Türkiyede mi yaşamalı Almanya da mı? ( Benim açımdan bakarsanız?

Arkadaşlar merhaba.
Daha önceki konulara baktım kendimle kıyasladım ama kendim içinde bu soruyu sizlere yöneltmek istedim.
Türkiyede çalışıyorum. Aylık gelirim 2200 - 2500 arasında. İzmirde yaşıyorum. Kira ödemiyorum. Eşim Almanya dogumlu. Ben hep Türkiyedeydim.
Ekonomik açıdan bakıyorum: örnegin Türkiyede 10 ay çalışarak aldıgım arabayı Almanyada 2 ayda alabiliyorum. Yemesi içmesi Türkiyeden çok daha ucuz. Tr de izinli oldugum süre içerisinde Almanyaya gittim ve bir süre çalıştım. Haftalıgım 300 eur du. 6 Gün. Market alışverişi olsun flohmarkt tarzı yerler olsun fazlası ile türkiyeden çok daha iyi. Ancak Almanyadaki Türkler biraz garip. onun dışında gerçekten yabancı muamelesi %70 görülüyor. Buna alışık degilim. Her daim işimde ve sosyal hayatımda insanlara yardımcı oldum ve... Almanyadaki o ''bunlar mı geldi yine ıyyy'' tarzındaki bakışları nefret uyandırdı. Şimdi çocugumda var. Tr de alım gücü düşük. Para akıyor burda hesap kitap zor.. Orası bu açıdan iyi.. Ama çocugum için gelecegi, okulu, nasıl olur? neresi daha mantıklı karar veremedim. Şu anda Almanyaya gitme safhasındayım. ev tuttum kurdum iş buldum gidip yaşaması kaldı sadece ama ben halen daha çok çekimserim. Verecegim karar beni eşimi çocugumu veya çocuklarımı fazlası ile etkilicek.. Hayatımızı değiştirecek olan bu karar beni çok zorluyor.. Resmen para mı İnsanlık mı? diye soruyorum kendime.. Gerçi Memleketin hali de belli.. Arkadaşlarım git diyor. Ailem istemiyor git 1-2 sene sonra gel diyor. Herkes birşey diyor.. Bense ailemi etkilicek bu denli önemli bir kararı vermekte zorlanıyorum.. Yazsam daha neler yazarım ama bu kadarlık yeter sanırım.

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...