Neden ön yargılıyız?

Toplumumuz cidden ön yargılı bir örnek vermek gerekirse doğu türkistanlılara 'bazı' çinliler işgence yapıyor diye tüm çinlilere aynı sıfata koyup önüne gelen asyalı insana tekme tokat daldılar. Benim eşimde çinli ve çinde yaşıyorum yaşadığım çevredeki insanlar çok nazik ve görüşlere saygılı tabi işgence edenlere lafım yok isterseniz öldürün ama herkese aynı davranmayın. Mesela avrupalılar türklere terorist diyor ya biz teroristmiyiz? Hayır aramızda hainler var ama hepimiz değil bunu göze alarak herkese aynı davranmayın.

1|0

En İyi Erkek Görüşü

• kardeş orası doğruda bu olaylar yasanırken içlerinden biri savundu mu dur dedmi bu olaylara. takip etmedim ama oldu mu?

0|0
    0|0
    • Aslında çinde bu olayları bilmeyenler bile var diyebilirim. Herkes aynı değilde çinlilerin bazıları umursamaz ayaklanma yapmazlar ama kimse de gelip aman o müslüman o türkistanlı onu dövmeliyim demiyo

• bu ülkede kürtlere da saldırmıyoruz biz. elini kolunu sallayarak pkk yandası olanlara bile.
      sadece ortam gergin diye 2-3 dangalak saldımış işte. japonuna da korelisinede .
      ama sevmemek en doğal hakkı herkesin bende pek sıcak bakmıyorum.

En İyi Kız Görüşü

• Cahillikten oluyor hep

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• önyargı yapmak kolaydır

0|0
    0|0
  • Türkiyede türk kalmadı ağlayacağına ülkenin haline bak

0|0
    0|0
    • Ülkemin halini yeterince görüyorum sen merak etme

Kızlar Ne Diyor 1

• benim için dil din ırk ayrımı yok sadece kurdistanı kurmak isteyen hain itler pkk ya destek verenlere karşı dayaktan öldürme hissi var...

0|0
    0|0
    • O his bende de var kökünü kurutacaksın o piçlerin

• Ahh keşke halkımızın tamamı bu görüşte olsa..

• Kocan isterse afrikalı yamyam olsun canım benim sen seviyo musun... Seviyosun.. Konu kapanmıştır... Arkasında dur biz insanlar hep konuşuruz sen canını sıkma...

Yükleniyor...