Türkler, İranlılar, İsveçliler, genetik benzerlik?

Bu genetik harita hakkında ne düşünüyorsunuz? Açıkçası İsveçliler ile Türklerin, hatta İsveçlilerle İranlıların genetik benzerliği beni hayli şaşırttı. Siz ne düşünüyorsunuz bu genetik harita hakkında?

Türkler, İranlılar, İsveçliler, genetik benzerlik?
Orijinal link: http://www.transpacificproject.com/wp-content/uploads/2011/06/Y-Haplogroups-World-Map.jpg

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• çok karmaşık ya

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Biz Türkler çinlilere japonlara daha çok benzeriz.
    Zaten asyalıyız o ayrı konu.

1|0
    0|0
    • ama biz çekik gözlü değiliz. bence bir Türkler Avrupalılara daha çok benziyoruz ırk olarak. Zaten harita da bunu gösteriyor.

• Beni de yurt dışında genelde güneybatı Avrupalıya benzetiyorlar :)

• türklerin genetigi asyaya bagli

0|0
    0|0
    • Ama artık Avrupalılar ile çok fazla karışmışız. O nedenle artık Asyalılara çok benzemiyoruz fiziksel yapı olarak.

• İsveçliler ne alaka.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Okumayi sevenler burdan nedenine bakabilirler
    www.notral.com/.../...ve-dunyann-genetik-yaps.html

0|1
    0|0
  • Ben orta Asya Türk'üyüm

0|0
    0|0
  • En karışık grafiklerden birine sahibiz doğal olarak :l

0|1
    0|0
  • Evet. Isvecliler de aslında türktür 😂

0|0
    0|0
  • Türkler daha çok Yunanlara benziyor bence. İsveç'le alakasını çözemedim. Sarışın atletik bir milletle bizim millet ne alaka?

0|0
    0|0
    • ben de atletik ve uzun boyluyum ama sarışın değilim

• Öyle mi :) Gürcü ve Çerkezlik var bende. Tanıştığım yabancı biri sen hiç Türk'e benzemiyorsun, Rus erkeklerine benziyorsun demişti bana :)

• Beni de yurt dışında daha çok güneybatı Avrupalıya benzetiyorlar :)

• Avrupa da falan hep en iyileri ön plana koyuyorlar sonra millet onların hepsi böyle zannediyor mesela amerikada obezlik oranı %60 ın üstünde ama filmlere falan baksan atletik yapılı insanlardır

0|0
    0|0
    • Amerika'nın yüzde 60 ı obez mi o_o

• Araştır abi inanmıyorsan hem fastfood cenneti bir yerden ne beklenebilir ki? Ama adamlar geçen yaz çözdü işi vucütta yağ depolanmasını sağlayan geni buldular ve bu geni fazla enerjiyi depolamak yerine harcamaya yöneltmeyi başardılar

• hmm ilginç.

• Benden uzun olmasın yeter

0|0
    0|0
Yükleniyor...