Zeki biri hayatında nasıl bir yol izlemelidir?(detay okuyun)?

Ben bir çok şeyi yapma durumu olupta yapmayan insanlardanım.
Birçok kişiye göre zekam daha iyi durumda. Mesela puanla alan bir lisede okudum ama hocalarım eksıkti ve dersleri görmedim. Buna rağmen kendim çalışarak ygs-lys derslerini yapıyorum ve durumumda iyi. Hiç bir zaman ders görmedim dışardan destek almazsam yapamam demedim.
hislerim iyi, insanları kolayca çözebiliyorum. Diğerleri gibi bir işe başlayınca nasıl bir yol izlicemi bilemeyenlerden değilim. Herkes gibi çabalıyorum ancak diğerleri iyi bir yere geliyorsa ben zirveye gidebiliyorum. Benim sorunum fiziksel olarak iyi durumda olmamak. Bu yüzden ne evden çıkasım ne de bir şeyler için uğraşasım var. Bütün gün odamda durabilirim. İlerlemek bile istemiyorum. Bütün arkadaşlarım -sen yaparsın- diyorlar ama ben gidecek bir yer bulamıyorum. Şimdi sakın sana öyle geliyordur, kiloluysan zayıfla vs demeyin bu öyle değil. Ergende değilimki durumu abartıyım. Ben nasıl bir yol izlicem

Güncellemeler:
yorumlarda zekiler dış görünüşü önemsemiz diyorsunuz. Haklısınız ancak ben bir bayanım ve bazı olaylar yaşadım. Bunları tam büyüdüğümde yaşasam sorun değil ancak büyüme dönemimde yaşadığım için psikolojime etki etti. Ayrıca burda amacım ben zekiyim hadi test edin demek değil. Kendi içinizde bazılarınız garip duygulara girmesin.

0|0
5|4

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Çok şükür kusuru eksiği olumsuz bir yönü varmış 😂😂😂

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• iş güç para kazanmalı

0|0
    0|0
  • Okul da zeki olmak tamamen zeki olduğunu göstermez

0|0
    0|0
    • okulda zeki değilim zaten derslerden sıfır almak en büyük hobimdir ben testte yaparım ve o sadece somut bir örnekti yoksa dersler elbette zeki olduğumu göstermez

• orda anlatmaya çalıştığım başka bir şeydi

• Zeki insanlar dis gorunuslerini pek takmazlar. Ilerlerler boylece.

0|0
    0|0
    • erkekler için evet ama bayanlar için durum farklı olabiliyor ayrıca ben bazı olaylar yaşadım ve hiç hoş değildi. Bunları büyükken yaşasan sorun olmaz ancak küçükken yaşadığında psikolojin değişmeye başlıyor.

• Seni cok iyi anladim. Hayatta takildigin zaman psikiyatriste gidecesin arkadas.

• biliyorum ama şu an gidemiyorum

Kızlar Ne Diyor 4

• bence sen de sosyal fobi var.

0|0
    0|0
    • olabilir çocukluğum sıkıntı geçti. Ancak insanların önünde konuşurum ben yani içe kapalı biri değilim sadece istemem lazım

• tamamen sosyal fobi olsa hiç belli şeyleri yapamıyor olmam gerekmez mi

• belki kendine güvendiğin bir konuşma söz konusuysa çekinmezsin ama spontan bir konuşmaysa çekinebilirsin.

• Birşey söylemeden bin defa düşünür öyle konuşur.
    Mantığıyla hareket eder.

0|0
    0|0
    • doğru söylüyorsunuz

• ilaç için doktora gitmeliyim yoksa herkeste aynı etkiyi yapmaz

• Herkeste etki yapiyor. Sadece bünyeye göre saatler değişiyor.

• Aynen ben de ayniyim. burnumdan nefret ediyorum cok sukur ama gerçekten yani etrafimdaki herkes mi guzel olur. Ozellikle ergenlikte falan

0|0
    0|0
    • senin yine burnunmuş ya bende bir sürü olumsuzluk var :))

• Burnum yamuk ve sekilsiz. Hatta burun deligindem biri kucuk biri buyuk. Burun bozuklugundan oturu dudagimda da asimetri var. Yuzumde sadece goz ve kaşlarım guzel. Ergenlikte devasa bir depresyonun icine girdim. Hala da çıkabilmiş degilim. Millet kucuk kucuk laf sokuyo kendince dalga geciyo ama... Kimse kimsenin ne hissettiğini umursamiyo

• az önce biri bir soru sormuştu ve bu aynı özellikleri kardeşi için sıralamıştı. Abla kardeş aynı anda mı yazıyorsunuz yoksa aynı kişi mi

• Bunu ben mi yazmisim acaba diye dusundum. Ben de ayni sorunlari yasiyorum ve bunun otesi asosyallik. Ha soyle de bir sey var "Zeki bir insansan gorunusunu onemsemezsin" diyenleri de cok duydum

0|0
    0|0
    • erkekler için geçerli olabilir ancak bir bayan olarak öyle olmuyor

• Yoo ne alakasi var?

• ben büyüme dönemimde bazı sorunlar yaşadım ve hiçte basit değildi. Psikolojime etki etti unutmayınki dünyanın en zekisi bile kötü yetiştirilirse zekası körelir ve kullanamaz.

Yükleniyor...