Sizin yapamadığınız, yaşayamadığınız şeyleri çocuğunuz yapsın, yaşasın ister miydiniz?

Sizin yapamadığınız veya yaşayamadığınız şeyleri çocuğunuz yapsın ister miydiniz? 😊
Sizin yapamadığınız, yaşayamadığınız şeyleri çocuğunuz yapsın, yaşasın ister miydiniz?

0|0
9|23

En İyi Erkek Görüşü

• Anne babanin bu takintisindan dolayi poh gibi bir nesil yetisiyor. Kendi kuruntu ve takintilarimi yansitmicam cocuguma o kendi takintilarini kendi bulsun :))

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 22

• fazla serbestlik ve özgürlük iyi değildir.. dedemin bir lafı vardır.. evlat mı leziz terbiye mi aziz diye.. bence terbiye daha önemli.. benim yaşadıklarımı sen yaşamadın deyip şımartıyorlar çocukları sonrası ise malum

1|0
    0|0
  • Hiç unutmam, 13-14 yaşımda bir gün babama dedim ki,
    "Neden vakti zamanında sizde çalıp çırpmadınız, haram yemediniz malını mal, paranıza para katmadınız dedim..."
    Verdiği cevap hala aklımda,
    "Ben bu güne kadar hakkım olmayana el uzatmadım, hakkımı yediler yeri geldi onada ses çıkarmadım. Bana babamdan birşey kalmadı kalmayacakta diğer kardeşlerimden dolayı ama benim neyim olursa sizin olacak...(2 kardeşiz)"
    Bu sebeple bazı şeylerden kısıtlandık, her istediğimiz olmasada güzeldi yinede herşey, içimizde kalanla olgunlaştık büyüdük gittik...
    Çocuklarım olursa ilerde, kıymet bilmeyeyi öğrenecekleri kadarını yapacağım...

1|0
    0|0
  • Bekarım.
    Gözlemlerimi paylaşmak istiyorum.

Ebeveynler, bu konuda ikiye ayrılıyorlar.
    Ebeveynlerden biri ya da ikisi birden,
    kendi ebeveynlerinden şiddet, baskı gördülerse,
    ya kendi çocuklarına da şiddet, baskı uyguluyorlar;
    ya da "benim yaşadıklarımı, çocuklarım bari yaşamasın."
    diye düşünüp, daha anlayışlı oluyorlar.

Çocuğum ya da çocuklarım olursa; ikinci tip ebeveyn olurum.
    Şımartmak ve baskı yapmamak arasında denge kurduktan sonra,
    herhangi bir sorun yaşanacağını düşünmüyorum. :)

0|0
    0|0
  • Elimden geldiğince yaşatacağım ona : ) Eğitimin kralını vericem elimden geldiğince : ) Umarım birgün bunları yaşamama fırsatım olur : )

1|0
    0|0
  • Tabiki.. En cokta yapamadiklarimi yapsin isterim

1|0
    0|0
  • Isterim

1|0
    0|0
  • Dedem çok zenginmiş. Kendi kazanmış kendi yemiş bitirmiş. Babamlar, ya baba bari 1-2 ev bıraksaydın dediğinde, ben kazandım, ben yedim, siz de kazandığınızı yiyin demiş. Ne diyim, mantıklı sanki😀😀

0|0
    0|0
  • Karikature guldum :) , ama daha kendimle ilgilenemiyorm bide cocuklamı :/

1|0
    0|0
  • Evet. Hatta söz verdim kendime erkek olur ve yeteneği olursa Dünya'nın en iyi futbolcusu yapacağım onu.

0|0
    0|0
  • Yapmasini isterdim ama kendine faydali olan seyleri tabikide😊

0|0
    0|0
  • Bütün ana babalar kendi yapamadıklarını çocuklarının üstünde görmek ister bu bir gerçek yani biraz da ondan bizi yönlendirler bir nebze de olsa.

0|0
    0|0
  • tabikide isterdim zaman ne gösterir bilmiyorum ama herşeyinde en büyük destekcisi olurum gibime geliyor

0|0
    0|0
  • yapılması gerekenleri yapmadıysam yapsın tabi, ama her şeyi değil :D

0|0
    0|0
  • Karikature koptum hahahaha 😂😂😂 onun dışında evet tabi ki çocuğum benim yapamadığım şeyleri yapabilsin isterim.

0|0
    0|0
  • O hırsla çok şey başardım bekliyorum krallar gibi Yaşıcak ama çocuğa anne adayı bile yok

0|0
    0|0
  • Ben aklıma her koyduğumu yaparım ki

0|0
    0|0
  • Hic bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • Jumpy jumping yapsın tabiii:)))

0|0
    0|0
  • Eveeettt

0|0
    0|0
  • Evet hatta beraber yapardık

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • Tabikide evet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yapamadığım şeyler hep uç şeyler o yapar umarım

1|0
    0|0
  • Herşeyin bir sınırı vardır önce bakarım ben yapmadım ama neden? Ben yapamadım ama neden? Çocuğum yapmalı ama neden?

0|0
    0|0
  • İstemem

0|0
    0|0
  • Nasıl, ne istiyorsa yaşasın

0|0
    0|0
  • isterdim

1|0
    0|0
  • Her şeyin eksikliğini yaşadım..