Kapalı bacılarımızı gerçekten haklı gören var mı?

Kapanma daha doğrusu örtünmenin amacını süs olarak algılayıp ( makyaj , topuklu, renkli giyinme, dar giyinme ) gezenleri anlamak çok zor. Acaba kaç tanesi Kur'an ı Kerim i eline alıp okumuş ve olması gerektiği gibi kapanmış?
Ben kapalı değilim ama en azından kapandığı zannedip gezenlerden daha az dikkat çektiğimi de biliyorum. Hele buraya fotoğraf atıp soranlara yorum bile yapmıyorum. Sizce gerçekten hakkı ile örtünen var mı?

Güncellemeler:
Özgür düşünce diye kendinizi yırtıyorsanız bu da benim düşüncem kardeşlerim. Genelleme yapmıyorum sadece gözlem sonucu yazıyorum bunu. Her türlü eleştiriye de açığım.

1|1
29|25

En İyi Erkek Görüşü

• Suslumanlarin amaci kurandaki gibi kapanmak degil

2|0
    0|0
    • Mini ya da kisa short giyenleri yargilamiyosan bunuda yargilayamazsin susluman olsalarda

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 24

• Onun bunun hatasinin derdine düşecegine, kendi derdine baksana... Madem kapalı değilsin, ilahi emir ortada işte. Buyur sen de kapan... Ne çok seviyor be bu insanlar, onda bunda hata aramayı...

3|0
    0|0
  • var lakin bir elin parmağını geçmiyor denilir

zor bulunuyor artıkın

ve allahın ateisti komunisti atatürkçüsü kuran tefsiri okumuş biz müslüman geçinenler dönüp baktığımız yok

onlarda kuranı işine geldiği gibi kullanıyor şu yok bu yok diyip sapıtıyorlar

0|0
    0|0
  • Yahu sana ne? Sana niye dokundu bu kadar?

0|0
    0|0
  • Süslümanlari sevmiyorum. Üst minare alt kerane misali daracık pantolon giymek de ne demek. Hakkı ile örtünenler elbette vardır.

0|0
    0|0
  • Vardir belki ama kapali olupda asiri makyaj yapanlar cok itici oluyo

1|0
    0|0
  • tabii ki var. evet çok yanlış giyinen tesettür ziyneti göstermek için değil gizlemek için olduğunun farkına vardıklarında geç olacak sanırım.

0|0
    0|0
  • Bunu layıkı ile yerıne getırenler var

0|0
    0|0
  • nein...
    kesinlikle hayır

0|0
    0|0
  • Doğru yapanlar emin ol daha fazladır. Bakma milletin yanlışları gördüğüne.

0|0
    0|0
  • Bu giyinmekle alakalı değilki, dar giyipte ruhu temiz olanda var, bol giyipte şey olanda. genelleme yapmak yanlış olur

0|0
    0|0
  • bıkmadınız mı bu sorulardan artık

0|0
    0|0
  • Hakki ile ortunen tabiki vardir. Ama ilk dedigin gosteris icin yapan disi kapali ici acik kizlardan nefret ederim. Onmar kendilerini ziyana ugratanlardir. Allah islah etsin

0|0
    0|0
  • Herkezin kendisine göre hakkı vardır doğru yanlış bilemicez

0|0
    0|0
  • Kapalı olunca devamına neden bacı geliyor :) Bu çok komik

0|0
    0|0
  • liseden bu yana ne insanlarla karşılaştım hepside kapalı giyinipte neler neler yapıyorlardı ama içlerinden bir tanesi gerçektende gerektiği gibi giyinip gayette saf ve temiz bir kızdı suratıda bembeyaz ve kusursuz.

0|0
    0|0
  • Onunda inanış biçimi öyle. Kime ne

0|0
    0|0
  • iyi dedin

0|0
    0|0
  • Zaman'la doğruyu bulurlar diye ümit ediyorum. Yoksa işin içinden çıkılmaz.

0|0
    0|0
  • Illaki vardir

0|0
    0|0
  • Hakkı ile örtünen vardır tabi ki.

0|0
    0|0
  • Geçenlerde bir dini forum sitesinde soru cevaba denk geldim. Soru aynen şu hocam eşim kanser hastası ve saçları döküldü su an tamamen kel dışarıya çıkarken peruk takıyor haliyle ve peruk diye başını artık ortmuyor bu yüzden sürekli kavga ediyoruz. Günah mı değil mi diye soruyor. Hoca durur mu yapıştırıyor cevabı peruklar gerçek saçlardan yapılıyor bu yüzden kendi saciymis gibi gozukecek olduğundan günahtır diyor. Hemen ardından bir soru daha geliyor peki hocam kel haliyle çıksa günah mı diyor. Hoca yine durmuyor yapıştırıyor cevabı mantikken saç teli olmadığı için günah değil ama yinede kaynakları araştırmak lazım diyor. Bu olay gerçek ve gözlerimle gordum geleceğim nokta şu kadının kanser olması ne hocanın ne adamın umrunda öyle bir bagnazlasmislar ki sınır tanımıyorlar. Kişisel fikrime gelince saç teli gözükmesi sonucu cehenneme gideceğine inana biri bence cenneti hak edecek zekaya sahip olamaz. Afrikada insanlar kiclarina geçirecek don bulamiyor burda kafaya turban takmak en önemli mesele.. Bu mantığa gore haşa Allah afrikadakilere adaletsiz davranmis oluyor o zaman. İsterlerse örümcek adam gibi gezsin hepsi neticede çoğunluğu hırsıza oy veren evlatlarını tecavuzlerin yaşandığı imamhatiplere vakıflara kurslara gönderen ve bunlarada kader deyip geçen insan topluluğu. Ben hiç birini ciddiye almiyorum.

0|0
    0|0
  • senin modadan haberin yok galiba?

0|0
    0|0
  • inan bu konu da çok çok haklısın ben de aynen senin gibi düşünüyorum yani genelleme değil ama ben de görüyorum saçını kapatmış ve öyle dar giymişki açık olsa ondan iyi yani

1|0
    0|0
  • Evet var çarşafi şerif giyip butun islami emirlere dd uyan var. Biz kendi nefsimize soralim acaba ne haldeyiz?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 28

• Direk moda olarak görüyor bazi kizlar.

1|0
    0|0
  • sen kapalı değilsen diğerlerine laf etme hakkın yok. önce kendini İslam'a uygun bir birey haline getir sonra başkalarını eleştir.
    Sen bir şey yapmazken başkalarının yaptıklarına karışamazsın.

4|0
    0|0
  • Mutlaka vardir..

0|1
    0|0
  • Evet var

0|0
    0|0
  • Benim bacim degil. Rte'nin bacisi onlar. :D

0|0
    0|0
  • Elbette layıkıyla kapanan kardeşlerimizde var. Evet akside ne yazık ki çok insallah onlarda bu yanlışlarını düzeltirler. Bizler islamiyeti doğru anlamalıyız ki doğru temsil edebilelim. Fotoğraf konusu kesinlikle çok tezat ama ben açık bayanlarında her türlü resimlerini paylaşıp yorum beklemelerini doğru bulmuyorum. Hepimiz beşeriz Allah ıslah etsin hepimizi canım.

0|0
    0|0
  • Ben hakkiyla kapandigimi dusunuyorum ama Allah bilir insallah hakkiyla kapaniyorumdur

0|1
    0|0
  • Yok be, hele ki imam hatip cikisina denk geldigimde inan "bu ne ya" diye konusuyoruz arkadaslarla. 6cm topuk,2cm eyeliner. Cok gariplerr

0|0
    0|0
  • Vardır

0|0
    0|0
  • bence sende okumamissin

0|1
    0|0
  • Herkes kendinden sorumludur bosver gerek yok kimseyi elestirmeye

0|0
    0|0
  • Tesettür süslenmek için değil süsü kapatmak içindir. Tabii herkesin kendi hayattı

0|0
    0|0
  • bir özentiligim var onlara karsi, birgün belki bende yaparim aniden cok hosuma gidiyorlar.

0|0
    0|0
  • var elbette

0|0
    0|0
  • Canim genelleme yapmayin lutfen

0|0
    0|0
  • Sanane banane bizene

1|0
    0|0
  • Martaval. bırak kim nasıl yaşamak istiyorsa öyle yasasin. Gözlerinizi çekin gözlerden be.

0|0
    0|0
  • Bence haklisin bende basini kapatip daracik giyinen insanlari samimi bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • Hakkini verebilmek onemli yoksa turbani tak fink at manasiz

0|0
    0|0
  • Ben gormedim, benim dış giyimimle onlardan tek eksigim baslarindaki ortu, hatta davranislarimin daha olculu dusunuyorum onlardan... Bilemiyorum Allah affetsin...

0|0
    0|0
  • Burda da o dediklerinden bolca mevcut.

0|0
    0|0
  • Hakkıyla örtünen var elbetteki o dediklerine ben bile acıyorum.

0|0
    0|0
  • Dediğin tarzda olanların çevrelerinden etkilenip kapandığını düşünüyorum şahsen benim okulumda var bitane geçen sigara içiyordu yanındaki çocuğa uzattı rujumun tadına baksana dedi ben şok 😄 tabii hakkıyla kapanan da vardır elbet.

0|0
    0|0
  • bence onlar aile zoruyla kapananlar. yani aileleri açık olsa asla kapanmayacaklar.
    hele ki örnekte verdiğin gibi nasılım sorusu soran kapalılara bende hayret ediyorum. madem dindarsın Allahın yarattığı kulların beğenmesinden sana ne. sevdiğin beğensin yeter yerde yüreği güzel olsun diyenler?
    kapanmak vücut hatlarını gizlemekti hani? hani nerde yere kadar palton?
    boşver canım kimseye laf anlatma anlamazlar.

1|0
    0|0
  • İnsanları genellememek lazm bende kapalıyım ve gerektigi gbi allah emrettigi icin makyajda yaparm ama hiç bir zaman dikkat cekmedim yani bu biraz insanin hassasiyetiyle alakalı sırf kapalı diye makyaj yapamaz vs. Gbi bisey de yok herkezin anlayisi farkli ama insanlari bu konuda genellemeyin

0|0
    0|0
  • Sizene kardesim ya kim ortunmus acilmis ne giymis ne takinmis kimene birakin bu sohbetleri ya tamam uyarini yaparsin ama bu uyariyi kapali bir bayan acik bir bayandan dinleyemez o oyle ya da boyle kapanmaya cesaret etmis hakkiyla kapanmasada cesareti var sen kapanmamisin burda cene caliyorsun kurani kerimi sen okusaydin sen kapanirdin zaten ! Bos bos konusuyorsunuz insan once kendini duzeltmeli kendine ceki duzen vermeli bakmali hayatim da neleri dogru yanlis yapiyorim diye yasamali sonra baskalarina ogut vermeli veyahut elestirmeli. Sen ki arkadasim ya oldugun gibi gorun ya da gorundugun gibi ol. Iyi geceler

1|0
    0|0
    • Kuran'ın hangi Sure ve hangi ayetinde baş örtüsü geçiyor? :)

• @Roştîya off herzaman ayni konu arastir bak internet var elinde okadar yaziyor hertarfda nur 31. ayet diye... ha niyetin zaten inanmamak ve yalanlamaksa karantinaya aliyoruz senide by

• Bunun ülkemizde dinin gereğinden ziyade daha çok gelenek amacı ile yapıldığını düşünüyorum. Zaten bahsettiğin insanların yaptığı sadece 'kafa kapatmak' .
    Eh bu da ailesel- çevresel gelenekten gelen bir giyinme tarzı veya öylesine takılmış aksesuar olarak da nitelendirilebilir.

0|0
    0|0
  • Banada şu mantıksız geliyor sen kolunu bacağını aç sonra kapalı birini tam kapanamamis bu yea diye eleştir bu daha günah ve kul hakkı. kimsenin içini bilemezsin. mükemmel olduğunu iddia etmeyen birinin kimseyi eleştirme hakkına sahip olduğunu dusunmuyorum

2|0
    0|0
Yükleniyor...