Sizce ne yapmalıyım?

arkadaşlar ben seneye psikoloğa gidicem. anksiyete ve sosyal fobi olduğumdan şüpheleniyorum. sadece bunlar ile sınırlı değil. bir çok sıkıntım var diyebilirim. özelliklede okulda çok sıkıntı çekiyorum. insanlar psikolojimi alt üst ediyor.çekingenliğim ve özgüvensizliğimden dolayı hocalarla da konuşamıyorum. ders notlarım düştü . hakkımı arayamıyorum bu yüzden. insanlardan nefret etmeye başladım , özelliklede ailemden ve akrabalarımdan. annem seneye psikoloğa gideriz belki dedi. ancak abim ile babamın bu durumu hoş karşılayacaklarını düşünmüyorum. ne sıkıntın var felan derler , sinirlenirler vb. aileme ve yakınlarıma sıkıntılarımı anlatmak istemiyorum. arkadaşlarıma ve tanımadığım insanlarla iç içe olmaya ve onlara anlatmaya daha yatkınım. yarın ise beden dersi var. katılmak istemiyorum. şu an bile bu ders için panik yapıyorum , korkuyorum.. hocanın gözlerinin içine bakınca ister istemez korkuyorum ve çekiniyorum. insanlar ile göz göze gelmekten kaçınıyorum. herşeyide çok kafaya takıyorum. 2 hafta önce felan müdür yardımcısı tarafından azarlandım suçsuz olduğum halde. 2 - 3 hafta geçmesine rağmen ben adamdan hala özür dileme derdindeyim. nasıl çözmeliyim bu durumu? yarın okulda ne yapmalıyım? rehberlik ile konuşsam o hocalarıma durumu bildirir mi? ailemi bilgilendirir mi? psikoloğa gitmemi tavsiye eder mi? uzun uzun konuşmalı mıyım? ne yapmalıyım?

0|1
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanların ne dediğini bu kadar takarsan dediğin problemler baş gösterir. Kimse senden değerli değil bunu bil. Burda sana ne desek boş gerçi ben psikologların da çok bişey yaptıklarını sanmıyorum sen onlara derdini anlatınca rahatlıyorsun o da sana bir iki birşeyler söylüyor bu kadar. Ama yine de psikoloğa git bir dene. Seneye muhabbeti de çok mantıksız geldi sağlık konularında erteleme yapmak kadar saçma bir şey yok. İlla daha kötü mü olman lazım. Benden sana tavsiye gidersen de devlet hastanesine gitme bence daha da sinirlenirsin hemen anlat da sana bir ilaç yazayım modundalar çünkü.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Psikiyatriste git internetten randevu al annenin iznine gerek yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• benim de gitmem lazım iyi olur git bence

1|0
    0|0
  • Yalnızlık sorunun var

1|0
    0|0
  • Kekemelikte var mı?

1|0
    0|0
  • psikolojisi bozuk bir kız hata yapmaya daima açıktır dikkatli ol

1|0
    0|0
  • Kaç yaşındasın? yardımcı olmaya çalışırım?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Niye seneye? Hemen yarın git işte

1|0
    0|0
    • annem anlamıyor ki. umursamıyor. izin vermiyor gitmeme.

• Niye ki? 18 yaşından büyüksün annene sormana gerek yok. İnternetten bak güzel bir psikoloğa git ama psikiyatriye gitme o ilaç verir yollar sen direk özel bir psikoloğa git. Paran yoksa da gir annene anlat durumu bu kadar da anlayışsız olamazlar. Tek başına bu hastalığı yenmek aşırı zor illa yardım Alman gerek

• Sosyal fobin yok obsesifsin ve aşırı anksiyeten var sosyal fobim var ve gerçekten iğrenç bişey boşver

1|0
    0|0
  • Canim neden gelecek sene? Bence en kisa zamanda git bekleme

1|0
    0|0
Yükleniyor...