Hey insanlar , sizden "Farklı" insanları neden SEVMEZSİNİZ?

Başta kendim olmak üzere çok kez rastladım bu duruma.

İnsanlar , genelde kendilerinden farklı olanları dışlamaya o kadar eğilimli ki... ve bazıları sadece dışlamakla da kalmıyor , "dahiyane" sıradan tavsiyelerini karşındakine de empoze etmeye kalkıyor. Eleştiriyor. Bazıları aşağılıyor. Hor görüyor...

Mesela kendimden örnek vereyim. Ben - sizler de dahil , çevrem de - "evlenmeyeceğimi" ; "okuyup başarılı olacağımı" paylaşan sorular sorup , yazılar paylaştığımda bana etmediğinizi birakmiyorsunuz. Feminist diyeniniz ve bunu sanki utanılacak bir şey gibi lanse edeninden tutun da bana tonlarca akıl vereninizden, "30 yaşına geldin mi de böyle konusacaksın? " diye beni eleştireninizden... ben sadece size soru soruyor , fikrinizi alıyorum halbuki. Sadece istediğim bir fikir , üzerime gelen bir eleştiri yağmuru değil.

Sadece ben de değilim. Mesela toplumda farklı konumda olan insanlara hep bir önyargı var. Mesela başarılı insanlar hakkında hep "Torpil ile o konuma gelmiştir" ; başarılı kadınlar hakkında "Kesin patronu ile yatmıştır" ; ateist olduğunu söyleyenlerin başına gelen kötü şeyler hakkında "Bak Allah'a inanmadigi için başına geliyor." vs. vs. yani sizden farklı olanlara hiç mi tahammülünüz yok?

Güncellemeler:
Normalde sorularıma tonlarca yorum gelirdi ama şimdi... cızzzzz 😄😄😄😄
E tabii haklı olduğumu biliyorsunuz zorunuza gitti demi? 😁😁😁😁

0|1

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...