Azerbaycan'ın sözlüğünde açılan Türklere karşı nefret ile ilgili başlık hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Türklerden nefret etme sebepleri

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bence biraz haklılar. Ama genelleme yapmak çağımızın bir hastalığı.

0|0
9|16

En İyi Erkek Görüşü

• ben de hak verdim okuyunca adamlar haklı dağılalım :) aynı şeyi bize yapsalar bizde onlardan nefret ederiz şimdi birbirimizi kandırmayalım.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benim en nefret ettiğim şey ne biliyor musunuz?
    Azerbaycanlı denilince hemen "ay balam" ifadesini kullanmanız, bu filmlerinizde bile var, sözde vay kardeşim azerimisin? Der ama bunu derken bile dilimizin sizin her hangi bir bölgenizin şivesi oldugunu zannederek alaycı bir tavır sergilersiniz.
    Hepinizin tanıdığı ve ya karşılaştıgı Azerbaycanlı arkadaşları olmuştur kaçı "ay balam" ifadedini kullanıyor? Sorarım size Allah aşkına bunu kimden duydunuz?
    Siz bizim dilimizle dalga geçerken biz türkçeyi neredeyse öz ana dilimiz kadar iyi konuşuyoruz.
    İkinci bir sevmediğim yönünüz ise, küfürbaz bir millet olmanızdır.
    Ülkemizde Türkiyeliler gerçekten çok seviliyor, aynı sevgi ve saygıyı sizden de görmek isteriz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Bunu yazanlar hangi etnik kökenden acaba onu merak ettim. Türk mü, Gürcü mü, Rum mu , yoksa Ermeni mi? Bir ihtimal, hala Sovyetlerin etkisinden çıkamamış olanlarda olabilir. Unutmadan, bizim ülkede de "Hepimiz Ermeniyiz!" diyenler de var.

Bir de anlamadığım bir şey var ki, bu ülke kendi sınırları dışında kalan bir çok Türk'e yardım etti. Gerek Kuzey Kıbrıs gerekse Azerbaycan. Sonra çıkıp üç beş akıllı Türkiye'yi istemediğini söylüyor. Örnek olarak, Türklerden nefret ettiklerini belirttikleri başlığı açarken keşke biraz düşünseler, "Türkiye bizi desteklemese acaba Ermenistan bize ne yapar?" diye. Cevabı bulmaları çok zor olmaz, az geçmişe baksalar görecekler.

Bu sözlük başlığını, Rusya ve İran'ın Azerbaycan'ı Türkiye'den uzaklaştırarak iyice yalnızlaştırmaya çalışmasının başarılı bir sonucu olarak görüyorum.

1|1
    0|0
    • Bisey bildigin yok kardesim Erevanda şimdi Azerbaycanin bayragi dalgalanmiyorsa bunun tek sebebi Rusyadir azck bişey biliyorsaniz bunu anlardiniz

• @Emin29 Bunu ben biliyorum da. Keşke sende Türkiye ve Türkmenistan olmasa Rusya ile Ermenistanın beraber Baküye Ermenistan bayrağını dikeceğini bilsen.

• Guldurdun kardesim iste adamlar bosuna o kadar liste yapmamislar zamanin olunca oku onlari

• pers ve rus ş*refsizleri içte

2|0
    0|0
  • Bircok konuda haklilar. Ozellikle bir kac azeri arkadasimdan dinledim sitemlerini. Lafta kardeslik sizinkisi diyorlar.

0|0
    0|0
  • ne konusyo onlar arapcami konusuyo? hihhi

0|0
    0|0
  • Bu nefret eden kesim Rus ve Ermeni kökenli Azerilerdir.
    Yoksa Azeriler Türkleri sevmeme gibi bir durumu olamaz çünkü asıl Türkler Azerilerdir zaten.

0|0
    0|0
  • Çok haklılar. Türklerin kendilerini bir bok sanıp, dünyanın başlangıcıymış gibi davranmaları bütün dünyaca aşikar zaten. Kıbrıslılar, Türklerden nefret eder, yok biz onların abisiyiz deriz, azeriler, biz azeriyiz der, biz hayır, Türksünüz deriz. Daha birçok saçmalık. Abilik yapmaya çok meraklı bir millet bu türkler.

0|0
    0|0
  • Ben çok seviyorum şahsen dalga gecmiyorum dilleri ile , hiç bir sıkıntım yok iki devlet tek millet ✌

1|0
    0|0
    • 1 saattir sözlüklerinde geziniyorum azericeyi söktüm bize çok kötü şeyler yazmışlar :l'

• Bizimde soyumuz Turk soyu nasilki Turkmenlerinde Ozbeklerinde oldugu gbi ama siz hepimizin bir Turkiye vatandasiyz gbi davranmaniz dogru degil bizimde Kendi devletimiz kendni Mentalitemiz var saygi duymak zorundasnz

0|0
    0|0
  • daha ilk satırda hangi elle selam okumayı bıraktım bunun için nefret eden de ziktirsin gitsin

0|0
    0|0
  • haklı oldukları konu ne mesela

0|0
    0|0
    • Dilleriyle dalga geçen çok insan var mesela. Bundan rahatsız olmak kaçınılmaz.

• o konuda haklılar. mesela karadeniz şivesi doğu güney trakya ege iç anadolu şivesiyle de dalga geçiyorlar.

• hain insanlar.

0|0
    0|0
  • okudum hepsini zaten azeri türkçesine çok çok hakimim okudum

0|0
    0|0
  • Azerbaycan dost olamaz zaten

0|0
    0|0
  • hükümet saolsun

0|0
    0|0
  • Türklerden nefret etme sebepleri mi? Komik... Kendi özünü inkardır bu. Hıı kendi atasına, kardeşine bu gözle bakıyorlarsa da muhtemelen moskof piçlerinin kucağında kalan kısımdır bunlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Anam Azerbaycan'da kiler Türk değil mi.

Herneyse dilleri çok güzel konuşması. Keyfime okudum.

0|0
    0|0
  • Onlar da Türk

0|0
    0|0
    • İşte, türk diyerek yalnızca bizimle ilgili şikayetlerini yazmışlar.

• Ben yıllarca orada yaşadım bir çoğu ayrımcılık yapıyor ama seviyor gibi görünüyorlar, "bir millet iki devletsiz" derler ama. Tek sevdikleri ülke Rusya bir çoğu sovyetin etkisinden çıkamamış zaten. Tabi ki sevenleri de var ben de severim onları ama dolandırıcı ve yalaka insanlar

0|0
    0|0
  • Hepsi öyle değil ben Azerileri seviyorum, onlarda nefret edenlerin sayısı çok az. Geneli bizi çok seviyor. Eurovision'da Türk bayrağı açan bir millet onlar.. Şimdi gelip de onları kötülemeyin. Biz kardeşiz onlarla. Her ülkede çürükler çıkar. Bizde hainler yok mu sanki. Ayrıca herkes herkesi sevmek zorunda da değil. Çok sıcak kanlı insanlar. Buradan Azerbaycan Türklerine selamlar :)

0|0
    0|0
  • Azeriler sever genelde sevmemelerininde haklı sebepleri var herkes sevecek diye bir şey yok ama nefret sayfası oluşturmak çok yanlış bence nefret sevmemekten öte bir sey genelde çok tatlı insanlar aslında

0|0
    0|0
  • Yazdıkları çoğu şey doğru. Genelleme yapmak hastalık değil önlemdir.

Bir toplumun %80'i katlanılmayacak kadar kötü ve saçma insanlardan oluşuyorsa karşılaştıkları herhangi bir Türkün bu rahatsız edici kitleye dahil olması ihtimali de %80'dir.

0|0
    0|0
    • Bence genelleme yapmak hastalıktır. Görüşün için teşekkürler.

• Ülkücülwrden neden nefret ediyorlar anlamadim ülkücüler bunlara tapıyor nerdeyse

0|0
    0|0
  • yavuz sultan selim yazmis biri yavuzdan dolayi osmanli sevmiyolarmislar

0|0
    0|0
Yükleniyor...