Asosyallikten nasıl kurtulabilirim?

Ben utangaç birisiyim ve bu yüzden asosyal'im. Bu sorunumun en büyük nedeni ailem, sürekli en ufak birşeyden bile beni koruma çabasındalar. Lise son sınıfa geldim ve beni bu kadar çok sıkmaları artık hem zoruma gidiyor hem de beni çileden çıkartıyor. Kendime de pek fazla özen göstermiyorum, 2-3 haftadır berbere gidicem diyip duruyorum ama bir türlü ayağım dışarı atmıyor, sanki beni zorlayan birşey var. Bu sorunum yüzünden 2 yıl önce kız arkadaşım benden ayrıldı, kız beni defalarca dışarı çağırdı markete filan giderken sende gel benimle diye ama ben her defasında reddettim. Nasıl aşabilirim bu sorunu artık sabrım tükendi.

Güncellemeler:
YARDIM LÜTFENNNN

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Güzel kardeşim herkesin başına lise çağlarında gelmiştir bu, ailenin baskısı senin yüzünden değil çevrenden dolayı onları anlayışla karşıla yeri geliyor benim senle yaşıt kardeşim var babamlardan çok üstüne düsüyorum ama tamamen onun iyiliği için , sosyallikten söz etmişken mümkün olduğunca insanlar ile iletişim halinda bulun ve çevrene içten bir gülüş at zamanla düzelir herşey

0|0
    0|0
    • Benim Lise 2'de bir arkadaşım vardı onla durumlarımız aynıydı ama o bir sene içinde kendine özen gösterdi, saçlarına şekil filan verdi, fotoğraflar çekildi sonra bir anda çevresi genişlemeye başladı. Bir diğer arkadaşım da bana "sen yakışıklısın ama kendine hiç bakmıyorsun" dedi. Acaba benim sorunum kendime bakmadığım için beğenilmeme korkusu olabilir mi?

• Onun ilk zamanlarda aşık olduğu kişi olmak istiyorum. Kendime bakmam ve sosyal çevremi geliştirmem lazım. İçimdeki çok kuvvetli bir his bana elbet bir gün yine onunla birlikte olacağımızı hissettiriyor. Hayırlısı bakalım :)

• aşk geçici bir hevestir sen sadece içten sev yeter , sosyal olmak istiyorsan sinema , tiyatro ve birçok sanat ile uğraşabilirsin umarım her şey gönlünce olur

• Biri beni anlatıyor 😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...