"Elalem ne der?" Sözü kadar yüksek duvarlı bir hapishane var mı? Gerçekten umursuyor musunuz?

"Elalem ne der?" Sözü kadar yüksek duvarlı bir hapishane var mı? Gerçekten umursuyor musunuz?

2|3
36|56

En İyi Erkek Görüşü

• bu elalem acayip bir örgüt ne kurucusu belli ne üyeleri bide bunlara paralel bir örgüt daha var cümle alem 80 li neslin ömrünü yediler daha doymadılar

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• kendi fikirlerim karakterim durusum tavrim var, insanlari rahatsiz etmedigim sürece özgürüm.. Sadece ne kimsenin beni nede kendimin baskasini rahatsiz etmesini isterim

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 55

• İğrenç bir olay "Elalem ne der"
    Bunu bisiklet sporuna profesyonelce başladığımda daha iyi anladım.
    Bisikletçiler , pedli tayt giyer , çünkü sele gerek pişik yapıyor gerekse kemiğe ağrı yapıyor , malum spor için giyiyoruz ,
    Geçen komşu çevirdi , ayıp olmuyor mu çoluk çocuk dedi , size ne kardeşim benim ne giydiğimden , istersem etek giyer çıkarım.
    Herkes çok düzgünmüşçesine eleştiriyorlar ya , çok müthiş bir halkımız var.

3|0
    0|0
  • O ne der Bu ne der diye yaşaya yaşaya bakkala anamızın terliğiyle gidemez olduk :)

5|1
    0|0
  • Umursuyorum ama her durumda degil. toplim icinde yasiyosak , o toplumun standartlarina gore davranilmali

2|1
    0|0
  • Umrumda değil hiç kimse :)

1|0
    0|0
  • ahhh neler yaşadım neler ya anlatamıycam şu an :D

1|0
    0|0
  • Önyargılarımı ve toplumsal baskıları bitirecek kadar çok şey yaşadım, ve çok şey okudum.
    Hayat kısa...

2|0
    0|0
    • Umursamamaliyiz diyorsun..

• umursasan da umursamasan da, toplum konuşmak istediğini konuşuyor. ama sonuçta bir toplum içinde yaşıyoruz. dolayısıyle, toplum olarak yaşamanın bazı gereklilikleri var, mesela çöpünü çöpe atmak, saygılı olmak gibi gibi. Bunlar dışındakileri artık çok fazla önemsemiyorum, çünkü önemsediğinde yıpranan sadece sen oluyorsun ve rahatsız edici bir paranoya oluşuyor, elalem ne der gibi...

• Haklisin..

• El ne der alem ne der ile çok can gitti, çok kan aktı bu memlekette..

Beş para etmez organizmaların sırf kendi çıkarları uğruna esnetip, söylemlerindeki gibi karakterli duruşunu her daim her zaman bozduğu çeşitli laf cümbüşleri..

Doğrularım var, değerlerim var kendime topluma dair..

Bakmam kimin ne söylediğine, yaparım bildiğimi..

1|0
    0|0
  • pek kim ne der takmıyorum son yıllarda
    bu güne kadar taktımda ne oldu..
    hiç

1|0
    0|0
  • Ne kadar umursamıyoruz desek de, o toplumun kuralları neyse, neyi nasıl yapmamız gerekiyorsa ona göre hareket etmeliyiz.

2|0
    0|0
  • Kimin ne söylediği önemli değil. Önemli olan benim ne düşündüğüm : ) Ben birşeye karar vermişsem bırak elalemi kimin ne dediği kesinlikle umrumda olmaz ^^

1|0
    0|0
  • Elalemin ne dediği umurumda. İş ve günlük çevremizde adı konulmamış kurallar ve gelenekler var. o sosyal çevreye bir aidiyet duygusu hissediyorum diyorsak biz de elalemin ne diyeceğini merak eder, o kurallarla yaşar hale geliyoruz.

1|0
    0|0
  • Takan var, takmayan var

1|0
    0|0
  • zerre umrumda değiller..
    benim kurallarım benim hayatım..

1|0
    0|0
  • Çoğu zaman evet. Niyesi toplum baskısı kiyafetinden tut giydiğin kiyafete kadar laf ediyorlar ben pazara dahi çıkmayan bir insanim çıktığım zamanda ise 3 gun arkamdan laf ediyorlar..

1|0
    0|0
  • Evet vardır Günaydın

1|0
    0|0
  • Umursamıyorum. Açıkçası bu cümleyi gerçek hayatta bir kez bile duymadım zaten, sadece televizyon ve internette görüyorum bu çevreye göre yaşayan inananları.

1|0
    0|0
  • Banane elalemden

1|0
    0|0
  • Biz ne kadar masum olsak da dışarıdan başka gözükeceğiz. Ön yargılar yıkıldığı gün o duvarlarda yıkılır.

1|0
    0|0
  • ben umursamıyorum ama çevrem o kadar umursuyor ki hayatımda en çok istediğim şeyler hep olmadı şimdiye kadar

2|0
    0|0
  • Gerçekten ama gerçekten hiç umursamıyorum.

1|0
    0|0
  • Başkalarının kalemi ile kader yazilmaz

2|0
    0|0
  • Elalem ne der diye yaşamıyorum

1|0
    0|0
  • e yani

1|0
    0|0
  • Elalem mi doğurdu beni millete göre hiçbir zaman yaşamadım ve istediğim gibi yaşarım kimseyi bağlamaz benim hayatım rahatsız olduğum birşey olduğundada pat diye yapıştırırım lafı kimseden çekinmem

1|0
    0|0
  • bir şekılde bunu hayatımızın merkezine koydular, istem dışı bıle olsa dilimizden düşer o kelımeler

1|0
    0|0
  • Hix umumrda degl

1|0
    0|0
  • Umursarım. Elalem ne der sözü kadar yüksek duvarlı bir hapishane olmasaydı şu an çok daha kötü durumda olurduk yalnız onu da bil.

1|0
    0|0
    • Bilmedigimi sana dusunduren ne? Soruyu sormam mi?

• Bilmediğini düşünüyorum demedim zaten ama soru o intibayı bırakıyor.

• Pekala..

• umursamıyorum kafamada takmam milletten banane ben kendi hayatımı yaşıyorum onlar bunu konuşursa onların terbiyesizliği

1|0
    0|0
  • ister istemez umursuyoruz ya

1|0
    0|0
  • Hayir.. Elalem OUT herdaim :D

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 35

• Her ne kadar umurumda değil desek de onlara ayak uyduruyoruz farkında olmadan. Yine de pek umursadığımı söyleyemem, aldığım hiçbir karardan pişman olmadım o yüzden el alem her kimse kenarda dursun izlesin.

2|1
    0|0
  • cogu zaman umursamam..

1|0
    0|0
  • Ben kendimi bildikten sonra elalemi kafama takmam. Yanlış bir şey yapsam da bu benim yanlışım kime ne derim, doğru yapsam da sorumlusu benim. Elalemi düşünerek yaşanmaz. Çünkü içimize pişmanlık sancısı oturtur bu durum keşke yapsaydım veya neden yapmadımlar içinde boğuluruz. Fakat hür irademizle, bilinçli bir şekilde kendi kararlarımızı alırsak yapmamanın pişmanlığını çekmeyiz. Belki keşkelerimiz ağır basar ama bu bizim yanlışımız olur netice itibariyle başkasının dayatmasıyla değil.

1|0
    0|0
  • Kimseyi umursamiyorum. "Elalem" dediklerim zaten amcalarim ve esleri, ve diger yakin akrabalar. Onlarla da mümkün oldugu kadar az görüsüp kendimden birsey anlatmiyorum.

1|0
    0|0
  • Doğru bildiğimi yaparım.. Kendi değerlerime ters düşmemesi önemli..

1|1
    0|0
  • Sacmalik yaaa bole insanlarla ayni ddunyada yasamak

1|0
    0|0
  • Gerçekten umursamıyorum

1|0
    0|0
  • Biraz çokta umursamıyorum bu benim hayatım onlara ne

1|0
    0|0
  • Umursamiyorum

1|0
    0|0
  • "O ne der? Bu ne der?" diyerek değil "Canım öyle istedi." diyerek yaşıyorum :)

1|0
    0|0
  • Ahmet Mehmet Süreyya
    Hepsi boş hepsi hülya
    Bir gün hayat bitecek
    Dersin görmüşüm rüya
    Amaaannn salla. Belki de yarın öleceğim kim bilir. onun için çarşıya terlikle gidip gelmekte bir sakınca görmüyorum. Herkeste öyle yapmalı

1|0
    0|0
  • Zerre umursamam

1|0
    0|0
  • Yok ailemden. baska kimse umrumda degil

1|0
    0|0
  • Pek umursadığım söylenemez

1|0
    0|0
  • Elalem ile yasamadigima göre çokta umrumda değil hatta hiç umrumda değil Allah ne der diye düşünüp yapıyorum elalem ne der diye değil sizde ona göre yapın

1|0
    0|0
  • tabiki umursamıyorum bu yüzden akraba arkadaş tarafından dışlanmışlığımda vardır

1|0
    0|0
  • Ailemi birazcık. Elalem umrumda değil

1|0
    0|0
  • Ne yalan söyliyim çok olmasa da umursuyorum :)

1|0
    0|0
  • Pek değil ama biraz umrumda.

1|0
    0|0
  • Yo ne umursiycam. Umrumda olmaz. Herkes özgür. ✌

1|0
    0|0
  • Umursamıyorum. Şükür

1|0
    0|0
  • En nefret ettiğim cümledir banane ya alalem ne dermiş hah çok doğru bir konuya parmak bastın 😃elalem ne der kafası yaşayanları cahil olarak nitelendiriyorum.

1|0
    0|0
  • Umursamam hayat benim hayatım onlari ilgilendirmez mutluysam sorun yok ☺

1|0
    0|0
  • Çevrem ile bağları kopardığım için benim kulak asmadığım bir söz. rahatım

1|0
    0|0
  • İsteyen istediğini diyebilir, hepsine kulak tıkıyorum

1|0
    0|0
  • evet evet var oyle bırsey

1|0
    0|0
  • camdan evde yaşayanlar dısarıya taş atmasalar bu lafada ihtyc duyup kullanmayacagız aslında

1|0
    0|0
  • senn umursamasanda ailen çevren umursattırıyo

1|0
    0|0
  • İnsanların ne düşündüğünü önemseyerek geçirecek kadar ömrümüz yok.

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5
Yükleniyor...