Kapalı bacılarımızı gerçekten haklı gören var mı?

Kapanma daha doğrusu örtünmenin amacını süs olarak algılayıp ( makyaj , topuklu, renkli giyinme, dar giyinme ) gezenleri anlamak çok zor. Acaba kaç tanesi Kur'an ı Kerim i eline alıp okumuş ve olması gerektiği gibi kapanmış?
Ben kapalı değilim ama en azından kapandığı zannedip gezenlerden daha az dikkat çektiğimi de biliyorum. Hele buraya fotoğraf atıp soranlara yorum bile yapmıyorum. Sizce gerçekten hakkı ile örtünen var mı?

Güncellemeler:
Özgür düşünce diye kendinizi yırtıyorsanız bu da benim düşüncem kardeşlerim. Genelleme yapmıyorum sadece gözlem sonucu yazıyorum bunu. Her türlü eleştiriye de açığım.

1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Suslumanlarin amaci kurandaki gibi kapanmak degil

2|0
    0|0
    • Mini ya da kisa short giyenleri yargilamiyosan bunuda yargilayamazsin susluman olsalarda

En İyi Kız Görüşü

• Ben hakkıyla ortunmeye çalışıyorum makyaj topuklu ayakkabı süs pus abartı renkler parlak şeylerden uzak sade koyu mat bol şeyler tercih ediyorum makyaj sıfır

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Onun bunun hatasinin derdine düşecegine, kendi derdine baksana... Madem kapalı değilsin, ilahi emir ortada işte. Buyur sen de kapan... Ne çok seviyor be bu insanlar, onda bunda hata aramayı...

3|0
    0|0
  • var lakin bir elin parmağını geçmiyor denilir

zor bulunuyor artıkın

ve allahın ateisti komunisti atatürkçüsü kuran tefsiri okumuş biz müslüman geçinenler dönüp baktığımız yok

onlarda kuranı işine geldiği gibi kullanıyor şu yok bu yok diyip sapıtıyorlar

0|0
    0|0
  • Yahu sana ne? Sana niye dokundu bu kadar?

0|0
    0|0
  • Süslümanlari sevmiyorum. Üst minare alt kerane misali daracık pantolon giymek de ne demek. Hakkı ile örtünenler elbette vardır.

0|0
    0|0
  • tabii ki var. evet çok yanlış giyinen tesettür ziyneti göstermek için değil gizlemek için olduğunun farkına vardıklarında geç olacak sanırım.

0|0
    0|0
  • Vardir belki ama kapali olupda asiri makyaj yapanlar cok itici oluyo

1|0
    0|0
  • Onunda inanış biçimi öyle. Kime ne

0|0
    0|0
  • Doğru yapanlar emin ol daha fazladır. Bakma milletin yanlışları gördüğüne.

0|0
    0|0
  • Kapalı olunca devamına neden bacı geliyor :) Bu çok komik

0|0
    0|0
  • Bu giyinmekle alakalı değilki, dar giyipte ruhu temiz olanda var, bol giyipte şey olanda. genelleme yapmak yanlış olur

0|0
    0|0
  • Bunu layıkı ile yerıne getırenler var

0|0
    0|0
  • bıkmadınız mı bu sorulardan artık

0|0
    0|0
  • nein...
    kesinlikle hayır

0|0
    0|0
  • liseden bu yana ne insanlarla karşılaştım hepside kapalı giyinipte neler neler yapıyorlardı ama içlerinden bir tanesi gerçektende gerektiği gibi giyinip gayette saf ve temiz bir kızdı suratıda bembeyaz ve kusursuz.

0|0
    0|0
  • Hakki ile ortunen tabiki vardir. Ama ilk dedigin gosteris icin yapan disi kapali ici acik kizlardan nefret ederim. Onmar kendilerini ziyana ugratanlardir. Allah islah etsin

0|0
    0|0
  • Herkezin kendisine göre hakkı vardır doğru yanlış bilemicez

0|0
    0|0
  • Zaman'la doğruyu bulurlar diye ümit ediyorum. Yoksa işin içinden çıkılmaz.

0|0
    0|0
  • iyi dedin

0|0
    0|0
  • Illaki vardir

0|0
    0|0
  • Hakkı ile örtünen vardır tabi ki.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 28

• Bunun ülkemizde dinin gereğinden ziyade daha çok gelenek amacı ile yapıldığını düşünüyorum. Zaten bahsettiğin insanların yaptığı sadece 'kafa kapatmak' .
    Eh bu da ailesel- çevresel gelenekten gelen bir giyinme tarzı veya öylesine takılmış aksesuar olarak da nitelendirilebilir.

0|0
    0|0
  • Direk moda olarak görüyor bazi kizlar.

1|0
    0|0
  • sen kapalı değilsen diğerlerine laf etme hakkın yok. önce kendini İslam'a uygun bir birey haline getir sonra başkalarını eleştir.
    Sen bir şey yapmazken başkalarının yaptıklarına karışamazsın.

4|0
    0|0
  • Mutlaka vardir..

0|1
    0|0
  • Benim bacim degil. Rte'nin bacisi onlar. :D

0|0
    0|0
  • Evet var

0|0
    0|0
  • Elbette layıkıyla kapanan kardeşlerimizde var. Evet akside ne yazık ki çok insallah onlarda bu yanlışlarını düzeltirler. Bizler islamiyeti doğru anlamalıyız ki doğru temsil edebilelim. Fotoğraf konusu kesinlikle çok tezat ama ben açık bayanlarında her türlü resimlerini paylaşıp yorum beklemelerini doğru bulmuyorum. Hepimiz beşeriz Allah ıslah etsin hepimizi canım.

0|0
    0|0
  • Yok be, hele ki imam hatip cikisina denk geldigimde inan "bu ne ya" diye konusuyoruz arkadaslarla. 6cm topuk,2cm eyeliner. Cok gariplerr

0|0
    0|0
  • Vardır

0|0
    0|0
  • Ben hakkiyla kapandigimi dusunuyorum ama Allah bilir insallah hakkiyla kapaniyorumdur

0|1
    0|0
  • Tesettür süslenmek için değil süsü kapatmak içindir. Tabii herkesin kendi hayattı

0|0
    0|0
  • bence sende okumamissin

0|1
    0|0
  • bir özentiligim var onlara karsi, birgün belki bende yaparim aniden cok hosuma gidiyorlar.

0|0
    0|0
  • Herkes kendinden sorumludur bosver gerek yok kimseyi elestirmeye

0|0
    0|0
  • var elbette

0|0
    0|0
  • Canim genelleme yapmayin lutfen

0|0
    0|0
  • Martaval. bırak kim nasıl yaşamak istiyorsa öyle yasasin. Gözlerinizi çekin gözlerden be.

0|0
    0|0
  • Sanane banane bizene

1|0
    0|0
  • Bence haklisin bende basini kapatip daracik giyinen insanlari samimi bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • Hakkini verebilmek onemli yoksa turbani tak fink at manasiz

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    8
Yükleniyor...