Konuşamıyorum ne yapmalıyım?

merhaba ben mehmet emin makine mühendisliği son sınıf öğrencisiyim hayatım hep istediğim şekilde gitti küçükken kayak kayardım türkiye dördüncüsü oldum basketbol oynardım doğu anadolu birincisi olduk üniversitede de oynadım gayet sosyal biriydim herkesle rahatça konuşabilridim taki geçen sene esrar denen illete başlayana kadar 6 aylık bir süre yoğun esrar içtim ne geldiyse ondan sonra geldi başıma batmanda üniversite okurken bir kaç kişiyle tanıştım onlarda esrar içiyorlardı cok cahil ve gerizekalıydılar nasıl onlarla arkadaşlık ettim inanın hiç bilmiyorum neyse eve çıktık hergün esrar içiyorduk konşuyorduk eve yabancı insanlar gelmeye başladı aralarında ataisti de vardı ben allaha peygamberine inanan bir insanım yaşca benden daha büyüklerdi eve gelirlerdi takılırdık sonra ben kötü olmaya başladım acayip kötü oldum hergün içiyordum esrarı sonra bigün dışardan biriyle tanıştım o da cezaevinden çıkmıştı hiç arkadaşım yok diyerek beni kandırdı bende ona acıdım arkadaş oldum evine falan gittik sürekli konuşuyordu baya bir hızlıydı hayat hikayesini anlatıyordu bende bunu dinliyordum zaten beni sürekli bastırıyordu konuşmamam için sadece onu dinlememi istiyordu beraber esrar içtik çok içtik ben halüsülasyon gördüm gördüğüm şeyde şeytandı onu gördükten sonra kaçtım eve geldim evde tam uyuyacağım zamanda kalbimden bir ses rahat uyu mehmet emin dedi ben ecelimin geldiğini öleceğimi düşündüm korktum allahım lütfen canımı alma diye yalvardım ama o an gelmiti bikere içorganlarım yerinden çıkacakmış gibiydi peygamberimiz gibi uyudum bu seferde beynimden bir ses ben kulumu affettim dedi hemen fırladım ayağa bir sigara içtim sonra bir ses daha geldi o da ölümden korkuyorsan resulüm gibi uyuma ne yapmalıyım arkadaşalr bir yıl oldu kimseyle konuşamıyorum cümle kuramıyorum okuduğumdan bişey anlamıyorum insanlardan kaçıyrum sürekli rüya görüyorum ayaklarımı titretiyorum hiç rahat olamıyorum kendimden bıktım ölmekte istemiyorum nolur yardım edin

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Hayırlısı olsun

0|0
    0|0
    • herşeyde bir hayır vardır kardeş inşallah bu yaşadıklarım tecrübem olur islami bilimlerin hepsinde mahşer die bişey varumarım oraya giderim ve bana bunu yapanların hesabını ordasorarım

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Öncelikle geçmiş olsun, umarım bu illete bir daha başlamazsın. Sana verebileceğim tek tavsiye; maneviyata yönel, namaz kıl ibadetlerini eksiksiz tamamla bir daha o illete bulaşma..

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim ben İllalah ettim nefret ediyorum zaten sadece eskisi gibi olmak istiyorum

• dine yönelmeni tavsiye edebilirim ilk önce sürekli tövbe etmelisin içinin rahatalamasını istiyorsan.

0|0
    0|0
    • bizim burda menzil tarikatı var üç defa tövbeye gittim namaz kılmaya kuran okumya başladım bigün rüyamda sabret eskisinden daha iyi olacaksın die bir ses duydum ama iyi olmadım

• daha sabredememişsiniz demekki acele etmeyin devam edin ibadetlerinize Allah yardımcınız olsun inşaallah

• teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 4

• Psikolojik destek al diyebilirim. Başka da bir şey diyemiyorum maalesef. Şu anda esrar kullanıyor musun peki?

0|0
    0|0
    • yok bir buçuk yıldır kullanmıyorum teşekkür ederim alıyorum zaten ilaç kullanıyorum yaşadıklarımı anlatmadım kimseye

• Sen aslında bizden cevap beklemek değil de derdini anlatarak rahatlamayı umuyorsun demi. Allah kolaylık versin ve yolun açık olsun kardeşim.

• Çok uzun okuyamadim gözlerden rahatsizim
    Allah yardım etsin

0|0
    0|0
  • Adiyamana menzile git

0|0
    0|0
    • hasta olmaan önce bir kere gitmiştim 1 yıl tövbemde durdum hiçbişey yapmadım evlerinde kalıyordum bana başkanlık teklif ettiler keşke kabul etseydim gerçekten iyi insanlardı. Menzile değildebitliste onların dergahına gittim üç kere tövbe ettim rüyamda başımdan aşağı nurların döküldüğünü de gördüm tövbe ettim yani anlayacağın tövbemde de duruyorum benim sorunum konuşamamak bu neden kaynaklı olabilr beyindeki konuşma lobu zarar görmüş olabilrimi ya da beynin yenilenmeyen hücrelerini mi öldürdüm naptım bilmiyorum ki

• Eski alışkanlıklarını bırak. Yav ben esrar falanda kullanmıyorum ama sevdiğim kızla bir konuşabilsem dua et dostum bana bende sana ediyim :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...