Sizce mutluluğun sırrı nedir?

Sizce mutluluğun sırrı nedir?
Evrensel olarak baktığınızda insanların mutlu olması için neye ihtiyacı var sizce?
Ve siz mutlu olmak için ne yapıyorsunuz?

Güncellemeler:
mutluluğun sırrını bulamayanlar için ; enn azından nasıl deniyorsunuz mutlu olmayı?

0|0
16|14

En İyi Kız Görüşü

• Güzel bakan güzel görür, güzel gören hayatından lezzet alır (bediüzzaman) düşüncesiyle yola çıkarak mutlulugun aslında insanın içinde olduguna baktıgı bir çiçekte bir kuşta bir agaçta olduguna inanıyorum. Peki nasıl bir bakış açışı bu? Şöyle. şu an lale zamanı :) renk renkler ve mübarek belediye heryere ekmiş :) (İstanbul-üsküdar) o lalenin rengi gözüme uygun hiç bir şekilde beni rahatsız etmiyor. ben mor severim ve var :) Dersen ki ben mor sevmem beni rahatsız ediyor Yaradıcı senin göz rengine uygun sarı kırmızı pembe beyaz ve daha cok cesitli yaratmış. bunu düşününce diyorum ki Allah beni seviyor ya :)) şu lalelerin güzelligine bakk :) ve mutlu oluyorum:) lale bir sanat eseri... ve SANATLI BİR ESER SANATKARI İCAB EDER den yola çıkarak Allahın varlıgınıda ıspat ettik Selametle :))))

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Mutluluğun sırrı hayat enerjisinde saklı

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• http://i.hizliresim.com/ZkaAkz.gif böyle sarılacak birisi olsun ömür boyu.

0|0
    0|0
  • Mutlu olmak için, beklentileri sıfıra indirgemek gerekir.

0|1
    0|0
  • Genel geçer bir mutluluk yok kişiye göre değişiyor

0|0
    0|0
  • Para

0|0
    0|0
  • herkes icin degısebilecek durum, ki herkesin hayattan bekledigi, mutluluktan bekledigi farklıdır aslında. bazıları kucuk seylerle mutlu olabilirken, bazılarınında gozu yukseklerdedir. Mutlulugu aramamak gerekir. zira mutlu olmak için kosanlar cabuk yorulurlar..

0|0
    0|0
  • Mutlu olmak için bir çok sebep var benim icin :) sagligim yerinde yiyecek içecek helal lokmam, annem babam kardeslerim, egtimim, kira da olsa basimi sokacak evim, arabamiz olmasa da toplu tasima aracina binecek yol param var en önemlisi ve en birinciside beni gunahlarima ragmen kötülüklerden koruyup kollayan ve bana bu saydiklarimi ve daha fazlasini veren Rabbim var ♥

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Umursamamak bence

0|0
    0|0
  • Mutsuz olmayı öğrenince mutlu olmayı başarmak daha kolay oluyor

0|0
    0|0
  • Huzura...

0|0
    0|0
  • İnsanları çok takmamak, küçük şeylerden mutlu olmak, olumlu yanları görmek ve kesinlikle dua, ibadet 👍

0|0
    0|0
  • Bağımsız olmaktır

0|0
    0|0
  • kafaya takmıcan herşeyi

0|0
    0|0
  • Mutlu olmak için kör, sağır, dilsiz olacaksın

0|0
    0|0
  • Samimiyet tir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Mutluluk (lezzet-i ruhaniye):

Ey insan!
    Kat’iyen bil ki, hilkatin en yüksek gayesi ve fıtratın en yüce neticesi, iman-ı billâhtır (Allah'a imandır).

Ve insaniyetin en âli mertebesi ve beşeriyetin en büyük makamı, iman-ı billâh içindeki marifetullahtır (Allah'ı tanımaktır).

Cin ve insin en parlak saadeti ve en tatlı nimeti, o marifetullah içindeki muhabbetullahtır (Allah'ı sevmektir).

Ve ruh-u beşer için en hâlis sürur ve kalb-i insan için en sâfi sevinç, o muhabbetullah içindeki lezzet-i ruhaniyedir (ruhun lezzeti, mutluluktur).
    Yirminci Mektup/Mektubat Risale-i Nur'dan..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • mutluluğun sırrı yok maalesef

0|0
    0|0
  • Daha az düşünmek

0|0
    0|0
  • İyi bir aile ve eğitim

0|0
    0|0
  • İstediğin yerde istediğin kişilerle (sadece kendini de isteyebilirsin) istediğin zamanda buluşulmasıdır.

0|0
    0|0
  • Gamsız olmak..

0|0
    0|0
  • Aşk bunu besliyen sevgidir

0|0
    0|0
  • Dayanisma ve beraberlik

0|0
    0|0
  • Zevk almak