Yaş olarak büyüklere saygı duymak zorunda mıyız?

Ben Senden Büyüğüm Herşeyi En iyi Ben Bilirim , gibi davranışları olan insanlar var hala günümüz de ,
mesela düşünün ki ,
bugün bankamatik de sıra bekliyorum , önümde ki 30-40 yaşları arasında birisi var (cinsiyeti bende kalsın) , ya inanın 15 dakika bekledim ve hani bankamatik de işlemi gerçekleştirilmiyordu sürekli habire deniyordu yapmak için , tabi bende sıkıldım beklemekten birde hava sıcaktı ,
işleminiz olmuyor kaç dakikadır bekliyorum müsade edermisiniz? , ben işlemi mi yapayım dedim..
ordan kaldırıp dedi ki , benim sıram bekliceksin ,
ben niye sizi bekliyim ki , işleminiz olmuyor , sıra bekleyenlere saygısızlık yapıyorsunuz bu tutumunuzla dedim , sonra bağırdı çağırdı , saygıyı senden mi? öğrecem , git SAYGI nedir öğren diyince..

bende bağırdım tabi..
sonra bir 15 dakika daha denemeye kalktı işlemini yapamadı , sonra toplam da 30 dakika beklemiş oldum rahat..

yani burdan şu soruyu soracağım sizlere ;
yaş olarak büyük diye o kişiye saygı duymak zorundamıyız?

0|0
5|11

En İyi Kız Görüşü

• Walla sırf benden buyuk diye beni ezemez.
    Hele bir de kendini savununca saygisiz muamelesi yapiyolar ya.
    Bence herkes kucugune de buyugune de ayni muameleyi yapmali.
    Ben kucuklerime bile saygiliyim.
    Ama sevmediğim davranisti herkese eşit davranirim.

0|0
    0|0
    • bence senin görüşün yanlış arkadaşım büyükler de sana saygısızlık yapmadığı sürece saygılı olmak gerekir

• @Tatlı__Bela
      tamam ama o sana saygisizlik yapiyor sen kendini savununca sen saygisiz oluyosun. Ben bundan bahsediyorum.

En İyi Erkek Görüşü

• büyüklere saygı küçüklere sevgi duyman gerek yalnız senin düştüğün durumda yardım etmeyi önerseydin belki bu sorunları yaşamıcaktın yardımı kabul etmese senin gittiğin yolu iza etme hakkında oluyordu

0|0
    0|0
    • zaten bende onun yaptığı işlemin aynısını yapacaktım ki ve netice de gene olmayacaktı.
      ki şöyle bir durum da var , bu kişi yardım istemedi ki?

• ben teklif etsem gene aynı işlemi yapacaktım gene olmayacak tı :D
      yoksa takip ettim ne yapmak istediğini :D

• tam ölelerini Saw a vericen I want to play a game diyip kesicek biçeçek ya :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Evet zorundayız fakat burada yaşla ilgili bir dyrum yok. Saygısızlık ve hak yeme var.
    Büyüklerin de küçüğüne saygı duyması gerekir.

0|0
    0|0
  • Değiliz

0|0
    0|0
  • Sırf birine yaşı büyük diye saygı duymam

0|0
    0|0
  • Yardım etmeyi teklif etseydin keşke. Adam da haksız bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Açıkçası o ne kadar bekletmekte saygısızlık yaptı ise senin çıkışman da doğru değil aga sonuçta büyüğün diye düşünüyorum açıkçası mesele büyüklükte değil insanları anlamak güç

0|0
    0|0
  • bu saygı karşılıklı olmalı. karşı taraf sana saygısızlık yapıyorsa saygı çerçevesinde hakkını savunmak saygısızlık değildir.

0|0
    0|0
  • Münferit bir olay. O şahıs terbiyesizlik etmiş. Yaş ile alakalı bir şey değil. Karakter meselesi.
    Yalnız bizim kültürümüzde yaşına hürmet var. Olay bu, genç kardeşim. Neticede herkes yaşlanacak.

0|0
    0|0
  • Hakkını aramak saygısızlık değildir, ama bazı durumlardada öncelik tanınmalı görüşündeyim.

0|0
    0|0
  • sadece yaşı büyük diye birisine saygı duymak bana anlamsız geliyor.

0|0
    0|0
  • Saygı duymak zorundayız ancak o edebini bozarsa böyle bir zorunlulugumuz kalmaz

0|0
    0|0
  • Alakası yok bana saygı duyana bende duyarım küçük büyük farketmez

0|0
    0|0
    • işte mesele bu , ama anlamamakta ısrar bazı insanlar.

• Onlar hiç 70 yaşındaki adamdan küfür yemediler o yüzden böyle

• yani adamda haksız sende keşke yardım teklif etseydin

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • onlar bize sevgi ile yaklaştıkları sürece

0|0
    0|0
Yükleniyor...