Almanya'daki Türkler neden böyle 🇩🇪🇹🇷?

Herkese merhaba,

ben Almanya'da doğup büyüdüm ve hala burdayım.
Yaşım 20. Buradaki Türkler artık Türk gibi değil, almanlaşmışlar. Ve bu beni düşündürüyo.
En kötüsü de Türkçe konuşamamaları.
O nasıl bir Türkçedir? Benim Türkçem de 5-6 sene öncesine kadar bu kadar iyi değildi ama Türkçe kitap okumaya başladıktan sonra düzeldiğini fark ettim.

Geleceğim ile ilgili ciddi korkularım var. Yaşadığım şehirde zaten fazla Türk yok. Peki ben nasıl düzgün bir Türk erkeğini bulup evleneceğim burda? Şimdiye kadar hiç sevgilim olmadı ama düşünüyo insan arada. Bazen diyorum ki keşke Türkiye'den Almanya'ya taşınmış Türk birisiyle karşılaşsam diye ama şans mı var 🙄

Sizce de Almanya'daki Türkler çok tuhaf değil mi? Akrabalarınız falan vardır elbette.

0|0
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• Cok kötü birşey gercekten en kötüsüde türkceyi unutmuş veya iyi telafuz edememeleri seni takdir ediyorum türk oldugunu unutmadigin için sabirli ol sevgili konusunu gelince hersey kısmet belki birisn seversin ona bunun yanlıs oldugunu anlatir senin gibi türkce konusmasini saglarsin o konuya o gözle bakma :)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Almanyadaki türkler hiç bizi temsil etmiyor en üzüldüğüm durum avrupanın bizi oradaki türkler gibi sanması

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• vallahi ayni sorundan bir baska problemi bende kizlar icin söylemek istiyorum.
    Almanyada evlilik yapabilecek düzeyde olan kiz cok azdir. Bir cogunun akli bir karis havada. Gece discodan bardan eve gelmeyi bilmezler, ve cogu sigara icki iciyor.
    Burunlari bulutlar üzerinde kimseyi begenmiyorlar. Zora gelemiyorlar. Kilik kiyafet olarak ve davranis olarak kesinlikle türk örf adetlerinden uzaklar.
    Ve en büyük problem bircogu beceriksiz sonnestudiuodan cikmayan kokoslar.
    Erkeklere gelince , bircogu akli fikri lüks araba alip kiz tavlama derdinde.
    Yemeye 3 kurus parasi olmaz ama altinda mercedes bmw olur. Tüm masraflarini babalari karsilar ama oglan babasindan lüks yasar.
    Sorumsuz cogu.
    Türkiyeden gelenler demissin, bende türkiyeden geldim ama burda diger gelenleri görünce bazen türkiyeden geldim demeye utaniyorum. Adamlar almanyaya gelince sanarsin sanki olimpiyat kazanmis gibi havalaar giriyorlar. 2 kelime almanca ögrenme derdi yok adam direkt ehliyet araba pesine düsüyor. calismadan hanim parasi yiyip geciniyorlar.
    Oyüzden gercekten dogru insani bulmak cok zor. Almanydakiler asimile olmus.

0|0
    0|0
  • aslına önemli olan duygusal olarak size fayda sağlayan bakış açıları ve düşünceler olmalı.. her insan kültürünü yaşayış şekilini kendine göre uygular.. bence ihtiyaç duyulan şey ilişkiler anlamında o dengeyi sağlayacak insanları bulmaktır.. onun dışında bir kimsenin az türkçe konuşabilmesi evlenmeye bir hayat kurmaya fazla açık ve problemli olarak görünmez bunlar her zaman aşılabilir durumlardır... ciddi bir yaşam sizin gerçekci duygularıınızla ilgilenir doğru insanda budur...

0|0
    0|0
  • Topluma ayak uydurmak diyoruz biz buna onlar size değil siz onlara ayak uydurmak zorundasınız. Sıkıntınız varsa gelin o zaman ardından görürüz nasıl geri kaçtığınızı...
    Ordaki refah seviyesine vb bunlara örnek vermeye gerek yok. Değerini bilin...

0|0
    0|0
    • Almanya'ya laf etmedim zaten

• Onurkoc gezdigin ülkelerde kaldigin en fazla 1 haftadir. Bizim gibi yillardir kalmadin. Bu bir.
      ikincisi türkiyenin hayat sartlarini senden cok daha iyi biliyorum merak etme. Sen anne mamma derken biz hayatin icindeydik. Özelllikle su son 5 yilda Türkiye bircok avrupa ülkesine 10 basacak durumda hem ekonomi hemde refah seviyesi olarak Buna almanyada dahil.
      Ücüncüsü kimsey acitasyon yapmazlar ve o senin 3 de bir dedigin maas sadece senin hayalinde olan bir durum. Kendini yetistirmis meslek sahibi birisi türkiyede buradakinden az para kazanamaz. Kazansa bile öyle 3 de bir degil Ayrica o paraylada türkiyede cok rahat yaasar. Burda 2500 euro maas alan bir adamin elinde ay sonunda 1500 € para kaliyor. Oda kira ve yan giderleri cikarinca adam ay sonunu zor getiriyor. Evler türkiyenin 3-4 kati fiyatinda. Kiralar yine öyle. sen euroyla kazanip türkiyede yiyorlar saniyorsun galiba. Keyfindenmi millet 2-3 ise gidiyor avrupada?

Burada euronun hicbir degeri yok.

• @deutscheboy Yaşla demek ki insan birşey öğrenmiyor en basit örneği sen olmuşsun. İTF kurallarına uymayan yine Türkiye...
      Kendi mesleğimde min İTF 'ye göre 4200 dolar vermeli+mesai vs lakin 1600-2700 dolar arasında veriyor.
      Türkiyenin hayat şartlarını bildiğini iddia eden arkadaş eğitim desen sıfır, ekonomi desen çökmüş, devlet düzeni desen yok neyi biliyorsunda neyden bahsediyorsun güldürmeyin kendinize insanları...
      Maaş konusunda dediğim doğru kaldı ki Türkiyede insanların çoğu 1300 tl 'ye çalışıyor. Burdan amele olarak giden insanlar bile (vasıfsız diye geçen kısım) 1300 ün kaç katını alıyor herkes biliyor...
      Çoğu Türk malesef ki vasıfsız eleman bu yüzden geçimle alakalı sorun yaşayabilir. Vasıflı elemanın geçim sorunu hiçbir şekilde olmaz. Yıllardır ordaysan gel kardeşim dene bakalım. Burası mı orası mı?
      Kalkıp gelmek sizinde işinize gelmiyor durumu bildiğiniz halde atıp tutmayı deniyorsunuz...
      Borçla herhangi bir ülke kalkınmaz.

• Çok haklısın artık Almanya'da veya gurbet şehirlerde yaşayan Türk vatandaşlarımız hem konuşmaları ile hem de hayat tarzları ile hele ki aile yaşantıları ile çok değişti bende katılıyorum. Ama bu bence gurbetteki Türk'ler için değil Türkiye doğup büyüyen gençlerimiz içinde böyle.

0|0
    0|0
  • @esrafenty haklımı sence :D
    haklı bence

0|0
    0|0
    • Hakli valla benim burdada fazla türk yok olanlarda almanim ben burda dogdum diyor benim rus ve alman arkadasim var sadece etrafds

• Belki anlaşırız :) tanışırız kaynasiriz :) Ne dersin

0|0
    0|0
    • Cevap alamayınca gizlenmişsin 😄

• Napiyim :) Öyle oldu :) vermedin cevap :(

• Halada cevap vermiyor :( küstüm

• Peki ben bir şey soracağım olası bir durumda Türk'ler senin dediğin haldeyken Türklerin tarafında mı olur Almanların mı?

0|0
    0|0
  • Yozlasmis asimile olmuslar zamanla birde ozentilik yapimizda var boyle olunca kacinilmaz son malesef duygu dusuncelerin tam bir turke yakisir bicimde tebrik ederim

0|0
    0|0
    • Allah sonumuzu hayır etsin.

• Amin abiciğim.

• Sllaha emanet ol kardesim hersey gonlunce olsun insallah😇

• kader meselesi türkiyeye gel burda çalış bulursun birini :D

0|0
    0|0
  • almanyada türkler fazla yoktur o türk bildiklerinin çoğu kürt emin ol almanyada türkler sayılı yerde

0|0
    0|0
  • türkiyeye tatile gel burdan bul birilerini.

0|0
    0|0
  • keşke gidenbilsem oralara çok merak etmısımdır multecılerın arasına karısabılırım :D

0|0
    0|0
    • Nesini merak ediyosun hiç etme :D keşke ben dönebilsem Türkiyeye 😔

• Hakkında hayırlısı 😂

• eyv eksık olma

• burda sana talip cok olur merak etme

0|0
    0|0
  • ALLAH yardımcın olsun.

0|0
    0|0
  • Alayı amele

0|0
    0|0
  • bayraklardan önce alaman bayrağını koyduğuna göre sen zaten almancı olmuşsun bacım.

0|0
    0|0
  • Benlen evlen 🙊

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Al benden de o kadar ablacim, bende Fransa da yasiyorum burda da oyle duzgun saygili turk yok hatta insancik yavrularin en haylazlari onlar oluyor ya valla. Neyseki umudumu tuketmedim be gardas, insallah duzgun biri cikar karsimiza.
    Umutla yasa simitle ol ^^ Insallah bizim durumumuz oyle olmaz

0|0
    0|0
  • Dayım orda yaşıyor

0|0
    0|0
  • Kendimi gördüm sanki. Bende Belçikada doğup büyüdüm. Bazı insanlar öyle bir türkçe konuşuyor ki utanıyorum bazen, o derece yani. "Almancı gibi konuşmak" diyorlar ona türkiyedekiler.. Ve avrupada yaşayan her Türkü öyle sanıyorlar malesef.

0|1
    0|0
    • Çok kötü cidden ya 😭 Türkçesi kötü olan birini duyunca ordan hemen uzaklaşasım geliyo.

• Almanyada sadece 1 kisi taniyorum uzak akrabam oluyor o da pek Turkce konusamiyordu ama yinede herkes oyle degildir ya orada bir suru Turk yasiyor.

0|0
    0|0
  • Türkiyedeki erkeklrr abaza

0|0
    0|0
  • Türk heryerde türkkdür yasadigi yerin bir önemi yoktur. Senin etrafindakiler oyle bence ben bunu kabul etmiyorum bende Almanya da yasiyorum ama kultürümü de dinimide yasiyorum.. Bence burdaki Türkler Türkiyedekilerden daha Türk cu kü Vatan hasretiyle yasiyoruz ve elimizden geldigince oyle yasamaya calisiyoruz

0|0
    0|0
    • O zaman Türkçelerini de geliştirsinler bir zahmet.

• Yanliz o genelleme yapmak degil lafin gelisi

• O zaman benimki de lafın gelişiydi 😘

• Alman vatandasi olan bir insan oraya uymali. Cok iyi almancasi varsa türkceyi berbat konusmasi normal

0|0
    0|0
    • Ben Türk vatandaşıyım çok şükür, bununla da gurur duyuyorum. Almancam süper, okulda çoğu almandan iyi not alırım almanca dersinde. İki dili de iyi konuşmaya çalışıyorum. Bunu ben yapabiliyosam diğerleri de yapabilir.

• Ben kendimi daha iyi hissediyorum böyle. Sonuçta Türküm, Türkçeyi bilmem gerekir diye düşünüyorum.

• Bazilari icin berbat demek dogru degil ama
      Herkesin düsüncesi farkli

• Almanyada hiç akrabam yok ama ben okumak için almanyaya gittim. Oradaki Türklerin çoğu okumuyor kapalı devrede yaşıyor. Tabiki kültürleri farklı. Türkiye'nin bilmem kaç yıl önceki halindeki Türk kültürü ve güncel Alman kültürüne sahipler. Bu iyi ya da kötü değil. Emin ol Türkiye'de doğmuş büyümüş bir Türkten çok farklısın. Orada kendi çevrenden birini bulmalısın. Ayrıca Alman ya da başka biriyle de evlenebilirsin

0|0
    0|0
    • Türkiye'de doğmuş büyümüş bir Türkten farklısın cümlesini biraz açar mısın? Neden kendi çevremden birini bulmalıyım? Almanla evlensem onunla da çok farklı olmam mı? Sonuçta alman değilim sadece almanca konuşuyorum. Ayrıca almanla ya da başka biriyle işim olmaz. Ben türküm, türkle evleneceğim.

• Türkiye'deki yaşam koşulları ve çevre görgüsüyle Almanya çok farklı. En basiti Türkiye'de saat 8'den sonra ve pazar günleri her yer hala açıkken almanya'da bu böyle değil. Bu tabiki çok basit örnek ama bu bile yaşam tarzını değiştiriyor. Türkiye'de gece tek başına bazı yerlerde gezmekten korkarken Almanya'da gece 3'te bile sokakta rahatsın. Almanla evlendiğinde çok farklı olmazsın aynı koşullarda büyüdün. Belki aile kökeni farklı olabilir ama çok sorun değil. Türk olarak orada büyümüş biriyle daha rahat edeceğini düşünüyorum. Türkiye'den gelmiş birisi olarak Almanların çoğu davranışını garipsedim. evleneceğin Türkiye'den gelen kişi seninle anlaşsa bile ortama uyum sağlamakta zorlanabilir. Sadece bunlar birer ihtimal. Karşına umarın senin kafana uyacak kişi bir an önce çıkar. Yaşını bilmiyorum ama max 24 bile olsan henüz geç değil.

• Berlin de fazlasıyla var. Erkek konusuna gelecek olursak bir türk erkekle evlencem diye sınırlama kendini hayat bu ırkçı gözüyle bakma belki bir alman bir turkten daha iyi davranacak sana

0|0
    0|0
    • Yok ben Türk ile evlenmek istiyorum. Ama Türk gibi Türk.

• türkiyeye gelmelisin o halde. ordakıler asımıle oluyr ıster ıstemez

• zorla mı götürdüler seni oraya :) türkiyeye dön. büyük ihtimal baban almanyada fabrika işçisi çok şey kaybetmezsiniz yani

0|0
    0|0
    • Burda doğdum ne demek zorla mı götürdüler ben mi seçtim :D okul bitmeden dönemem hiçbi yere

• Gülüm hala anlamiyon mu hani turkcen superdi. Git turkiyeye git bas git turkiyeye. Turkiye almanyadan bin kat daha ucuz hem? Hem almanyanin ekmegini yiyip hemde iyy bunlat sapık demen ayri bir garip.

Git kizim turkiyeye git. Git artik get out

• Hayırdır kızım noluyo? Tersinden anlama laflarımı beni sinir etme. Nerde demişim ben almanların sapık olduğunu? Almanlara ne zaman laf ettim veya Almanyaya? Türkçem süper evet, senin Türkçenden de güzel 😘

Yükleniyor...