Dilinizdeki #İman gönlünüzde de var mı?

İman nedir

"Ey Peygamber, kalpleri iman etmediği halde, ağızlarıyla inandık diyen­lerden ve yahudilerden küfür içinde koşuşanlar seni üzmesin..." (el-Mâide 5/41).

"Allah kimi doğru yola iletmek isterse onun kalbini İslâm'a açar..." (el­En‘âm 6/125).

"Allah cennetlikleri cennete, cehennemlikleri cehenneme koyacak, sonra da bakın kalbinde hardal tanesi kadar imanı olan birisini bulursanız onu cehennemden çıkarın diyecektir" (Buhârî, “Îmân”, 15; Müslim, “Îmân”, 82).

Allah (C. C)'dan korkar mısınız?

2|2
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Korkarım..

Ey iman edenler, Allah'tan nasıl
    korkup-sakınmak gerekiyorsa
    öylece korkup-sakının ve siz, ancak Müslüman olmaktan başka (bir din ve tutum üzerinde) ölmeyin.
    (Al-i İmran Suresi, 102)

Gerçek şu ki, Rablerinden gayb ile (O'nu görmedikleri halde) içleri titreyerek-korkanlara gelince; onlar için bir bağışlanma ve büyük bir ecir vardır. (Mülk Suresi, 12)

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kişinin değeri nedir?
    – Aradığı şeydir!

Eğer sen, can konağını arıyorsan, bil ki sen cansın.
    Eğer bir lokma ekmek peşinde koşuyorsan, sen bir ekmeksin.
    Bu gizli, bu nükteli sözün manasına akıl erdirirsen, anlarsın ki
    Aradığın ancak sensin, sen.

Madendeki inciyi aradıkça madensin.
    Ekmek lokmasına heves ettikçe ekmeksin.
    Şu kapalı sözü anlarsan, anlarsın her şeyi;
    Neyi arıyorsun, sen osun.

Senin canın içinde bir can var, o canı ara!
    Beden dağının içinde mücevher var, o mücevherin madenini ara!
    A yürüyüp giden sufi, gücün yeterse ara;
    Ama dışarıda değil, aradığını kendinde ara.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Demin biride asla cehennemden kimse çıkmayacak diyordu.. Hep beraber göreceğiz bu ayetleri kim ne maksatla değiştirerek yazı acaba.

0|0
    0|0
  • Peki kalbinde zerre kadar imansızlık bulunanı da cennetten çıkarıp, cehenneme atacaklar mı?

0|0
    0|0
  • Korkarım diyim sanırım yeterli olur aksinin söylemek istemiyorum şu an :)

0|0
    0|0
  • elhamdülillah

1|0
    0|0
  • Allah Bilir,

1|0
    0|0
  • açıkcası hayır.. kendimin ne olduğunu bildiğim için kimseden korkmam gerektiğini dşünmemekteyim.. sonuç itibariyle birisi ne kadar inançlı görünürse veya olurs olsun dini kurallar için o şeyi yapmıyorsa o kişi zaten iradeli biri değildir..

0|0
    0|0
  • Gunahkarim ben

0|0
    0|0
  • Allah a şükür kardeşim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• korkmam cunku yok

0|0
    0|0
  • Benim gönlümde var dilimde yok. Allahtan korkmak değil de başka bir his var korkunun yerine.

0|0
    0|0
  • bende hiç bişi kalmadı ya önceden namazında insandım ama simdi inanasım gelmiyo kendimden utanıyorum ya iyice seytana uyduk.

0|0
    0|0
Yükleniyor...