Hey insanlar , sizden "Farklı" insanları neden SEVMEZSİNİZ?

Başta kendim olmak üzere çok kez rastladım bu duruma.

İnsanlar , genelde kendilerinden farklı olanları dışlamaya o kadar eğilimli ki... ve bazıları sadece dışlamakla da kalmıyor , "dahiyane" sıradan tavsiyelerini karşındakine de empoze etmeye kalkıyor. Eleştiriyor. Bazıları aşağılıyor. Hor görüyor...

Mesela kendimden örnek vereyim. Ben - sizler de dahil , çevrem de - "evlenmeyeceğimi" ; "okuyup başarılı olacağımı" paylaşan sorular sorup , yazılar paylaştığımda bana etmediğinizi birakmiyorsunuz. Feminist diyeniniz ve bunu sanki utanılacak bir şey gibi lanse edeninden tutun da bana tonlarca akıl vereninizden, "30 yaşına geldin mi de böyle konusacaksın? " diye beni eleştireninizden... ben sadece size soru soruyor , fikrinizi alıyorum halbuki. Sadece istediğim bir fikir , üzerime gelen bir eleştiri yağmuru değil.

Sadece ben de değilim. Mesela toplumda farklı konumda olan insanlara hep bir önyargı var. Mesela başarılı insanlar hakkında hep "Torpil ile o konuma gelmiştir" ; başarılı kadınlar hakkında "Kesin patronu ile yatmıştır" ; ateist olduğunu söyleyenlerin başına gelen kötü şeyler hakkında "Bak Allah'a inanmadigi için başına geliyor." vs. vs. yani sizden farklı olanlara hiç mi tahammülünüz yok?

Güncellemeler:
Normalde sorularıma tonlarca yorum gelirdi ama şimdi... cızzzzz 😄😄😄😄
E tabii haklı olduğumu biliyorsunuz zorunuza gitti demi? 😁😁😁😁

0|1
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• https://m.youtube.com/watch?v=J_O1rNU4TAA

Vakti zamanında körlerin yaşadığı bir şehir varmış hekes birbirini bilir, mutlu mesut yaşarlarmış. Başka bir şehirde gözüne ok saplanan, insanlara asla zarar vermeyen, saf, hayli irice bir adamın yarası iyileşince, tek gözlü kalan adama toplum tarafından kendisine iğrenilerek bakıldığını farkedince körler şehrine gitmeye karar verdi. Körler şehrinde gördüğünü gizleyip selam verip barınmak isteyen adama herkes iyi davranıp yardım eder, gel zaman git zaman adamın yapılan iğlikler karşısında, adam gördüğünü itraf eder durumunu anlatır. Körler tek gözlü adama kızar ve tek gözünü çıkarmaya çalışırlar. Sonuç adam nereye gitse kendini kabul ettiremez. Beyazlar yüz yıllarca siyahları köle olarak kullanırken, Afrikada albino hastası doğan çoccukları siyahlar paramparça edip ilaç diye sattı. Malesef ön yargıyı kırmak, atomj parçalamaktan daha zor diyen çok haklı.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet bende öyleyim maalesef karsımdakininde aynı benim gibi davrnamasını istiyorm ama bunu bilinçli olarak yapmıyorm çok yanlış 😒

0|0
    0|0
    • Peki karsindaki insanin uzuldugunu goruyor musun? 😞😞 sen böyle davranınca?

• Tabi üzülme de var ama karşıdaki de etkiye tepki ile cevap veriyor ne bilim işte 😒

Yükleniyor...