Mustafa Kemal Atatürk'ün Görüşü Sizce Neydi?

Başbuğ Atatürk'ün sizce görüşü neydi? Kimisi devrimci komünist , sosyalist olduğunu varsayıyor. Ama Atatürk bize göre tamamıyla Türk Milliyetçisidir. Buyrun görüşleri alalım.

0|2
4|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Türk Halkını esaretten kurtaran, bir vatana sahip olmamıza sebep olan, kendi dilimizi, dinimizi ve ırkımızı koruyan adam bi' zahmet Türk Milliyetçisi olsun.
    Devrimciydi. Bizi devrimler sayesinde muassır medeniyetler seviyesine taşımayı amaç edindi.
    Hümanistti. Düşman bayrağına bile basmayı red ederdi. Düşman evlatlarından topraklarımızda ölenlere kendi şehitlerimizle yan yana yatma imkanı tanıdı.
    Halkçıydı. Ülkenin gelişmesi için büyük adımlar attı.
    Demokrasiye inanıyordu. Cumhuriyeti ve değerlerini taşıdı.
    İleri görüşlüydü. Ülkeyi ileri taşıyacak olanın Kamu değil gençler ve genç atılımcılar olacağını biliyordu.

Atatürk'ü bir takım sıfatlar ve tanımlamalarla sınırlamak haksızlık olur. O tarihimizin gördüğü en büyük lider. Gurur duymamız gereken kurucumuz, Atamızdır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Herkes işine geldiği gibi konuşuyor, Türk milliyetçisiydi tabi ki.

0|0
    0|0
  • Devrimci dir aynı zamanda var olan sistemi cokertip yeni sistem kuran adama milliyetciudi sadece diyemezsin. Atatürk her düşünceye belki ölçüde sahip bir liderdi

0|0
    0|0
    • Evet farkindayim bunun ama su an ki devrimcilikten bahsetmistim onla bu kiyaslanamaz. Ama cumhuriyet zaten en buyuk devrimdir.

• Bize ne ki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Hala anlayamamışsan sıkıntı

0|0
    0|0
    • Yukarıda belirttim zaten sizlerdende görüs almak istedim kötü bir sey mi?

• türk milliyetçiliği adı altında ülkedeki tüm etnik gruplarıda kapsayan rejimi cumhuriyet ve laiklik olan her zümreyi kapsayan sosyal bir devlet istemiştir onun zamanında uçak üretip satarken şimdi saman ithal ediyoruz

1|0
    0|0
  • Muhafazakar sağcı :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...