Dünyanın ilk lezbiyen ünlüsü lezbiyenlerin atası Sappho'yu tanıyor musunuz?

Sappho, Lesbos (bu günkü adı ile Midilli) adasında doğmuş, Antik Yunan lirik (aşk) şairi, Afrodit kültü rahibesi, Ekol lideri ve filozof. Doğumu yaklaşık olarak MÖ 630 ile MÖ 612 arasında; Ölümü MÖ 570 civarında kabul edilmektedir.(MÖ 600 -MÖ 599) yılında en verimli çağını yaşamıştır. Lezbiyen ismi yaşadığı ada Lesbos'dan gelmektedir. Lesbos ismi zamanla Lesbosian'a dönüşmüş daha sonradan da bu günkü kullandığımız lesbian (lezbiyen) ismine dönüşmüştür. Lezbiyenliğe Sappho'dan ötürü Safizm, lezbiyenlere de Safist denilmiştir. Sappho dünyanın ilk ünlü lezbiyenidir ve lezbiyenlerin atası sayılır.

• Sappho'yu daha önce duymuştum.
    26% (7)30% (3)27% (10)Oy Ver
  • Sappho'yu ilk defa duydum.
    74% (20)70% (7)73% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Daha önceden okumuştum eski bir yazıtda kaynkaç olarak kitapta denk gelmişti ama şöyle birşey var rivayeti daha doğrusu duygu daha baskın olan kadının erkeklerden üstün olduğu ve ancak bir kadınla beraber olabliceğiydi, ama ne kadar doğru bilemem yani.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• İlk defa duydum 🙉

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bilgilerin eksik. Eksik bilgilerinin olduğunu fark edemiyorsun. Midilli adasına Lesbos ismini Yunanlılar değil, Türk soylu olan Amazon kadınları vermiştir. O verdiğin tarihlerde Lesbos adası Amazonların kontrolündeydi. Lesbos adası Amazonların kontrolünde olduğundan ve adada sanırım çok çok az erkek olduğundan lezbiyenlik tarihsel kayıtlarda ilk defa resmi olarak o adada ortaya çıkıyor, o adadaki Türk ladınları arasında yayılıyor.

0|0
    0|0
  • Sappho'yu ilk defa duydum.

0|0
    0|0
  • Benim için gerekli bir bilgi değil..

0|0
    0|0
  • Yoo tanımıyorum.

0|0
    0|0
  • Mitolojik lezbiyen gormedim hiç

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...