Doğru dürüst bir İslam ülkesi var mı?

Şöyle açık saçıklığın olmadığı ahlak seviyesi yüksek İslâm' ı doğru düzgün yaşayan bir İslâm ülkesi var mı?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• hayır

1|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Zorla yaşatılanlar var. İran mesela.

0|0
    0|0
    • Bırak ya

• Zorla yaşatılmayan biryer yok. Olanlarda da yaşamak istemeyen insanlara saygı gösteriliyor. Mesela Türkiye.

• Hepsi iran gibi değil alakası bile yok. Türkiye gibi içinde hertürlü günaha girmeni sağlayacak birsürü ülke var laik olan.

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 3

• İslam ve doğru dürüstlük?

3|1
    0|0
    • Niye şaşırdın İslâm' dan doğru dürüst ne var sanalanarşist?

• islam artık günümüz de pek önemsenmiyor ki,
    insanlar islamdan bir bir soğuduğunu düşünüyorum ,
    bu sebeple doğru dürüst bir islam ülkesi yoktur.

0|0
    0|0
    • Doğru diyorsun aslında evet o yüzden sonradan müslüman olanlar dine daha bağlı oluyor Allah ıslah etsin

• yani birde şu var insanlar da ,
      mesela müslümanım diyorlar , ama hani oturup kuran-ı kerimi okumuyorlar ,
      bak arapça okuyabilir o açıdan değil , mesele kuran-ı kerimi aramak..
      tabi buna internette etkilir ,
      mesela insanlar hep düşündükleri şeye göre araştırma yapıyorlar internette , hiç meal alıp okuyan yok?

yani senin sorduğun sorunun temel kısa cevabı ,
      insanlar diyebiliriz bence :)

• Öyle tabi. Dini yozlaştıranlar da böyleleri zaten çoğu zaman. Meal tek başına yeterli değil ayrıca ayrı konu ama. Her hacı hocaya da inanammaak lazım.

• var kanka 2 tane isis ve iran
    sünni isen isis
    şii isen iran tercih edebilirsin

0|0
    0|0
    • Kendinizi bunlara inandırıyorsunuz ama ahirette müslümanlar kötü örnek oldu demeniz size fayda sağlamayacak.

• kim kötü örnek yav? işidin yaptığı faliyetler arasında islam şeriatına aykırı bir durum yok!
      ben reformcuyum bana aykırı. bana göre içtihat imamları toplanıp avrupada lutherin yaptığı gibi reform yapmalı...
      ama saf pür islam arıyorsanız işidin ki bu işte kendimizi kandırmayalım!
      islam şeriatına göre fethedilen yerde askerin 3gün yağma hakkı vardır.
      düşman askerine 3 seçenek vardır köle alırısn, fidye ile değişirsin ya da idam edersin
      ebubekir al bağdadi idam edin diyor onlarda kesiyor yani, galip emirin hakkıdır bu 3 seçenek...

Yükleniyor...