin iyi oldugunu savunup hiçbir hayra imza atmamış insanlar. Bu da beni yalnız bırakıyor çevremde. Çevremdeki çoğu kişinin giyim tercihi açık. Ancak zihnen açık değiller. Ne demek bu? dersen hemen acıklayayım. İnsannlar giyimine göre yargılayıp sosyal medyadaki olaylara göre hayatına şekil verip bunun doğru olduguna inanan ve en mükemmell kendisiymiş gibi davranan insanlar için kullanıyorum. Zihni kapalı yani. Böyle insanlarla fikir tartışmasına girmek haliyle verimli bir olay olmuyor benim için. Yalnız hissettiğim diğer olay ise arkadaşlarımın iki yüzlü olması. Üniversitenin bana ögreteceği tek şey sanırım nasıl iki yüzlü olunur sorusunun cevabını buldurmak.

0|0
    0|0
    • Birkaç cümleyle benim hakkımda yorum yapman tuhaf. Ki bunlar benim düşüncelerim değil yakın olduğum arkadaşlarım ve gerçekten beni iyi tanıyan insanlar da benim hakkımda böyle düşünüyorlar. İnsanın zihninin kapalı veya açık olması bedeninin kapalı veya açık olmasıyla ilgili değildir. Ben genelleme yapmadım şu anki çevremde bulunan insanların hepsi böyle sadece kendi çevremi kastettim bunların arasında açık olanlarda var. Kendini tanıyan insanlar iyidir, kendini tanıyan çevresini de tanır ona göre davranır.

• Gerek duyma o vakit.

• Oldu.

• Tarzım farklı

0|0
    0|0
  • En iyi olmak gibi bir derdim yok hırsım yok istediğim gibi yaşıyorum çevremdekilerden farkım bu

0|0
    0|0
    • Ne güzel işte kendini biliyorsun.

• Tamam arkadaşım senin algılayacağın yok bu olayı. İyi eğlenceler.

Yükleniyor...