Annenizin veya babanizin olmaması nasıl bir duygu?

Yanlış anlaşılmak istemem ama Allah yaşatmasın hayatta annemin veya babamın olmadığını 3 saniye bile düşününce çok aşırı tarifsiz bir acı yaşıyorum ve aklıma annesi veya babası hatta ikisinde olmayan insanlar geliyor Allah YARDIMCINIZ olsun. Bu soruyu sormamdaki sebep ne kadar hepimiz düşünüp uzulsekte ailemizin bazen uzup hayal kırıklığına ugratabiliyoruz. Bize biraz ders verir misiniz? Mesela zorlukları neler?

0|0
10|16

En İyi Erkek Görüşü

• Kendimi Bildiğimden Beri Ailem Yok. Tek Başıma Büyüyüp, Okuyup Bir Şeylerin Üstesinden Geldiğimi Rahatlıkla Belirtebilirim.

Hiçbir Şekilde Manevi Zorluk Yaşamadım. Bu Karakter Meselesidir, Kişiden Kişiye Değişir Zira Duygusuz Olduğum İçin Beni Etkilemedi Etkileyemez.

Hayat Böyle Geçiyor Nasıl Olsa Bir Şekilde Benden Ufak Bir Tavsiye Kadere İnanın.

2|0
    0|0
    • Basın sağolsun üzülme olsun

• Duygusuz insan tabiki de yoktur duygularını saklayan insanlar vardir saklama boşver. Kadere bende inanıyorum tabiki

• Saklamıyorum Ben Bir Şey Yapmıyorum. :)

En İyi Kız Görüşü

• Babamı kaybetme korkusu yaşarken yeğenimi kaybettik... Yakın biri gidince hayatından senden bir parçayı da alıp götürüyor..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Bu duygu ile tasvir edilemez. Babam giderken çocukluğumu alıp, gitti

1|0
    0|0
  • Anne ve baba benim için kutsal insanlardır. Buralara kadar gelmiş isem, onların sevecen, sevgi dolu yaklaşımı , özverileri ile oldu. Emekler yadsınamaz, inkar edilemez. Allah hepsinden razı olsun. Gençlikte ara ara çıkışlar yapabiliyor insan normaldir. Önemli olan onları üzecek büyük olan sebebiyet vermemektir. Tecrübelerinden her zaman faydalanacağız, hayatın altın kuralı. Aksi durumda bazen hatalar büyük olabilir. Hayatta iken kıymet bilmek en önemlisi. Babam emekli olduktan sonra doktorların tam teşhis koyamadığı hastalığa yakalandı. Yanlış tedavinin sonucunda babamı kaybettim. İlk kaybettiğim gün ayakta nasıl dururumun sorusu ile bu kaostan nasıl çıkabilirim onunla uğraşırken üzerinden 6 yıl geçti. Diyeceğim o ki, insanların hayatlarında iken kıymetini bilin, öldükten sonra ne yapılırsa nafile çabalar oluyor. İnsan öyle dayanıklı bir varlık ki , her duruma zaman içerisinde alışıyor. Alışmak zorunda çünkü hayat bir şekilde devam ediyor. Yaşam ne kadar doğal ise ; ölüm de o kadar doğal olduğunu insan kendine öğretiyor.

0|0
    0|0
  • İnsanların acısını tazelemeseydin keşke.

2|0
    0|0
    • Hic kimse unutulmaz sadece hatırlama şeklin değişir

• Ben unutur demedim. Durduk yere hatırlatıp acıları tazelemek manasız. Hele böyle kafa dağıtmak için girilen bir sitede hiç yeri değil bence.

• Sağolasın. Derdini veren dermanını da veriyor. Bir müddet sonra ister istemez alışıyorsun. Allah senin ailene uzun ve sağlıklı ömürler versin kıymetlerini iyi bil.

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Babam 17 yaşına girdiğimde öldü Yaşım yüzünden varlığı ile yokluğu arasında ki farkın ne olduğunu yaşadıkça anladım Aran bozuk olsada baban varsa güvenerek yaşarsın daha rahat olursun Yoksa kararlarından sen sorumlusun

0|0
    0|0
  • İnsanın çabuk olgunlaşmasını ve çevreye bakış açısının değişmesini sağlıyor. Acının zamanla hissizleşmesine tanık oluyorsunuz. Düşünüyorsunuz acaba daha farklı olsaydı nasıl olurdu diye fakat çevredeki aile kavgalarını görünce iyi ki bu haldeyim diye bazende bir tebessüm doğuyor içinize. Kıymetini bilmekten ziyade farklı hissetmenin merakı doğuyor insanın içine. Özlem değilde akılda kalan soru işaretleri kaplıyor insanın zihnini.

0|0
    0|0
  • En kötüsü babasizlik heleki hayatta her adiminda golgen olduysa daha kotu yokluğu

2|0
    0|0
    • Aynen öyle ya babam herşeyde yanımda sağolsun

• çok zor hayata yenıden dogmuş gibi oluyon allahım gecınden versın inş.

1|0
    0|0
    • Amin inşallah

• amin inş. ben 2 kere kız kardeşımı kaybettım bu duyguyu çok iyi bilirim aklıma geldıkce yıkılıyom aglıyom dogduma isyan edıyom

• Cok kotudur be

1|0
    0|0
  • Zordur sanırım.

0|0
    0|0
  • Yok yani çok takılmaya lüzum yok

0|0
    0|0
  • Annem babam varda noluyor faydalari simdiye kadar dokunmadi bana

0|0
    0|0
  • Ne annem ve babam var. tekim bu hayatta

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• Çok güçlü bir insanımdır. Bu yaşa kadar her şeyimi kendim halletnişimdir tüm sorunlarımla tek başıma uğraşmışımdır. Yalnızlığa alıştım v. s. Ama annemi veya babamı kaybettiğimde tekrar nasıl ayağa kalkarım gerçekten düşünmek bile istemiyorum

2|0
    0|0
  • Allah göstermesin Allah sabr versin cok sukur ikiside basimda Allah ayirmasin inşallah sevdiklerimizin acısını göstermesin :(

1|0
    0|0
  • Ben annemi kendi isteğimden ötürü bir seneden fazladır görmüyorum. Yani hayat devam ediyor. Kendi çamaşırını yemeğini falan kendin hallediyorsun. Bir tek ilk jinekoloğa gittiğimde anne arıyor insan ama bu da aslında bir toplum baskısı yani hastalandığımda doktora kendim gidebiliyorum sonuçta. Öyle bir zorluğu yok iki özlersin geçer

0|0
    0|0
    • Senin ki farklı bende kendi ailemi uzun suredir goremiyordum bazı sebeplerden ama ölmesi ck farklı bidaha hic yok demek çok uxucu

• Kör ölür badem gözlü olur, annen veya baban ölürse her zaman onların sadece iyi yönlerini hatırlayacaksın ki bu daha güzel bir şey, ebeveynler çocukların kahramanıdır

• Annemin yokluğunu düşünmek bile mahvediyor. Ama babanın varken yokluğunu çekmek inan daha zor. Olmasa yokluğunu çeksen haklısın fakat varlığı yokluğu bir olunca anlamıyorsun bile. Aile başka bişey doğdugunda onlarlasın herşeyinde berabersin yokluklarında sudan çıkmış balık gibi olursun..

1|0
    0|0
  • Annem'de babam'da karşımda oturuyor çok şükür.

0|0
    0|0
  • Bnim icin cokta zor bir yani yok zmn ile alisiyosun yokluguna

1|0
    0|0
  • İkisini aynı anda kaybetmek acı.. Ne yapalım..

1|0
    0|0
  • Sudan çıkmış balığa dönersin. Hayat seni daha çabuk olgunlaştırır sen istesen de istemesen de.

0|0
    0|0
  • Allah yardımcıları olsun 😢✔

0|0
    0|0
Yükleniyor...